Przewodnik dla turystów Urugwaj
Kraje

Urugwaj

Urugwaj nie jest najpopularniejszym krajem w Ameryce Południowej, gdy mowa o podróżowaniu. Pierwsze na myśl przychodzą chyba Argentyna i Peru. To jedna błąd, bo Urugwaj turystom ma całkiem sporo do zaoferowania.

Urugwaj –  ubezpieczenie turystyczne

Urugwaj  nie należy do UE, a więc nie obowiązuje tam karta EKUZ. Trzeba tym samym zadbać o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Powinno ono obejmować oczywiście ubezpieczenie kosztów leczenia, ubezpieczenie NNW, OC w życiu prywatnym, assistance podróżne czy ubezpieczenie bagażu. Co ciekawe, w Urugwaju nie ma polskiej placówki dyplomatycznej. W razie jakichkolwiek problemów trzeba się więc udać do przedstawicielstwa innego kraju UE. 

Urugwaj – przygotowanie do podróży

Urugwaj to kraj położony w południowo-wschodniej Ameryce Południowej. Cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością wśród turystów. 

Do wjazdu na teren kraju potrzebny jest paszport. W przypadku pobytów krótszych niż 90 dni wiza nie jest wymagana. Czasem podróżnych prosi się też o okazanie np. biletu powrotnego. Kierowców zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem dla kierowców w Urugwaju

Urugwaj znajduje się w  strefie klimatu podzwrotnikowego morskiego. Najcieplej jest tam w styczniu, gdy średnia temperatura sięga nawet 27 stopni Celsjusza. Najchłodniejszy jest czerwiec – około 10 stopni Celsjusza. Od czerwca do grudnia może sporo padać. 

Z Polski nie ma bezpośrednich lotów do Urugwaju, a więc trzeba się liczyć z przesiadkami. Taka podróż trwa około 24 godzin. Ewentualnie można wylądować w Buenos Aires i stamtąd udać się promem do Montevideo. W samym Urugwaju jest dobrze rozwinięta sieć połączeń autobusowych.

Urugwaj – najważniejsze atrakcje turystyczne

Urugwaj to kraj o naprawdę niesamowitej atmosferze. Są tam piękne plaże i doskonała kuchnia. Czego nie można przegapić?

  1. Montevideo -stolica i najważniejsze miasto kraju. Łączy w sobie nowoczesność z klimatem typowym dla krajów Ameryki Południowej. Warto zajrzeć do kulturalnej dzielnicy El Cordon.
  2. Colonia del Sacramento – kolonialne miasteczko z XVII wieku założone przez Portugalczyków i wpisane na listę UNESCO.
  3. Punta del Este – słynny urugwajski kurort pełen pięknych plaż i eukaliptusowych lasów.
  4. Banados del Este – rezerwat biosfery UNESCO. 
  5. Rio Branco – małe miasteczko na północy kraju, które przyciąga miłośników polowań na kaczki. 

Najważniejsze informacje:

  • Urugwaj to najmniejszy kraj Ameryki Południowej. Sąsiaduje z Argentyną i Brazylią. Językiem urzędowym jest tam język hiszpański.
  • Zwiedzanie warto zacząć od stolicy Montevideo. Inne atrakcje turystyczne Urugwaju to rezerwat biosfery UNESCO Banados del Este czy kolonialne miasteczko z XVII wieku Colonia del Sacramento.
  • Do wjazdu do Urugwaju potrzebny jest jedynie paszport. Przy pobytach krótszych niż 90 dni wiza nie jest wymagana. Przydać się za to może ubezpieczenie turystyczne.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Z czego słynie Urugwaj?
Większość osób zwiedzanie zaczyna od stolicy kraju - Montevideo. Warto odwiedzić kolonialne miasteczko założone przez Portugalczyków Colonia del Sacramento i Banados del Este - rezerwat biosfery UNESCO.
Jakie dokumenty są potrzebne do przekroczenia granicy?
Wymagany jest jedynie ważny paszport. Wiza jest konieczna jedynie w przypadku pobytów dłuższych niż 90 dni. Czasem podróżni są proszeni o pokazanie biletu powrotnego czy środków pieniężnych potrzebnych na przeżycie.