ośrodek narciarski Lesko i Gromadzyń Ski
Ośrodki narciarskie

Lesko i Gromadzyń Ski

Popularne niegdyś powiedzenie głosiło, że najlepszym sposobem na trudniejszy okres w życiu jest rzucenie wszystkiego i wyjechanie w Bieszczady. O ile można długo dyskutować nad sensem tego pomysłu, o tyle sam wyjazd w Bieszczady rzeczywiście jest godny polecenia. Miejscowe ośrodki zapewniają możliwość wytchnienia w otoczeniu pięknej natury. Co jasne, większość osób planuje taką podróż w sezonie letnim. Jednak nie oznacza to, że zimą Bieszczady nie mają już nic do zaoferowania. Wręcz przeciwnie! Choć nie jest to typowy region kojarzony ze sportami zimowymi, narciarstwo i snowboarding mają tutaj swoją przestrzeń. Wszystko dzięki obecności ośrodków narciarskich, czego najlepszym przykładem są Lesko oraz Gromadzyń Ski. Te dwie stacje mieszczą się bardzo blisko siebie, a co za tym idzie – stanowią idealny cel podróży dla wielbicieli sportów zimowych. Co warto wiedzieć o tych ośrodkach? Na to pytanie odpowiemy w niniejszym tekście. Zapraszamy do lektury.

Gdzie na narty w województwie podkarpackim?

Co prawda, południowa część Polski faktycznie słynie z dobrych warunków do uprawiania sportów zimowych. Jednak takie stwierdzenie odnosi się przede wszystkim do Małopolski oraz Śląska. To bowiem Tatry oraz Beskidy są prawdziwą mekką dla narciarzy i snowboardzistów. Mimo tego w innych częściach Polski także można zasmakować zimowego szaleństwa. Zresztą województwo podkarpackie jest tego najlepszym przykładem.

Lesko oraz Gromadzyń Ski to dwie stacje narciarskie zlokalizowane w pobliżu popularnego Zalewu Solińskiego. Tym samym trzeba przyznać, że znajdują się one w atrakcyjnym turystycznie regionie. To zaś stanowi ich bardzo duży atut.

Jednocześnie przypominamy, że nie są to jedyne ośrodki narciarskie na Podkarpaciu. W jednym z tekstów opublikowanych na naszym blogu opisaliśmy także kompleks KiczeraSki w Puławach Górnych. Jest więc to inna propozycja dla osób, które zimą wybierają się na Podkarpacie. Ponadto działają tutaj również inne stacje (np. stacja narciarska Bieszczad i kompleks Arłamów). Dlatego też Podkarpacie może być naprawdę atrakcyjnym miejscem dla miłośników sportów zimowych.

Najciekawsze atrakcje w okolicach Leska i Gromadzynia

W poprzednim akapicie wspomnieliśmy już o największej atrakcji w pobliżu tych miejscowości. Jest nią bowiem Zalew Soliński i znajdujące się tam centrum sportów wodnych. Rzecz jasna jest ono nieczynne w sezonie zimowym, ale mimo tego wycieczka nad słynny zalew będzie dobrym pomysłem. W sezonie zimowym miejsce to nabiera bowiem zupełnie nowego uroku i dlatego warto je zobaczyć w takiej odsłonie.

Okolice Bieszczad są również przepełnione atrakcyjnymi trasami spacerowymi. Można tutaj spędzić naprawdę długie godziny na wędrówkach w otoczeniu górskiej natury. Możliwości są pod tym kątem bardzo duże.

Jeśli chodzi o nieco bardziej aktywny wypoczynek, warto wspomnieć o Basenie Aquarius. Jest to aquapark zlokalizowany w Lesku. Kompleks basenów, saun oraz zjeżdżalni zapewnia możliwość wypoczynku po urlopie spędzonym w stylu sportowym.

Kamery na stokach narciarskich w Lesku i Gromadzyniu – gdzie sprawdzić online?

Wbrew pozorom sezon zimowy nie zawsze zapewnia dobre warunki do uprawiania narciarstwa i snowboardingu. Najlepiej świadczą o tym ostatnie zimy w Polsce, które pod względem temperatury są dość łagodne. Z takiego stanu rzeczy mogą cieszyć się wielbiciele lata, ale jest to zła wiadomość dla miłośników sportowych. Narciarze i snowboardziści coraz częściej muszą się bowiem martwić o warunki panujące na stokach.

Jednak dobra wiadomość jest taka, że przynajmniej samo sprawdzanie takich warunków stało się obecnie dużo łatwiejsze. Wynika to z rozpowszechnienia idei kamer online instalowanych przy stokach narciarskich. Obraz rejestrowany przez takie kamery jest najlepszym dowodem na to, jakie warunki panują aktualnie na trasach.

Co ważne, zarówno ośrodek Lesko Ski, jak i kompleks Gromadzyń Ski dysponują własnymi kamerami. Aby sprawdzić kamery w ośrodku Lesko Ski, wystarczy wejść w podany link. Z kolei do kamer w ośrodku Gromadzyń Ski prowadzi ten odnośnik.

Trasy narciarskie w okolicy Leska i Gromadzynia

Lesko Ski oraz Gromadzyń Ski to kurorty położone dość blisko siebie. Ponadto ich otoczenie także jest dość podobne. Mimo tych podobieństw trzeba jednak przyznać, że sama charakterystyka tych ośrodków jest zgoła odmienna.

Ośrodek Lesko Ski to bardzo kameralny i rodzinny obiekt. Mieści się tutaj tylko jeden wyciąg orczykowy, który prowadzi na początek dwóch różnych tras. Ich długość wynosi około 700 metrów. Trasy te są sztucznie naśnieżane, ratrakowane oraz posiadają oświetlenie. Dzięki temu można tutaj liczyć po prostu na dobre warunki do spokojnej jazdy na nartach i snowboardzie. Co więcej, snowboardziści mogą dodatkowo skorzystać z lokalnego snowparku.

Tymczasem kompleks Gromadzyń Ski jest już bardziej rozbudowany. Dość powiedzieć, że mieści się tutaj kolej krzesełkowa oraz kilka orczyków. Jeśli zaś chodzi o trasy, łącznie jest ich aż sześć. Jedna z nich ma nawet oficjalną homologację FIS jako trasa slalomowa. Tym samym trzeba przyznać, że ośrodek Gromadzyń Ski oferuje gościom większy wybór oraz różnorodność.

Jeśli chodzi o potrzeby rodzin z dziećmi, przy obydwu ośrodkach działają szkółki narciarskie. Nie trzeba więc martwić się o to, czy młodzi adepci narciarstwa i snowboardingu będą mogli się tutaj czegoś nauczyć. Jednocześnie przypominamy rodzicom o tym, że przed wyjazdem warto zakupić dedykowane ubezpieczenie na ferie zimowe dla dzieci. Taka polisa zapewni wsparcie pieniężne w razie różnych nieprzewidzianych sytuacji na stoku. Ponadto sami rodzice również mogą uzyskać taką ochronę. W ich przypadku rozwiązaniem będzie ubezpieczenie na narty i snowboard.

Najlepsze hotele i noclegi w Lesku i Gromadzyniu

We wcześniejszej części tekstu pojawiła się wzmianka o tym, że obydwa ośrodki są zlokalizowane w atrakcyjnym turystycznie miejscu. To z kolei stanowi dobrą wiadomość pod kątem poszukiwania miejsc noclegowych. Jakie obiekty mają więc do dyspozycji turyści, którzy chcą spędzić zimowy urlop w miejscowych ośrodkach narciarskich?

Zacznijmy od Leska. Na terenie kompleksu Lesko Ski mieści się pensjonat oraz domki do wynajęcia. Pod względem lokalizacji nie można więc wyobrazić sobie lepszej alternatywy dla narciarzy i snowboardzistów. Jednak trzeba pamiętać o tym, że w sezonie obiekt ten może zostać szybko wyprzedany. Wtedy alternatywą stają się inne hotele i pensjonaty w Lesku. Warto tutaj wymienić obiekty, takie jak: Hotel Salamandra, Pensjonat Gawra oraz ośrodek Agroturystyka na Górce. Wszystkie te obiekty noclegowe znajdują się dość blisko stacji narciarskiej. Jeśli jednak to standard zakwaterowania ma dla kogoś kluczowe znaczenie, warto polecić mu Hotel Szelców oraz Hotel Solina Resort & Spa.

Przejdźmy teraz do noclegów w Gromadzyniu. Tutaj także można znaleźć kilka obiektów, które mieszczą się blisko stacji narciarskiej. Będą to między innymi: Boho House, Gromadzyniówka, Willa Gromadzyń i ośrodek Udany Weekend. Pod względem standardu pozytywnie wyróżnia się wspomniany Boho House oraz Hotel Panorama Gromadzyń.

Lesko i Gromadzyń skipass – jakie są ceny karnetów narciarskich? Ile kosztuje?

Po opisaniu wszystkich powyższych aspektów pozostaje odpowiedzieć na jeszcze jedno pytanie. Ile trzeba będzie zapłacić za karnety narciarskie w obydwu ośrodkach?

Na terenie kompleksu Lesko Ski obowiązują dwa rodzaje karnetów – czasowe i wjazdowe. Ich ceny są następujące:

Karnety czasowe:

 • 3-godzinny – 60,00 zł lub 55,00 zł;
 • 4-godzinny – 65,00 zł lub 60,00 zł;
 • od 17:00 do 20:00 – 50,00 zł lub 45,00 zł;
 • od 9:00 do 17:00 – 80,00 zł lub 75,00 zł;
 • od 9:00 do 20:00 – 95,00 zł lub 90,00 zł.

Karty wjazdowe

 • 2 wjazdy – 14,00 zł;
 • 5 wjazdów – 30,00 zł;
 • 10 wjazdów – 55,00 zł.

Jeżeli chodzi o Gromadzyń, tutaj cennik jest jeszcze bardziej rozbudowany. Turyści mogą kupić karnety godzinowe, wjazdowe lub wielodniowe. Dla porównania przedstawimy teraz cennik karnetów godzinowych:

NormalnyUlgowy
Karnet 3-godzinny80 zł70 zł
Karnet 5-godzinny95 zł80 zł
Karnet wieczorny (17:00-20:00)60 zł60 zł

Zachęcamy także do zapoznania się z pełnym cennikiem ośrodka Gromadzyń, który widnieje pod tym linkiem.

Najważniejsze informacje:

 • Lesko Ski oraz Gromadzyń Ski to dwa podkarpackie ośrodki narciarskie zlokalizowane w pobliżu Soliny.
 • Kompleks Lesko Ski ma dość kameralny charakter, gdyż mieści się tutaj tylko jeden orczyk oraz dwie trasy narciarskie. Mimo to ośrodek nadrabia swoje niewielkie rozmiary dobrym przygotowaniem tras oraz ich stałym oświetleniem.
 • Ośrodek Gromadzyń Ski jest już zdecydowanie większy. Działa tutaj kolejka krzesełkowa i kilka mniejszych orczyków, a turyści mają do wyboru kilka różnych tras.
 • W pobliżu obydwu opisanych kompleksów można znaleźć miejsca noclegowe. Do wyboru są zarówno prywatne kwatery, jak i nieco bardziej luksusowe hotele.
 • Za całodniowe karnety w tych ośrodkach trzeba zapłacić około 100 złotych. Trzeba zatem przyznać, że ceny są stosunkowo przystępne.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Czy ośrodki Lesko Ski i Gromadzyń Ski są do siebie podobne?
Pod pewnymi względami tak, ale można tutaj wskazać także pewne różnice. Główną kwestią jest odmienny charakter tych ośrodków. Lesko Ski to dość kameralny obiekt, na którym działa tylko jeden orczyk. Z kolei Gromadzyń Ski ma już kilka wyciągów prowadzących do paru tras zjazdowych. Jeżeli więc wielkość ośrodka ma dla kogoś znaczenie, lepszym wyborem będzie właśnie Gromadzyń.
Ile kosztują karnety w tych ośrodkach?
Na szczęście obydwa opisane kompleksy pod kątem cenowym wyróżniają się bardzo pozytywnie. W ich przypadku skipass można bowiem zakupić za około 100 złotych. Niestety, taka cena jest nieosiągalna w wieku innych ośrodkach.
Czy na Podkarpaciu działają także inne stacje narciarskie?
Tak. Najlepszym tego przykładem jest stacja KiczeraSki zlokalizowana w Puławach. Ponadto na terenie tego województwa mieści się także np. wyciąg narciarski Bieszczad.