Przewodnik dla turystów Seszele
Kraje

Seszele

Seszele przez wiele osób uważane są za swego rodzaju raj na ziemi. Są tam tropikalne plaże, dzika przyroda i bezkresny ocean. Dla turystów czekają doskonale przygotowane kurorty. Jednocześnie poznać można miejsca niemal dziewicze. Taką podróż należy jednak odpowiednio wcześniej zaplanować. 

Seszele – co trzeba wiedzieć przed wyjazdem? 

Seszele to archipelag, który składa się z niemal 100 wysp. To popularny kierunek wakacyjnych wyjazdów. Co na pewno trzeba zobaczyć?

  1. Victoria – stolica Seszeli położona na największej wyspie archipelagu Mahe. Jest tam port i stare miasto pełne wąskich uliczek. W centrum znajduje się wieża zegarowa zwana Małym Benem. Obowiązkowo odwiedzić trzeba Muzeum Sztuki Narodowej, Muzeum Historyczne czy ogród botaniczny. 
  2. Park Narodowy Praslin – z rezerwatem Valle de Mai. Są tam piaszczyste plaże, urokliwe zatoczki. To azyl dla wielu rzadkich gatunków ptaków.
  3. La Digue – popularna wyspa słynąca z malowniczych widoków. Znajduje się około 45 minut od stolicy. Przez długi czas była niedostępna dla turystów. 

Osoby, którym zależy na poznaniu tradycyjnej kuchni muszą koniecznie odwiedzić miejscowe lokale. Spróbować warto smażone w mleku kokosowym banany. Dużo jest tam ryb i świeżych owoców morza. Nie brakuje też potraw dla odważnych np. przygotowywanych z nietoperza. Seszele mają naprawdę wiele ciekawych rzeczy do zaoferowania.

Oczywiście podróż na Seszele nie należy do najtańszych. Sam bilet na samolot kosztować może kilkanaście tysięcy złotych. Jest to jednak raj dla miłośników nurkowania. Seszele to miejsce zaskakujące także pod względem roślinności. Żyje tam 900 znanych gatunków ryb i żółwie – morskie oraz olbrzymie. 

Pogodą na Seszelach nie trzeba się martwić. Zawsze jest tam ciepło. Najlepiej udać się tam w okresie od maja do października, gdy pada rzadko. Sezon typowo turystyczny przypada na listopad i grudzień.

Seszele – przygotowanie do podróży 

Polacy udający się na Seszele nie muszą mieć wizy. Wystarczy paszport ważny w dniu przylotu i planowanego dnia wyjazdu. Okazać trzeba też powrotny bilet lotniczy, rezerwację noclegu czy pieniądze potrzebne na pobyt. Nie są obowiązkowe szczepienia przeciwko chorobom tropikalnym. Mało osób decyduje się na wynajęcie samochodu na Seszelach. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w przewodniku dla kierowców.

Oczywiście na Seszelach nie obowiązuje karta EKUZ. Jednak poziom lokalnych usług medycznych jest dość wysoki, a jednocześnie są one drogie. Trzeba o tym pamiętać, decydując się na podróż na Seszele.

Seszele – ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie turystyczne trzeba dobrać odpowiednio do aktywności, które będą na Seszelach uskuteczniane. W planach jest nurkowanie, a może inne niebezpieczne sporty? Na te pytania trzeba sobie odpowiedzieć jeszcze przed wyjazdem. Polisę zawsze warto też rozszerzyć np. o klauzulę alkoholową, ubezpieczenie NNW czy ubezpieczenie bagażu

Najważniejsze informacje:

  • Seszele to prawdziwy raj. Ten archipelag składa się z niemal 100 wysp. Można tam nurkować, odpoczywać na plaży i zwiedzać np. stolicę Victorię.
  • Polacy udający się na Seszele nie muszą mieć wizy. Wystarczy paszport ważny w dniu wjazdu i planowanego wyjazdu. Zadbać warto też o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne.
  • Szczyt sezonu turystycznego na Seszelach przypada na listopad i grudzień. Archipelag warto odwiedzić w okresie od maja do października, gdy temperatury są tam optymalne i rzadko pada deszcz.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Ile kosztuje wycieczka na Seszele?
Podróż na Seszele nie należy do najtańszych. Taki wyjazd kosztuje często kilkanaście tysięcy złotych.
Kiedy najlepiej jechać na Seszele?
Najlepsza pora na wyjazd to okres od maja do października. Wtedy na Seszelach rzadko pada i jest ciepło.
Czy warto jechać na Seszele?
Seszele to miejsce warte odwiedzenia. Nie bez powodu wiele osób określa je mianem raju na ziemi. Są tam najbardziej malownicze plaże na świecie i piękne rafy koralowe.