Przewodnik dla turystów Zjednoczone Emiraty Arabskie
Kraje

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie od jakiegoś czasu cieszą się wśród turystów coraz większą popularnością. To dzikie pustynie, nowoczesny Dubaj i doskonała pogoda. Jak się można tam dostać i co trzeba zobaczyć?

Zjednoczone Emiraty Arabskie – co należy wiedzieć przed wyjazdem?

Do ZEA dostać się można oczywiście samolotem. Jest tam kilka dużych lotnisk, w tym dwa w Dubaju. Taka podróż trwa około 6 godzin. Przy sobie trzeba mieć paszport ważny jeszcze przez minimum 6 miesięcy. Wizę otrzymuje się bezpłatnie na lotnisku. Kierowcy powinni od razu zapoznać się z przewodnikiem dla kierowców  w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj, w którym zawsze trwa sezon turystyczny. Najlepiej się tam udać w czasie polskiej zimy. W lecie jest bowiem niezwykle upalnie. Temperatury sięgają do 50 stopni Celsjusza. W ZEA każdy znajdzie nocleg odpowiedni dla siebie. Są oczywiście bardzo drogie hotele, ale i niedrogie hostele. 

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj islamski i warto zdawać sobie z tego sprawę. ZEA są dość tolerancyjne np. w kwestii stroju turystów, ale i tak trzeba zachować ostrożność. Kobietom zaleca się zakrywanie kolan i ramion, ale wiele pań tego nie przestrzega. Ograniczenia nie obowiązują na plaży. Trzeba także uważać z publicznym okazywaniem sobie uczuć.

Zjednoczone Emiraty Arabskie – ubezpieczenie turystyczne

Zjednoczone Emiraty Arabskie mają bardzo niski wskaźnik przestępczości pospolitej. Jest tam naprawdę bardzo bezpiecznie. Z drugiej strony należy pamiętać  tym, że nie obowiązuje tam karta EKUZ. Dlatego wcześniej należy zadbać o dobre ubezpieczenie turystyczne. Pokryje ono koszty ewentualnej pomocy lekarskiej czy powrotu do kraju w razie choroby lub wypadku. Polisę warto rozszerzyć np. o ubezpieczenie bagażu.

Zjednoczone Emiraty Arabskie – co warto zobaczyć?

Zjednoczone Emiraty Arabskie wiele osób utożsamia z Dubajem. To nowoczesne i bardzo młode miasto.

  • Burdż Chalifa – najwyższy budynek świata z tarasem widokowym na poziomie około 820 metrów. Robi wrażenie z góry i z dołu. Wjazd na szczyt nie jest tani. 
  • Wyspy Palmowe – sztuczne wyspy, na których można mieszkać. Są tam popularne hotele. Podobno wyspy widać z kosmosu.
  • Dubaj Frame – niezwykła złota rama – jest tam ciekawy punkt widokowy. 
  • Targ złota – to miejsce na Europejczykach robi ogromne wrażenie. 

Jednak to nie Dubaj, ale Abu Zabi jest stolicą kraju. To miasto nieco mniej  popularne ale także warte zobaczenia. Ma swoje lotnisko. Od Dubaju dzielą go 2 godziny drogi. Odwiedzając Zjednoczone Emiraty Arabskie warto zaplanować również i taką podróż.

  • Pałac prezydencki Qasr Al Watan – udostępniony do zwiedzania w roku 2019. To jeden z 20 najważniejszych zabytków kultury na świecie.  Codziennie wieczorem odbywają się tam pokazy światła i muzyki. 
  • Wielki Meczet Szejka Zajida – największy meczet na świecie, który budowano 1 lat. Wstęp na jego teren jest bezpłatny. Budynek wykończony jest marmurem z Włoch i Grecji, a jego wnętrze tworzyli artyści z całego świata. 
  • Louvre Abu Dhabi– budynek inspirowany francuskim Luwrem. Ma ciekawy kształt, a więc warto go zobaczyć także z zewnątrz.

Najważniejsze informacje:

  • Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj, który cieszy się wśród turystów coraz większą popularnością. Warto się tam udać w czasie polskiej zimy, bo latem bywa niezwykle upalnie.
  • ZEA wiele osób utożsamia z Dubajem. To okazałe, ale młode miasto, które pokochali turyści z całego świata. Stolicą kraju jest jednak Abu Zabi, które również warto odwiedzić.
  • Do wjazdu do ZEA Polacy potrzebują ważnego paszportu. Wiza jest bezpłatnie wyrabiana na lotnisku.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Czy Zjednoczone Emiraty Arabskie są bezpieczne?
Wiele osób zaskoczyć może fakt, że ZEA to kraj bardzo bezpieczny. Cechuje się jednak z najniższych na świecie wskaźników przestępczości pospolitej.
Ile kosztują wczasy w Emiratach Arabskich?
Wbrew pozorom Zjednoczone Emiraty Arabskie wcale nie są droższym miejscem na wakacje niż wiele miast Europy Zachodniej. Oczywiście są tam miejsca bardzo drogie, ale i też te nieco bardziej przystępne cenowo.
Co warto zobaczyć w ZEA?
Wiele osób odwiedza w zasadzie jedynie Dubaj, który robi ogromne wrażenie. Warto pamiętać także o Abu Zabi - stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.