Termy Bania
Termy w Polsce

Termy Bania

Białka Tatrzańska należy do ścisłej czołówki w rankingu najpopularniejszych polskich miejsc turystycznych. W Tatrach pod tym względem może ona konkurować jedynie z pobliską Bukowiną oraz oczywiście samym Zakopanem. Jednym z najważniejszych atutów Białki Tatrzańskiej jest jej położenie, gdyż w ciągu kilkunastu minut można stąd dotrzeć na początek wielu popularnych szlaków tatrzańskich. Niemniej Białka może zaoferować turystom również inne atrakcje. Dzisiaj jednym z symboli tego miejsca stał się ogromny kompleks Bania zlokalizowany przy znanej Kotelnicy Białczańskiej. To właśnie tutaj mieszczą się popularne Termy Bania, które według wielu osób są najlepszymi termami na Podhalu. Czy takie przekonanie faktycznie jest zasadne? Co warto wiedzieć o Termach Bania? Zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Ile kosztuje bilet wstępu na Termy Bania? [Cennik]

Pobyt w Tatrach nigdy nie uchodził za szczególnie tanią alternatywę. Nic więc dziwnego, że turyści często zwracają dużą uwagę na ceny różnych usług oraz atrakcji. Nie inaczej jest w przypadku term. Na jaki wydatek muszą zatem przygotować się turyści, którzy zamierzają odwiedzić Termy Bania?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że cennik Term Bania jest powiązany z sezonowością. Ceny biletów w tzw. sezonie wysokim (podczas wakacji, ferii, świąt) są wyższe niż poza sezonem. Dlatego trzeba o tym pamiętać i nie sugerować się tym, że kiedyś ceny były niższe.

Jeżeli chodzi o sezon wysoki, standardowy cennik dla Strefy Zabawy prezentuje się następująco:

Rodzaj biletuDla kogo?Cena poniedziałek-piątek i sobota-niedziela
Bilet na 2,5 godziny pn-pt: 2,5 godz. sb-nd: 2,5 godz.Dziecięcy do 13 lat65,00 zł
Seniorski75,00 zł
Normalny85,00 zł
Bilet na 4,5 godziny pn-pt: 4,5 godz. sb-nd: 4,5 godz.Dziecięcy do 13 lat95,00 zł
Seniorski105,00 zł
Normalny115,00 zł

W przypadku biletu na łączoną Strefę Zabawy oraz Strefę Relaksu ceny są już odpowiednio wyższe. Według obecnego cennika Term Bania wynoszą one:

Rodzaj biletuDla kogo?Cena poniedziałek-piątek i sobota-niedziela
Bilet na 2,5 godziny pn-pt: 2,5 godz. sb-nd: 2,5 godz.Dziecięcy do 13 lat75,00 zł
Seniorski85,00 zł
Normalny95,00 zł
Bilet na 4,5 godziny pn-pt: 4,5 godz. sb-nd: 4,5 godz.Dziecięcy do 13 lat105,00 zł
Seniorski115,00 zł
Normalny125,00 zł
Bilet bez limitu czasowegoDziecięcy, Seniorski i Normalny135,00 zł/145,00 zł/155,00 zł

Uwaga!

W trakcie sezonu letniego Saunarium w Termach Bania pozostaje nieczynne. Dlatego wszyscy turyści powinni o tym pamiętać przy planowaniu wyjazdu, aby nie rozczarować się po przybyciu na miejsce.

Czy Termy Bania mają zniżki na bilety?

Już na podstawie powyższych cenników widać, że w Termach Bania pojawiają się różne rodzaje biletów. Podstawą jest standardowy bilet normalny. Na około 10% zniżki mogą liczyć seniorzy, czyli tutaj osoby powyżej 60. roku życia. Natomiast około 20% zniżki przysługuje dzieciom do 13. roku życia.

Na Termy Bania praktycznie za darmo mogą wejść dzieci o wzroście poniżej 104 centymetrów. W ich przypadku bilet kosztuje symboliczną złotówkę.

Innym sposobem na tańszy zakup biletów będzie postawienie na pakiet rodzinny. Są to bilety dedykowane rodzinom, które wspólnie odwiedzają Termy Bania. Ich ceny są następujące:

Rodzinny wypoczynek Obejmuje wejście do Strefy Zabawy dla 2 osób dorosłych (przynajmniej jedna osoba musi być pełnoletnia) oraz dzieci do 13 lat. 2 osoby dorosłe mogą wprowadzić maksymalnie 4 dzieci. pn-pt: 3,5 godz. sb-nd: 3,5 godz.Poniedziałek-piątek i sobota-niedziela 2+1 219,00 złotychNastępne dziecko
39 zł

Warto również dodać, że zarząd Term Bania co jakiś czas wprowadza do oferty specjalne bilety promocyjne. Mogą one dotyczyć rozmaitych kwestii. Aktualnie jedną z promocji jest tzw. bilet wieczorny, który pozwala na wejście do Term Bania po godzinie 16:00. Bilet ten jest ważny aż do zamknięcia obiektu. Jego ceny wynoszą odpowiednio: 59 (dziecięcy), 69 (seniorzy) oraz 79 złotych (normalny).

Oprócz tego w obiekcie są honorowane rozmaite karty: Multisport, Medicover, Karta Krakowska i inne. Okazanie takich dokumentów może być kolejnym sposobem na obniżenie ceny biletu.

Termy Bania – godziny otwarcia

Nikogo pewnie nie zdziwi fakt, że Termy Bania są czynne codziennie. Kompleks basenów działa od godziny 9:00 do godziny 22:00.

Termy Bania – kamera na żywo. Kiedy jest najmniej osób?

Kiedy ktoś wpadnie na pomysł przeczytania opinii o Termach Bania, może go nieco zaskakiwać liczba negatywnych recenzji. Jednak trzeba przyznać, że wiele takich negatywnych opinii ma jeden wspólny mianownik. Mianowicie dotyczą one ogromnego ruchu we wnętrzu obiektu, który wielu osobom przeszkadza w wypoczynku.

Nie można się jednak temu dziwić. Termy Bania stanowią najpopularniejszy obiekt tego typu w Polsce. Dlatego duży ruch w przypadku takich miejsc jest czymś zupełnie normalnym. Co więc mogą zrobić osoby, którym taki ruch przeszkadza? W zasadzie jedyną alternatywą pozostaje wizyta na Termach Bania w momencie, kiedy natężenie ruchu jest mniejsze. Jak można to sprawdzić?

Niektórzy mają w zwyczaju sprawdzać swój cel podróży za pomocą transmisji z kamer online. Jeśli o nie chodzi, mamy dobrą i złą wiadomość. Dobra wiadomość jest taka, że Hotel Bania ma swoje kamery online i można je odnaleźć pod tym linkiem. Natomiast złą wiadomością jest samo ustawienie kamer, które nie pozwala na ocenę ruchu panującego w termach.

Dlatego lepszą alternatywą będzie pewna funkcja uruchomiona przez serwis Google Maps. Jest to wskaźnik monitorujący aktualne i historyczne natężenie ruchu w danym obiekcie. Wskaźnik ten może być cenną wskazówką dla osób, które planują pobyt w wybranym kompleksie. Zatem jak wyglądają jego wskazania w przypadku Term Bania?

Ogólne tendencje nie są tutaj szczególnie zaskakujące. Największy wzrost natężenia ruchu turystycznego pojawia się w piątkowe popołudnie i trwa do niedzielnego popołudnia. W teorii można więc udać się na Termy Bania w tygodniu, gdyż wtedy panuje tutaj mniejszy ruch. Jednak warto pamiętać o kilku wyjątkach od wspomnianej reguły. Podczas wakacji lub ferii zimowych w obiekcie właściwie nieprzerwanie panuje dużych ruch. Dlatego w takim okresie naprawdę trudno będzie znaleźć porę z niższym natężeniem ruchu. Jeśli ktoś już bardzo chce spróbować, polecamy wybór pierwszych godzin po otwarciu lub bezpośrednio przed zamknięciem obiektu.

Co trzeba ze sobą zabrać na Termy Bania?

Termy Bania pomimo swoich licznych udogodnień pozostają w głównej mierze kompleksem basenów. Dlatego lista rzeczy potrzebnych gościom term zakłada przede wszystkim zabranie ze sobą rzeczy basenowych. Będą to między innymi: strój kąpielowy, klapki/japonki, ręcznik oraz inne akcesoria. W przypadku małych dzieci trzeba pamiętać o zabranie specjalnych pieluch do kąpieli.

Zazwyczaj potrzebne akcesoria (np. ręcznik) można także wypożyczyć w Saunarium. Warto jednak pamiętać, że Saunarium nie zawsze jest czynne. Dlatego na wszelki wypadek należy samodzielnie zadbać o zabranie wszystkich potrzebnych rzeczy.

Czy Termy Bania przyjmują bon turystyczny?

Według informacji zamieszczonych na stronie obiektu bon turystyczny można było tutaj zrealizować do 31 marca 2023 roku. Wobec tego obecnie nie jest to już dostępna opcja.

Czego nie wolno robić w Termach Bania?

Regulamin Term Bania obejmuje dokładne warunki korzystania z obiektu. Nic więc dziwnego, że znalazły się w nim także określone zakazy. Warto się z nimi zapoznać, aby nie narazić siebie lub swoich bliskich na przykrą niespodziankę.

Przede wszystkim na teren term nie mogą wejść osoby:

 • nietrzeźwe lub w stanie wskazującym na odurzenie;
 • cierpiące na zakaźne choroby skórne;
 • mające otwarte rany na skórze, które zagrażają bezpieczeństwu innych gości;
 • znane ze wcześniejszych naruszeń regulaminu obiektu.

Jeśli chodzi o zachowania podczas pobytu, zabronione jest między innymi:

 • ignorowanie poleceń wydawanych przez ratowników lub personel;
 • przebywanie w basenach zewnętrznych w czasie nagłego załamania się pogody (burzy);
 • bieganie i poruszanie się bez obuwia basenowego;
 • palenie papierosów lub e-papierosów;
 • wnoszenie wózków dziecięcych na teren basenowy;
 • spożywanie posiłków w basenach;
 • wnoszenie na teren obiektów przedmiotów szklanych lub innych przedmiotów, które mogą stanowić zagrożenie dla innych osób.

Noclegi i hotele w okolicach Term Bania

Jednodniowy przyjazd na Podhale może być dobrą alternatywą jedynie dla osób z województwa małopolskiego. Pozostali turyści zazwyczaj nie chcą wracać tego samego dnia i dlatego szukają odpowiedniego noclegu. Jakie obiekty warto więc polecić tym osobom, które planują wizytę na Termach Bania?

Pierwsza propozycja jest czymś zupełnie oczywistym. Sercem kompleksu jest bowiem Hotel Bania. Co można o nim powiedzieć? Na pewno jest to bardzo popularny hotel o wysokim standardzie zakwaterowania. Co istotne, goście hotelu mogą zazwyczaj liczyć na darmowy wstęp do term. Jednak wszystko ma swoją cenę. Nocleg w Hotelu Bania jest drogim rozwiązaniem i dlatego nie wszyscy się na niego zdecydują.

Na szczęście w samej Białce Tatrzańskiej bez problemu można znaleźć tańsze noclegi o równie atrakcyjnej lokalizacji. Alternatyw jest całe mnóstwo. W promieniu kilkuset metrów od Term można znaleźć między innymi: Hotel Górski, SPA Toporów, Willę nad Potokiem, Willę nad Białką, Hotel Grand Tatry. Są to obiekty o dużym zróżnicowaniu pod kątem cen, a także standardu zakwaterowania. Z tego względu zalecamy po prostu sprawdzenie dostępnych ofert i wybór odpowiedniej alternatywy.

Czy na termy potrzebne jest ubezpieczenie?

Żadna polisa nie jest formalnie wymagana od turystów. Jednak to nie znaczy, że ubezpieczenie nie jest potrzebne. Każdego dnia na Termach Bania pojawiają się tysiące ludzi. Przy takim natężeniu ruchu pechowe zdarzenia są czymś zupełnie normalnym. Właśnie dlatego bardziej przezorne osoby mogą się przed nimi zabezpieczyć dzięki zakupowi polisy.

Jakie ubezpieczenie warto polecić w czasie takiej wizyty? Zasadniczo dostępnych opcji jest kilka. Jeśli ktoś planuje odwiedzić Termy Bania podczas wyjazdu na Podhale, dobrą alternatywą może być polisa turystyczna. Wbrew pozorom takie świadczenia nie są zarezerwowane dla osób, które wyjeżdżają poza granice Polski. Co więcej, ubezpieczenia turystyczne często obejmują ochronę NNW, która zapewnia odszkodowanie w razie nieszczęśliwego wypadku.

Innym rozwiązaniem może być po prostu zakup polisy NNW w życiu codziennym. Tutaj zaletą jest fakt, że taka polisa zachowuje ważność przez rok lub kilka lat. Dlatego z uzyskanej ochrony można korzystać znacznie dłużej.

Dobrym zabezpieczeniem będzie także polisa na życie oraz zdrowie. Jest to bardzo kompleksowe świadczenie, które może zapewnić wsparcie w wielu trudnych życiowych sytuacjach.

Gdzie znajdują się Termy Bania?

Być może nie wszyscy wiedzą o tym, że lokalizacja Term Bania nie jest przypadkowa. Ten bardzo nowoczesny kompleks oraz hotel powstały na zboczach lokalnej Kotelnicy Białczańskiej. Jest to niezwykle popularny stok narciarski, który zimą zawsze przeżywa prawdziwe oblężenie. Z tego względu można śmiało uznać, że życie w tym kompleksie nigdy nie zamiera. Duży ruch panuje tutaj dosłownie przez cały rok!

Kotelnica Białczańska znajduje się właściwie w samym centrum Białki. Oficjalnie obiekt ten mieści się przy ulicy Środkowej 181. Jest to świetna baza wypadowa na tatrzańskie szlaki, a w pobliżu term widnieją liczne sklepy. To sprawia, że naprawdę warto zatrzymać się tutaj na nieco dłuższy czas.

Najważniejsze informacje:

 • Termy Bania można śmiało określić mianem najpopularniejszego kompleksu basenów termalnych w Polsce. Termy te znajdują się obok słynnego Hotelu Bania, który powstał na zboczu lokalnej Kotelnicy Białczańskiej.

 • Lokalizacja Term Bania sprawia, że ruch turystyczny trwa tutaj przez cały rok. Latem na Podhale przyjeżdżają turyści, a zimą narciarze oraz miłośnicy snowboardu. Dlatego rzadko kiedy można tutaj liczyć na relaks bez otoczenia tłumów turystów.

 • Ceny normalnych biletów na Termy Bania rozpoczynają się od 75 złotych. Za całodniowy pobyt jednej osoby trzeba zapłacić ponad 100 złotych. Na szczęście liczne promocje pozwalają na zakup biletów w nieco niższych cenach.

 • W Termach Bania znajduje się zarówno Strefa Relaksu, jak i Strefa Zabawy. Niestety, Saunarium jest tutaj nieczynne w sezonie letnim. Warto więc pamiętać o ograniczonej dostępności niektórych usług.

 • Tuż obok term mieści się znany Hotel Bania, który może być jedną z opcji noclegowych. Jego wybór nie jest jednak konieczny, ponieważ w pobliżu term znajdują się również inne hotele oraz kwatery prywatne. Toteż znalezienie noclegu nie będzie żadnym problemem.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Ile kosztuje bilet wstępu na Termy Bania?
Ceny biletów normalnych zaczynają się od 75 złotych. Większość biletów kosztuje około 100 złotych. Z tego względu warto korzystać z licznych promocji organizowanych przez Termy Bania, ponieważ dzięki nim można kupić bilet zdecydowanie taniej.
Kiedy w Termach Bania panuje mniejszy ruch?
Niestety w sezonie ciężko jest wskazać taką porę. Ogromna popularność Term Bania sprawia, że praktycznie zawsze jest tutaj całkiem tłoczno. Jednak statystycznie największy spokój panuje tuż po otwarciu lub przed zamknięciem obiektu.
Gdzie można zatrzymać się po dniu spędzonym w Termach Bania?
Hotel Bania wydaje się oczywistą alternatywą, ale wysokie ceny noclegów mogą zniechęcić wiele osób. Niemniej w pobliżu term można bez trudu znaleźć inne hotele lub pensjonaty. Wybór jest na tyle duży, że nikt nie będzie mieć problemu ze znalezieniem noclegu.