Termy Bukovina
Termy w Polsce

Termy Bukowina

Bukowina i Białka Tatrzańska to dwie położone obok siebie miejscowości, które mają ze sobą naprawdę wiele wspólnego. Przede wszystkim są to dwie niezwykle popularnie miejscowości pod kątem turystycznym. Wynika to z faktu, że jest to idealna baza noclegowa dla osób planujących wędrówki po najpopularniejszych tatrzańskich szlakach. Kolejną cechą wspólną jest fakt, że w obydwu tych miejscowościach znajdują się kompleksy basenów termalnych. W Białce są to słynne Termy Bania, natomiast w pobliskiej Bukowinie Tatrzańskiej działają Termy Bukovina. Choć pod względem popularności mogą one ustępować Bani, warto się nimi zainteresować. Mogą one bowiem stanowić ciekawą i przede wszystkim mniej tłoczną alternatywę dla turystów. Co więc warto wiedzieć o tym kompleksie? Ile kosztuje bilet wstępu na Termy Bukovina i jakie zasady panują w tym obiekcie? Zapraszamy do lektury naszego tekstu.

Ile kosztuje bilet wstępu na Termy Bukovina? [Cennik]

Tatry kojarzą się przede wszystkim z cudownymi widokami. Koniec końców jest to jedyny w Polsce obszar o charakterze typowo wysokogórskim. Niestety, wysokie góry idą tutaj w parze z dość wysokimi cenami. Nic więc dziwnego, że turyści często chcą z wyprzedzeniem wiedzieć, ile kosztują określone usługi.

W przypadku Term Bukovina oraz innych tatrzańskich obiektów cennik jest zazwyczaj podzielony na dwie pozycje. Pierwsza z nich zawiera informacje o cenach obowiązujących w tzw. sezonie wysokim, czyli w czasie wakacji, ferii, świąt itd. Natomiast sezon niski trwa w czasie pomiędzy tymi okresami. Wszystkie podane niżej ceny obowiązują w sezonie wysokim.

Jeżeli chodzi o cennik obowiązujący w Termach Bukovina, zawiera on kilka propozycji. Bardzo ciekawą opcją są tutaj bilety minutowe. Ich obecne ceny wyglądają następująco:

Pakiety minutowe30 minutKażda kolejna minuta
(powyżej 30 minut)
Dorośli39,00 zł0,47 zł
Dzieci do 13 lat25,00 zł0,33 zł
Seniorzy powyżej 60 lat32,00 zł0,35 zł
Osoby niepełnosprawne – I grupa30,00 zł0,35 zł
Opiekun osoby niepełnosprawnej30,00 zł0,35 zł

Co jasne, nie brakuje tutaj również standardowych biletów godzinowych. Są one najczęściej wybieraną alternatywą przez turystów. Jak wyglądają ich ceny? W aktualnym sezonie cennik jest następujący:

Pakiety godzinowe3,5 godzinyCały dzień
Dorośli95,00 zł125,00 zł
Dzieci do 13 lat69,00 zł99,00 zł
Seniorzy powyżej 60 lat75,00 zł105,00 zł
Osoby niepełnosprawne – I grupa69,00 zł89,00 zł
Opiekun osoby niepełnosprawnej69,00 zł89,00 zł
Dopłata za każde rozpoczęte 30 minut
w pakiecie 3,5 godziny ponad limit czasu
10,00 zł

Poniżej prezentujemy także aktualny cennik biletów rodzinnych:

Wejścia rodzinne4 godzinyCały dzień
2+1 (dziecko do lat 13)219,00 zł299,00 zł
2+2 (dzieci do lat 13)269,00 zł359,00 zł
2+3 (dzieci do lat 13)289,00 zł379,00 zł
Dodatkowe dziecko powyżej 100 cm69,00 zł99,00 zł
Dodatkowe dziecko 14-18 lat95,00 zł99,00 zł

Termy Bukovina – pakiety VIP

Zarząd Term Bukovina przygotował również ciekawą ofertę dla bardziej wymagających osób. Są nią tzw. pakiety VIP, czyli bilety wstępu na termy wzbogacone o dodatkowe usługi. Na ten moment do dyspozycji turystów są cztery rodzaje takich pakietów.

Pierwszym z nich jest podstawowy pakiet VIP. Obejmuje on przede wszystkim jednorazowe wejście całodniowe na teren term poza kolejnością. Oprócz tego posiadacze tego pakietu otrzymają specjalną szafkę VIP, gdzie znajdą się: ręcznik, szlafrok oraz upominek w postaci zestawu kosmetyków wraz z butelką wody. Warto tutaj dodać, że ręczniki i szlafroki są tylko udostępniane, a kaucja za nie wynosi 200 złotych.

Nieco bardziej rozbudowaną opcję stanowi pakiet VIP Bronze. Tutaj poza wszystkimi opisanymi wyżej świadczeniami posiadacz biletu uzyskuje także dwie dodatkowe korzyści. Pierwszą z nich jest bezpłatne jednorazowe wejście do strefy saun. Natomiast drugą stanowi voucher gwarantujący 10% rabatu na zabiegi w strefie Wellness Bukovina.

Kolejną alternatywą będzie pakiet VIP Silver. W jego przypadku posiadacz otrzymuje dodatkowy nielimitowany dostęp do strefy saun. Oprócz tego przysługuje mu prawo do darmowego deseru oraz napoju, które może zamówić w restauracji na Basenach Termalnych.

Natomiast najbardziej rozbudowanym pakietem jest VIP Gold. Co jasne, obejmuje on wszystkie wymienione do tej pory świadczenia. Oprócz tego posiadacze tego pakietu uzyskują darmowy obiad dnia i masaż relaksacyjny na wybraną partię ciała.

Jeżeli chodzi o ceny pakietów, wyglądają one następująco:

 • VIP – 185 złotych;
 • VIP Bronze – 209 złotych;
 • VIP Silver – 249 złotych;
 • VIP Gold – 349 złotych.

Uwaga!

Pakiety VIP są dostępne tylko dla osób pełnoletnich.

Czy Termy Bukovina mają zniżki na bilety?

Przy zakupie biletów na Termach Bukovina można skorzystać z określonych zniżek na bilety. Co jasne, przysługują one tylko wybranym grupom. Przede wszystkim są to bilety dla dzieci poniżej 13. roku życia oraz dla seniorów powyżej 60. roku życia. Oprócz tego osobna zniżka przysługuje osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom.

Warto również dodać, że dzieci o wzroście poniżej 100 centymetrów mogą wejść na teren obiektu za darmo.

Mianem zniżek można określić także inne sposoby na tańszy zakup biletów. W przeliczeniu na pojedyncze wejście wspomnianym sposobem może być zakup abonamentów. Są to standardowe karnety zawierające od 10 do 20 wejść na 3 godziny. Co istotne, są to wejścia wraz z dostępem do strefy saun. Oto cennik abonamentów:

Abonamenty
Abonament jest ważny w terminach obowiązywania cennika
3 godziny
10 wejść z sauną950,00 zł
20 wejść z sauną1 900,00 zł

Termy Bukovina – godziny otwarcia

W sezonie wysokim Termy Bukovina są czynne codziennie w godzinach 9:00-22:00.

Termy Bukovina – kamera na żywo. Kiedy jest najmniej osób?

Po wejściu na stronę internetową Term Bukovina każdy użytkownik zobaczy kilka odnośników. Przycisk „Podgląd 24/7” pozwoli na uzyskanie dostępu do kamery online, która znajduje się na zewnątrz obiektu. Dzięki niej można ocenić, czy na zewnętrznych atrakcjach kompleksu jest dużo ludzi. W ten sposób można przynajmniej częściowo sprawdzić natężenie ruchu w obiekcie.

Pod tym względem pomocne mogą być również statystyki ruchu generowane przez serwis Google Maps. Czego można się z nich dowiedzieć? Na pewno nikogo nie zaskoczy fakt, że najwięcej osób na Termach Bukovina pojawia się w sobotę oraz niedzielę. Szczególnie duży ruch jest widoczny w godzinach 12:00-20:00.

Tym samym osoby, które chcą uniknąć dużego tłumu, mają do wyboru dwa rozwiązania. Pierwszą opcją będzie pojawienie się na Termach Bukovina w tygodniu, kiedy to ludzi jest zdecydowanie mniej. Natomiast drugą opcją jest zabawa w weekend, ale w godzinach 9:00-12:00 lub 20:00-22:00. To wtedy można jeszcze liczyć na względny spokój.

Co trzeba ze sobą zabrać na Termy Bukovina?

Na pewno niezbędny będzie strój kąpielowy oraz ręcznik. Jeśli ktoś chce dodatkowo udać się na saunę, mogą przydać mu się dwa ręczniki, ponieważ Termy Bukovina nie dysponują własną wypożyczalnią ręczników.

Przydatne będą również klapki z antypoślizgową podeszwą, które pozwolą na bezpieczne poruszanie się po obiekcie. W każdym razie regulamin obiektu precyzuje, że posiadanie obuwia basenowego jest obowiązkowe.

Czego nie wolno robić na Termach Bukovina?

Regulaminy wszystkich obiektów basenowych zawierają informacje o zachowaniach, które są zabronione na terenie kompleksu. Termy Bukovina nie są żadnym wyjątkiem od tej reguły. Czego więc nie wolno robić na tym obiekcie? Według regulaminu zabronione jest między innymi:

 • palenie papierosów i żucie gumy;
 • spożywanie napojów alkoholowych poza miejscami do tego przeznaczonymi;
 • wnoszenie ostrych narzędzi i innych przedmiotów niebezpiecznych;
 • wnoszenie na teren obiektu alkoholu, żywności lub innych towarów w opakowaniach szklanych;
 • wprowadzanie i przebywanie zwierząt;
 • wpuszczanie osób, których stan wskazuje na spożycie alkoholu lub środków odurzających,
 • prowadzenie działalności komercyjnej bez pisemnej zgody Zarządu.

Jeśli chodzi o inne penalizowane zachowania, dotyczą one między innymi:

 • wszelkich zachowań mogących stanowić zagrożenie dla innych gości;
 • biegania i wpychania do wody innych osób;
 • wszczynania fałszywych alarmów na terenie obiektu;
 • wchodzenia na rzeźby, balustrady, stanowiska ratowników, murki okalające baseny, kwietniki, skały, elementy dekoracji obiektu i inne urządzenia;
 • skakania z murków, balustrad, schodów, wanien jacuzzi, kwietników i innych elementów konstrukcji obiektu, a także z brzegu basenu, w szczególności z rozbiegu lub „na główkę”;
 • spożywania artykułów żywnościowych na terenie szatni, przebieralni i hali basenowej z wyłączeniem Baru Głównego i strefy wokół niego znajdujących się na terenie obiektu;
 • niszczenia wyposażenia;
 • zanieczyszczania wody basenowej i terenu term;
 • używania mydła i innych środków chemicznych na hali basenowej (poza prysznicami i toaletami).

Dodatkowo rodzice mają obowiązek sprawować nieprzerwaną opiekę nad dziećmi, które wchodzą z nimi na teren term.

Noclegi i hotele w okolicach Term Bukovina

W naszych artykułach stosujemy jedną zasadę przy opisywaniu propozycji noclegowych. W miarę możliwości staramy się, aby polecane noclegi znajdowały się możliwie blisko miejsca docelowego. Dlatego w tym przypadku naszym punktem odniesienia będą Termy Bukovina. Zatem gdzie mogą zatrzymać się turyści, którzy planują spędzenie weekendu w termach?

Standardowo pierwszą propozycją będzie hotel należący do kompleksu term. W tym przypadku jest to 4-gwiazdkowy Hotel Bukowina SPA&Wellness. Choć stanowi on idealne rozwiązanie pod kątem lokalizacji i standardu, ceny za nocleg będą dla wielu osób zbyt wysokie. Dlatego niektórzy mogą śmiało poszukać tańszej alternatywy.

Na szczęście nie jest to problem, ponieważ w Bukowinie można znaleźć całe mnóstwo obiektów noclegowych. Jeśli chodzi o obiekty położone w pobliżu term, warto zwrócić uwagę między innymi na: Pensjonat Alicja, Willę pod Miedzą, Pokoje nad Termami, Gościniec nad Laskiem, Pensjonat Orlik.

Czy na termy potrzebne jest ubezpieczenie?

Żadne ubezpieczenie nie jest wymagane od osób, które wchodzą na Termy Bukovina. Jednak nie oznacza to, że takie ubezpieczenie nie będzie przydatne. Dlaczego mimo wszystko warto zadbać o taką ochronę?

Odpowiedź wydaje się dość prosta. W czasie takiego wypoczynku czasami dochodzi do różnych pechowych zdarzeń. Nieraz stanowią one efekt np. poślizgnięcia się lub pechowego uderzenia kończyną w ścianę basenu. W każdym razie skutki zdrowotne takich wypadków mogą być całkiem dotkliwe. Dlatego dodatkowe zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia pozwala na ograniczenie ich potencjalnych skutków.

Jeżeli chodzi o ochronę przed potencjalnym uszczerbkiem na zdrowiu, zabezpieczeniem może być jedno z kilku świadczeń. Na pewno w tej roli sprawdzi się choćby ubezpieczenie turystyczne. Takie polisy często obejmują ochronę NNW oraz gwarancję wypłaty odszkodowania za doznany uszczerbek na zdrowiu.

Na uzyskanie pomocy finansowej mogą liczyć także posiadacze ubezpieczeń NNW lub polis na życie i zdrowie.

Gdzie znajdują się Termy Bukowina?

Cały kompleks Bukovina mieści się przy ulicy Sportowej 22. Nieopodal tego kompleksu można znaleźć liczne restauracje oraz inne atrakcje turystyczne. Dlatego jest to atrakcyjna okolica nawet dla osób, które nie chcą spędzać dnia w termach.

Najważniejsze informacje:

 • Termy Bukovina znajdują się w Bukowinie Tatrzańskiej przy ulicy Sportowej 22. Jest to jeden z największych kompleksów termalnych na Podhalu. Z racji swojego położenia Termy Bukovina stanowią największą konkurencję dla popularnych Term Bania.

 • Goście Term Bukovina mogą zakupić standardowy bilet wstępu lub jeden z rozbudowanych pakietów VIP. Ich ceny wahają się od 100 do nawet 350 złotych za osobę.

 • Osoby planujące podróż do term muszą wiedzieć o tym, że w takich obiektach praktycznie zawsze panuje duży ruch. Jeśli więc ktoś chce uniknąć tłumów, powinien wybrać porę, kiedy taki ruch jest mniejszy. Zazwyczaj są to pierwsze godziny po otwarciu term lub ostatnie godziny przed ich zamknięciem.

 • Termy Bukovina stanowią część kompleksu, którego sercem jest hotel o tej samej nazwie. Jest to obiekt 4-gwiazdkowy i tym samym zapewnia wysoki standard zakwaterowania. Niestety, idzie to w parze z wysokimi cenami noclegów.

 • Z drugiej strony w samej Bukowinie Tatrzańskiej bez problemu można odnaleźć tańsze noclegi. Dlatego każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Gdzie znajdują się Termy Bukovina?
Kompleks Bukovina mieści się przy ulicy Sportowej 22, a więc niemal w samym sercu Bukowiny Tatrzańskiej. Dobre oznakowanie kompleksu sprawia, że dojazd na termy nie będzie stanowić żadnego problemu.
Ile kosztuje bilet wstępu w Termach Bukovina?
Abstrahując od wejść minutowych – najtańszy normalny bilet 3,5-godzinny w sezonie wysokim kosztuje tutaj 95 złotych. Dlatego trzeba obiektywnie przyznać, że ceny w Termach Bukovina są dość wysokie.
Gdzie mogą zatrzymać się osoby, które odwiedzają Termy Bukovina?
Najbardziej oczywistym wyborem wydaje się Hotel Bukovina, który należy do kompleksu. Jednak wysokie ceny za nocleg mogą skłonić bardzo wiele osób do poszukania tańszej alternatywy. Na szczęście w pobliżu term mieszczą się liczne hotele i pensjonaty, dzięki czemu znalezienie noclegu będzie dość łatwe.