ośrodek narciarski Sport Arena Myślenice
Ośrodki narciarskie

Sport Arena Myślenice

Dla większości turystów przejazd Zakopianką jest podróżą, która ma doprowadzić ich do jednego z podhalańskich kurortów. Takie kierunki są szczególnie oblegane w sezonie zimowym. Jednak wcale nie trzeba jechać do samych Tatr, aby móc pojeździć na nartach lub na desce snowboardowej. Zamiast tego wystarczy nieco wcześniej zjechać z Zakopianki, aby znaleźć się w Myślenicach. Tam z kolei działa ośrodek narciarski Sport Arena Myślenice. Co prawda, nie jest on aż tak rozbudowany w porównaniu do kurortów tatrzańskich. Jednak tutaj także można liczyć na dobre warunki do uprawiania sportów zimowych, a wszystko przy zdecydowanie mniejszym ruchu turystycznym. Być może już sam ten argument przekona niektórych do odwiedzenia Myślenic. Zapraszamy więc do przeczytania tekstu, w którym opiszemy miejscowy ośrodek narciarski.

Gdzie na narty w okolicach Myślenic?

Myślenice są jedynym z pierwszych przystanków na drodze do stolicy sportów zimowych, czyli Podhala. Toteż sam ośrodek Sport Arena Myślenice stanowi ciekawe miejsce dla osób, które chcą pojeździć na nartach bez towarzystwa tłumów turystów. Jednocześnie trzeba wspomnieć o tym, że w pobliżu Myślenic znajdują się także inne kurorty narciarskie. O jakich miejscach warto więc wspomnieć?

Jednym z nich jest ośrodek Kasina Ski zlokalizowany w Kasinie Wielkiej. Amatorzy sportów zimowych mogą kojarzyć to miejsce z osobą Justyny Kowalczyk, czyli naszej najwybitniejszej biegaczki narciarskiej. Co istotne, lokalny ośrodek narciarski należy do struktur stacji Pingwina. Więcej informacji na jego temat można znaleźć w naszym tekście.

Jeśli ktoś będzie po prostu jechać dalej Zakopianką, natrafi również na inne kurorty narciarskie. Dlatego wybór jest w tym przypadku bardzo szeroki.

Najciekawsze atrakcje w okolicach Myślenic

Przy okazji pobytu w Myślenicach turyści mogą udać się nad miejscowe Jezioro Dobczyckie. W sezonie zimowym wygląda ono równie efektownie, a pobliskie ścieżki są godne polecenia osobom lubiącym spacerować. Z kolei bliżej centrum miasta działa lokalne Muzeum Niepodległości w Myślenicach.

Obiektywnie trzeba również przyznać, że dla wielu turystów ważnym atutem Myślenic jest położenie blisko Krakowa. Wszystkim amatorom zwiedzania polecamy więc wizytę w drugiej stolicy Polski. Poza słynnym Wawelem można tam odnaleźć całe mnóstwo zabytków oraz interesujących atrakcji turystycznych.

Kamery na stokach narciarskich w Myślenicach – gdzie sprawdzić online?

Przy planowaniu wyjazdów na narty lub snowboard turyści chcą mieć pewność, że na miejscu zastaną odpowiednie warunki. Na szczęście w dzisiejszych czasach można je łatwo skontrolować za pomocą sieci kamer online. Takie kamery rejestrują i transmitują obraz ze stoków narciarskich. To z kolei zapewnia możliwość sprawdzenia, jak wygląda pokrywa śnieżna w danym ośrodku.

Co istotne, Sport Arena Myślenice należy do grona obiektów mających swoje własne kamery. Jest więc to bardzo dobra informacja dla wszystkich turystów. Żeby uzyskać dostęp do obrazu z tych kamer, wystarczy jedynie zajrzeć na stronę internetową kompleksu. Zakładka z kamerami jest dostępna pod tym linkiem.

Trasy narciarskie w okolicy Myślenic

Jednym z ważniejszych atutów ośrodka w Myślenicach jest jego dobre przygotowanie do obsługi ruchu turystycznego. Tuż przy ośrodku mieści się spory parking, na którym można spokojnie zostawić swój samochód. Co więcej, na terenie kompleksu można także pojeździć na łyżwach, gdyż znajduje się tutaj lodowisko. Przejdźmy jednak do kwestii kluczowej, czyli tras zjazdowych.

Obecnie na terenie ośrodka działają dwie trasy narciarskie. Ważną ciekawostką jest tutaj to, że jedna z nich ma nawet homologację FIS na zawody w slalomie. Trasy te liczą odpowiednio 855 oraz 1100 metrów długości. Na początek tych tras prowadzi z kolei wyciąg krzesełkowy.

Dodatkowo przy górnej stacji kolejki mieści się wyciąg talerzykowy i ośla łączka. Jest więc to świetne miejsce dla dzieci oraz osób początkujących. Jeżeli ktoś zamierza tutaj stawiać swoje pierwsze kroki w świecie sportów zimowych, zalecamy zakup dodatkowej polisy. Dzieci mogą zostać objęte ubezpieczeniem na ferie zimowe. Z kolei dla osób dorosłych rozwiązaniem będzie dedykowane ubezpieczenie na narty i snowboard.

Najlepsze hotele i noclegi w Myślenicach

Przy opisywaniu noclegów dla osób odwiedzających kompleks Sport Arena Myślenice zastosujemy podział na dwie grupy. Pierwszą z nich stworzą obiekty noclegowe zlokalizowane w Myślenicach, czyli blisko stoków. Tutaj można znaleźć kilka kwater prywatnych, takich jak: Willa Wisła, Jodłowa Chata oraz Pokoje nad Rabą. Z drugiej strony działają tutaj również obiekty hotelowe. Na takie miano zasługuje np. Hotel Black and White oraz Hotel Krak.

Natomiast drugą grupę rekomendacji będą tworzyć obiekty położone w samym Krakowie. Tutaj wybór jest zdecydowanie szerszy, co może zrekompensować konieczność dojeżdżania na stoki. Co więcej, mieszczą się tutaj obiekty o bardzo wysokim standardzie. Przykładem może być Garden Square Hotel Kraków (4-gwiazdkowy) oraz Villa Aparthotel (4-gwiazdkowy). Dojazd autem z tych hoteli do ośrodka Sport Arena Myślenice zajmie około 30 minut.

Sport Arena Myślenice skipass – jakie są ceny karnetów narciarskich? Ile kosztuje?

Kompleks Sport Arena Myślenice przygotował dwa różne cenniki. Pierwszy obejmuje karnety indywidualne, które kosztują odpowiednio:

Rodzaj karnetuNormalnyUlgowy
2-godzinny80,00 zł70,00 zł
3-godzinny90,00 zł80,00 zł
4-godzinny100,00 zł90,00 zł
Poranny 08:00-13:00
(tylko w dni robocze)
90,00 zł80,00 zł
Wieczorny 17:00 – 21:00
(tylko w dni robocze)
90,00 zł80,00 zł

Drugą opcją są z kolei karnety rodzinne ważne przez 4 godziny od zakupu. Ich ceny wynoszą odpowiednio:

TypCena
1+1170,00 zł
1+2260,00 zł
2+1270,00 zł
2+2340,00 zł
2+3420,00 zł

Przy zakupie karnetów można również zamówić inne usługi (np. jazdę z instruktorem). Dlatego też zachęcamy do zapoznania się z pełnym cennikiem ośrodka. Jest on dostępny pod tym linkiem.

Najważniejsze informacje:

  • Ośrodek Sport Arena Myślenice mieści się w odległości około 20-25 minut drogi od Krakowa. Jego lokalizacja może więc zachęcić wielu turystów do przyjazdu.
  • Na terenie ośrodka działa kolejka linowa oraz mały orczyk talerzykowy. Od górnej stacji kolejki biegną dwie trasy zjazdowe, a jedna z nich ma nawet oficjalną homologację FIS.
  • Sam kompleks jest dobrze przygotowany do obsługi ruchu turystycznego. Przy dolnej stacji kolejki mieści się spory parking, a na terenie kompleksu działa nawet lodowisko.
  • Przy wyborze obiektu Sport Arena Myślenice turyści mogą zdecydować się na nocleg w pobliskich pensjonatach lub hotelach. Z drugiej strony opcją dla bardziej wymagających może być nawet nocleg w Krakowie.
  • Karnet 4-godzinny w tym ośrodku kosztuje około 100 złotych. Najbardziej opłacalną opcją dla rodzin z dziećmi będą jednak karnety rodzinne, które można kupić w atrakcyjnych cenach.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Jakie trasy znajdują się na terenie kompleksu Sport Arena Myślenice?
Obecnie na terenie ośrodka można znaleźć dwie trasy zjazdowe o długość 855 i 1100 metrów. Co więcej, jedna z tych tras ma oficjalną homologację FIS na zawody w narciarskim slalomie. Dlatego nawet wymagające osoby nie będą się tutaj nudzić.
Czy ośrodek Sport Arena Myślenice można polecić rodzinom z dziećmi?
Zdecydowanie tak. Poza kolejką krzesełkową na terenie ośrodka znajduje się także orczyk prowadzący do oślej łączki. Tam z pomocą instruktora swoją przygodę ze sportami zimowymi mogą zacząć dzieci oraz osoby początkujące. Ponadto zakup rodzinnego karnetu jest tutaj bardzo opłacalnym rozwiązaniem pod kątem cenowym.
Czy kompleks Sport Arena Myślenice mieści się w pobliżu Krakowa?
Dojazd z Krakowa do Myślenic zajmuje około 20-25 minut. Dlatego turyści mogą nawet zdecydować się na nocleg w jednym z wielu krakowskich hoteli.