ośrodek narciarski Limanowa SKI
Ośrodki narciarskie

Limanowa SKI

Gdyby ktoś miał wskazać jedno województwo, które byłoby stolicą sportów zimowych w Polsce, wybór zapewne padłby na Małopolskę. Na terenie województwa małopolskiego mieści się powiat tatrzański oraz nowotarski. Są to miejsca jasno kojarzone ze światem sportów zimowych. Warto jednak wiedzieć o tym, że na zimowej mapie Małopolski znajdują się również te nieco mniej oczywiste punkty. W ich poszukiwaniu można trafić między innymi do Limanowej. Jest to miasto położone w odległości około 20 kilometrów od Nowego Sącza. To właśnie tutaj mieści się pewien ciekawy ośrodek narciarski, który przedstawimy w ramach niniejszego artykułu. Jakie są najważniejsze zalety kompleksu Limanowa SKI? Dlaczego warto wybrać akurat ten ośrodek? Zapraszamy do lektury.

Gdzie na narty w okolicach Limanowej?

Limanowa nie jest miejscowością, która od razu przywodzi na myśl skojarzenia związane z górami i sportami zimowymi. Jednakże to tutaj mieści się pasmo Beskidu Wyspowego. Jego obecność sprawia, iż sporty zimowe mogły zagościć również w tym miejscu.

Jeżeli miłośnicy sportów zimowych chcą spędzić urlop w okolicach Limanowej, mają do wyboru dwie stacje narciarskie. Pierwszą z nich jest wspomniany już ośrodek Limanowa SKI. Drugą opcją będzie z kolei oddalona o kilka kilometrów stacja narciarska Laskowa-Kamionna. Są to bez wątpienia dwa centralne punkty na miejscowej mapie sportów zimowych.

Osobom lubiącym dalsze podróże można także polecić wycieczkę w głąb powiatu nowosądeckiego. Pod kątem sportów zimowych szczególnie owocny może być wyjazd w okolice Muszyny. Tam też można bowiem odnaleźć kilka ciekawych ośrodków narciarskich.

Najciekawsze atrakcje w okolicach Limanowej

Opisywana Limanowa nie jest typowym miastem turystycznym. Mimo tego osoby ceniące sobie spokój oraz otoczenie natury na pewno dobrze się tutaj odnajdą. W pobliżu Limanowej można znaleźć mnóstwo tras spacerowych. Jest więc to idealna wiadomość dla wszystkich amatorów wędrówek w otoczeniu zimowej scenerii.

Fani zabytków także nie powinni być rozczarowani. W Limanowej mieszczą się różne zabytkowe świątynie oraz muzea. Na szczególne wyróżnienie zasługuje tutaj Dworek Marsów i połączone z nim Muzeum Ziemi Limanowskiej.

Limanowa doskonale sprawdzi się również w roli bazy wypadowej. Z tego miasta można bowiem w kilkadziesiąt minut dojechać zarówno do Muszyny, jak i na Podhale. Dlatego trudno wymarzyć sobie lepszą lokalizację dla osób, które w trakcie wyjazdu lubią zwiedzać różne miejsca.

Kamery na stokach narciarskich w Limanowej – gdzie sprawdzić online?

Kamery online są instalowane przy stokach narciarskich w celu transmitowania obrazu na żywo. Ich obecność ma bardzo duże znaczenie dla narciarzy i snowboardzistów. Przy pomocy tych kamer, a raczej transmisji obrazu rejestrowanego przez kamery, można ocenić warunki panujące na danym stoku.

Z tego względu kamery online stały się powszechnie wykorzystywanym standardem. Co ciekawe, na stronie internetowej ośrodka Limanowa SKI znajduje się jedynie fotograficzna galeria zdjęć kompleksu. Czy to oznacza, że nie ma tutaj żadnej kamery?

Nie do końca. Wystarczy tylko skorzystać z popularnego serwisu WebCamera. Za jego pomocą można uzyskać dostęp do obrazu z kamery zainstalowanej przy stokach Limanowa SKI. Transmisja takiego obrazu jest dostępna pod tym linkiem.

Trasy narciarskie w okolicy Limanowej

Przy wyborze ośrodka narciarskiego zdecydowanie najważniejszym aspektem są dostępne trasy i inne atrakcje. Zatem jak pod tym względem wypada kompleks Limanowa SKI oraz na co mogą liczyć turyści?

Na terenie ośrodka mieści się duża kolejka krzesełkowa oraz dwa wyciągi orczykowe. Jeśli chodzi o wybór tras, turyści mają tutaj do wyboru dwie alternatywy. Pierwsza z nich to trasa niebieska (łatwa) o długości około 1000 metrów. Ma ona stosunkowo nieduży stopień nachylenia i dlatego będzie dobrym wyborem dla osób początkujących. Natomiast dużo więcej adrenaliny może dostarczyć trasa czerwona z oficjalną homologacją FIS. Na tej trasie mogą nawet odbywać się oficjalne zawody FIS w slalomie narciarskim, co dobrze świadczy o jej poziomie.Jej początek jest naprawdę stromy, choć później trasa zmienia się w bardzo łagodny stok. Niemniej jednak miłośnicy trudniejszych wyzwań z pewnością poczują się tutaj naprawdę dobrze.

Do dyspozycji dzieci oraz osób zupełnie początkujących oddano także łagodny odcinek polany. Na nim można śmiało postawić swoje pierwsze narciarskie lub snowboardowe kroki. Co więcej, takie kroki warto stawiać z dodatkową ochroną w postaci ubezpieczenia na narty i snowboard.

Najlepsze hotele i noclegi w Limanowej

W treści tego tekstu już kilka razy pojawiła się wzmianka o tym, jakim miastem jest Limanowa. Daleko jej do najbardziej rozbudowanych kurortów turystycznych, a to z kolei ma swoje skutki. Jednym z nich jest mniejszy wybór noclegów. Mimo tego nawet przy ograniczonym wyborze można znaleźć kilka ciekawych alternatyw dla narciarzy i snowboardzistów.

Jeśli weźmiemy pod uwagę lokalizację, typ może być tylko jeden. Będzie nim ośrodek Lipowe Wzgórze, który mieści się dosłownie przy stokach. Tym samym umożliwia on błyskawiczne dotarcie na trasy narciarskie. Choćby z tego względu jest to miejsce godne polecenia amatorom sportów zimowych.

Osobom stawiającym na większe udogodnienia można z kolei polecić Hotel Limanova. Jest to hotel 3-gwiazkowy, który oferuje gościom naprawdę wysoki standard. Mieści się on właściwie w centrum miasta, co ma swoje wady oraz zalety. Po stronie zalet należy zapisać pobliską obecność sklepów oraz aptek. Z kolei wadą będzie konieczność dojazdu do ośrodka Limanowa SKI. Trzeba jednak przyznać, że samochodem taka trasa nie powinna zająć dłużej niż 10-15 minut.

Limanowa SKI skipass – jakie są ceny karnetów narciarskich? Ile kosztuje?

Bardzo ważnym elementem przygotowań do każdej podróży jest planowanie budżetu. W przypadku wyjazdów narciarskich trzeba tutaj wziąć pod uwagę jeden ważny wydatek, czyli koszt zakupu karnetów. Ile trzeba będzie zapłacić za skipass w ośrodku Limanowa SKI?

Cennik tego ośrodka jest dość rozbudowany. Turyści mają do wyboru aż cztery rodzaje karnetów. Są to karnety: godzinowe, wielodniowe, rodzinne oraz karnety na pojedyncze przyjazdy.

Za całodniowy karnet trzeba będzie zapłacić od 90 do nawet 130 złotych. Tak duży poziom zróżnicowania cen wynika z dwóch czynników – okresu sezonu zimowego oraz posiadanych ulg. Przykładowe ceny karnetów godzinowych wyglądają następująco:

Sezon niski
1 grudnia – 23 grudnia, 2 marca – 15 kwietnia
Sezon wysoki
24 grudnia – 1 marca
normalnyulgowynormalnyulgowy
2-godzinny55,00 zł50,00 zł75,00 zł65,00 zł
4-godzinny70,00 zł65,00 zł95,00 zł85,00 zł
6-godzinny80,00 zł75,00 zł110,00 zł95,00 zł
Całodniowy100,00 zł90,00 zł130,00 zł110,00 zł
Wieczorny (16:00-19:00)60,00 zł65,00 zł

Podana tabelka to tylko niewielki wyciąg z całego cenniku ośrodka. Dlatego też zachęcamy wszystkich turystów do sprawdzenia pełnej oferty kompleksu Limanowa SKI. Pełną wersję cennika można znaleźć pod tym linkiem.

Najważniejsze informacje:

  • Ośrodek Limanowa SKI mieści się w pobliżu miasta Limanowa. Stanowi on jeden z dwóch głównych kompleksów narciarskich w tym regionie. Drugim jest natomiast stacja narciarska Laskowa-Kamionna.
  • Na terenie kompleksu Limanowa SKI działa wyciąg krzesełkowy oraz mniejsze orczyki. Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji dwie trasy. Trasa niebieska jest łatwiejsza, a przy tym dłuższa. Natomiast krótsza trasa czerwona ma oficjalną homologację FIS w narciarskim slalomie
  • W samej Limanowej można znaleźć raptem kilka obiektów noclegowych. Dla narciarzy i snowboardzistów szczególnie dobrym wyborem będzie ośrodek Lipowe Wzgórze, który znajduje się tuż przy stoku. Natomiast bardziej wymagającym osobom można polecić Hotel Limanova.
  • Ceny karnetów w tym ośrodku zaczynają się od około 100 złotych za jeden dzień. Pełen cennik można znaleźć na stronie internetowej kompleksu.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Kto powinien wybrać ośrodek narciarski Limanowa SKI?
Miejscowy ośrodek będzie bardzo dobrym wyborem dla osób spragnionych spokoju i braku tłumów na stoku. Sama Limanowa to miejscowość o dość kameralnym charakterze. Z tego względu może być ona odpowiednia np. dla rodziców, którzy chcą w spokoju spędzić urlop z dziećmi. Takim osobom rekomendujemy również stosowne ubezpieczenie na ferie zimowe. Jest to idealna polisa pod kątem zabezpieczenia zdrowia i życia dzieci.
Co może zaoferować swoim gościom ośrodek Limanowa SKI?
Na terenie tego kompleksu mieszczą się dwie trasy narciarskie. Trasa niebieska jest dość łatwa i poradzą sobie na niej nawet osoby bez większego doświadczenia. Natomiast znacznie większym wyzwaniem będzie trasa czerwona, która ma homologację slalomową FIS.
Jakie opcje zakwaterowania mają goście tego ośrodka?
Pod kątem lokalizacji zdecydowanie najlepszym wyborem jest ośrodek Lipowe Wzgórze. Jednak w centrum Limanowej mieści się z kolei 3-gwiazdkowy Hotel Limanova. On zaś oferuje wyższy standard zakwaterowania, ale za to jego goście będą musieli dojeżdżać na stok. Wybór leży więc już w rękach turystów.