Termy Chochołowskie
Termy w Polsce

Termy Chochołowskie

Chochołów przez długie lata nie był szczególnie popularnym punktem na turystycznej mapie Polski. Dla turystów była to po prostu jedna z wielu wsi położonych tuż przy granicy polsko-słowackiej. Co jasne, sam powiat nowotarski cieszy się dużą popularnością wśród turystów, ale akurat do Chochołowa przyjeżdżali dość nieliczni turyści. Wszystko zmieniło się jednak w czerwcu 2016 roku. Wtedy to zakończyła się bowiem ogromna inwestycja, której celem było stworzenie w Chochołowie kompleksu basenów termalnych. Dzisiaj są one znane jako Termy Chochołowskie. Jak kompleks ten wypada na tle tatrzańskich basenów oraz innych podobnych obiektów? Co warto wiedzieć przed wizytą w tym miejscu? Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Ile kosztuje bilet wstępu na Termy Chochołowskie? [Cennik]

Przed odpowiedzią na to pytanie zaznaczamy, że cennik w obiektach termalnych rzadko kiedy jest stały. Często występuje tutaj zróżnicowanie cenowe uzależnione np. od pory roku. Dlatego turyści w trakcie tzw. sezonu wysokiego często muszą zapłacić więcej niż w trakcie innych dat pobytu. Jak więc wygląda cennik Term Chochołowskich?

Termy Chochołowskie Cennik (Sezon Niski – cennik obowiązuje poza okresem: świąt, wakacji, ferii i długich weekendów):

Baseny + LeczniczaSaunarium Strefa 18+, NietekstylnaOpen Baseny + Lecznicza Pływacki + Saunarium
Czas biletu:3-godzinnyBez limitu
czasu
Wejście
po 19:00
3-godzinnyBez limitu
czasu
4-godzinnyBez limitu
czasu
Normalny75,00 zł105,00 zł59,00 zł85,00 zł115,00 zł115,00 zł145,00 zł
Ulgowy, 3-16 Lat**55,00 zł85,00 zł45,00 zł
Senior 60+
Niepełnosprawny
Gr I Opiekun
59,00 zł89,00 zł49,00 zł69,00 zł99,00 zł99,00 zł129,00 zł

Termy Chochołowskie Cennik (Sezon Wysoki – cennik obowiązuje w czasie świąt, wakacji, ferii i długich weekendów):

Baseny + LeczniczaSaunarium Strefa 18+, NietekstylnaOpen Baseny + Lecznicza Pływacki + Saunarium
Czas biletu:3-godzinnyBez limitu
czasu
Wejście
po 19:00
3-godzinnyBez limitu
czasu
4-godzinnyBez limitu
czasu
Normalny89,00 zł129,00 zł69,00 zł99,00 zł139,00 zł129,00 zł169,00 zł
Ulgowy, 3-16 Lat**69,00 zł109,00 zł55,00 zł
Senior 60+
Niepełnosprawny
Gr I Opiekun
75,00 zł115,00 zł59,00 zł85,00 zł125,00 zł115,00 zł155,00 zł

Jednocześnie warto wspomnieć o tym, że przy okazji dłuższych pobytów w Chochołowie można także kupić karnet na termy. Jak w jego przypadku wygląda cennik? Oto wyciąg z cennika:


Baseny + LeczniczaSaunarium Strefa 18+, NietekstylnaOpen Baseny + Lecznicza Pływacki + Saunarium
Liczba wejść i cena:5 wejść – 490/390 zł 10 wejść – 950/750 zł5 wejść – 550/450 zł 10 wejść – 1050/890 zł5 wejść – 650/1290 zł 10 wejść – 1050/1150 zł
Okres ważności karnetu:2/4 miesiące2/4 miesiące2/4 miesiące

Czy Termy Chochołowskie mają zniżki na bilety?

Tak. W Termach Chochołowskich pojawiają się dwa główne rodzaje zniżek, które pozwalają na nieco tańszy zakup biletów. Pierwszym z nich są bilety ulgowe, czyli bilety przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 3-16 lat. Takie bilety zapewniają zniżki sięgające około 20% ceny bazowej biletu.

Drugim rodzajem zniżek są te przeznaczone dla seniorów, a także opiekunów osób z niepełnosprawnością. Tutaj zniżki są nieco niższe, gdyż sięgają 15% ceny bazowej biletu.

Termy Chochołowskie – godziny otwarcia

Zasadniczo Termy Chochołowskie są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-22:00. Jednak takie godziny otwarcia mogą ulec zmianie w czasie sezonu wakacyjnego. W niektóre dni (zazwyczaj piątki i soboty) termy są czynne aż do godziny 23:00. Niemniej z reguły gości obowiązują podane wyżej godziny standardowe.

Termy Chochołowskie – kamera na żywo. Kiedy jest najmniej osób?

Niektóre osoby mają spore problemy z tym, żeby zrelaksować się w otoczeniu tłumu innych ludzi. Niestety, praktycznie wszystkie obiekty termalne cieszą się wręcz ogromnym zainteresowaniem. Dlatego nie można tutaj zawsze liczyć na spokój i komfortowy wypoczynek.

Z drugiej strony praktycznie w każdym obiekcie pojawiają się godziny wzmożonego ruchu, kiedy to gości jest szczególnie dużo. W przypadku Term Chochołowskich największe natężenie ruchu turystycznego jest obserwowane od godziny 12:00 do godziny 20:00. Dlatego osoby ceniące ciszę i spokój mogą wybrać się na termy w godzinach 9:00-11:00 lub 20:00-22:00. Wtedy to liczba innych gości powinna być wyraźnie mniejsza.

Część turystów ma w zwyczaju sprawdzanie obłożenia obiektu za pomocą kamer online. Jednak w przypadku Chochołowa nie jest to możliwe, ponieważ w okolicy Term Chochołowskich nie ma żadnych kamer online.

Co trzeba ze sobą zabrać na Termy Chochołowskie?

Jeśli ktoś udaje się na basen, na pewno zabierze ze sobą kilka rzeczy. Wśród nich zapewne znajdzie się przede wszystkim: strój kąpielowy, klapki lub inne obuwie, a także ręcznik. Wszystkie te rzeczy warto zabrać ze sobą również na Termy Chochołowskie. Jednak czy w tym przypadku trzeba zabrać dodatkowe elementy wyposażenia?

To już zależy w dużej mierze od indywidualnych potrzeb oraz preferencji gości, którzy odwiedzą Termy Chochołowskie. Zasadniczo opisane wyżej akcesoria powinny wystarczyć. Jednak z drugiej strony niektóre osoby mogą np. obawiać się zachorowania na skutek wypłynięcia na dwór z mokrymi włosami. Takim osobom warto polecić np. zabranie ze sobą czepka, a w trakcie zimy nawet zimowej czapki!

Przydatne mogą być także akcesoria dodatkowe związane z pływaniem, czyli np. okulary do pływania, gadżety do nurkowania.

Czego nie wolno robić na Termach Chochołowskich?

Nie sposób zaprzeczyć temu, że zdecydowana większość turystów zupełnie nie interesuje się regulaminami odwiedzanych obiektów. Choć nie jest to zaskakujące, to jednak takie podejście może mieć negatywne skutki. Wynika to z faktu, że w regulaminie każdego obiektu znajdują się zakazy i ograniczenia dla gości. Złamanie takich zasad może prowadzić nawet do konieczności natychmiastowego opuszczenia kompleksu. Dlatego warto wiedzieć o tym, czego nie wolno robić na Termach Chochołowskich.

Pierwsza grupa ograniczeń dotyczy sprzedaży biletów. Regulamin Term Chochołowskich jasno wskazuje, że na teren obiektu nie zostaną wpuszczonego osoby, które:

 • cierpią na choroby zakaźne, w tym na poważne dolegliwości skórne;
 • mają otwarte rany, które mogą grozić zakażeniem;
 • zachowanie wskazuje na znajdowanie się w stanie nietrzeźwości, pod wpływem środków odurzających lub narkotyków albo innych środków o podobnym działaniu;
 • zachowują się w sposób naruszający szeroko pojęty porządek publiczny;
 • naruszały w przeszłości regulamin obiektu i otrzymały zakaz wstępu na jego teren.

Jeżeli chodzi o zachowania zabronione już na terenie obiektu, nie należy przede wszystkim:

 • wprowadzać na teren obiektu zwierząt (z wyłączeniem psów asystujących, które można wprowadzać jedynie do strefy restauracyjnej oraz holu głównego);
 • zachowywać się w sposób, który może utrudniać korzystanie z obiektu innym osobom;
 • pozostawiać dzieci bez nadzoru;
 • korzystać z atrakcji lub wyposażenia obiektu w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem.

Noclegi i hotele w okolicach Term Chochołowskich

Po relaksującym dniu spędzonym w Termach Chochołowskich mało kto będzie mieć ochotę na powrót do domu. Większość turystów z pewnością zatrzyma się na dużej w okolicach Chochołowa. Takie osoby powinny więc z wyprzedzeniem sprawdzić, jakie mają opcje pod względem zakwaterowania.

Na stronie internetowej Term Chochołowskich można znaleźć dedykowaną zakładkę poświęconą polecanym obiektom noclegowym w pobliżu term. Są to między innymi: Hotel Kasprowy (Zakopane), Góralskie Domki u Topora (Czarny Dunajec), Hotel Witkówka Luxury Sauna & SPA (Witów) oraz Willa na Borku (Ciche).

Trzeba jednak przyznać, że inne obiekty mogą być dużo lepszą alternatywą przynajmniej pod kątem lokalizacji. Wiele z nich mieści się nawet w samym Chochołowie. Wystarczy choćby wspomnieć tutaj o obiektach, takich jak: Góralskie Spanie, Witowiański Dworek oraz Pokoje Gościnne „U Tadka”. Co prawda, są to w większości typowe pensjonaty, ale większość z nich mieści się dosłownie kilkaset metrów od Term Chochołowskich. Dlatego może to być najlepsza opcja dla osób, które nie chcą tracić czasu na dojazdy.

Czy na termy potrzebne jest ubezpieczenie?

Ubezpieczenie z pewnością będzie przydatne, ale nie jest obowiązkowe. Przy wejściu na termy nikt nie sprawdza tego, czy dana osoba posiada jakiekolwiek ubezpieczenie. Dlaczego jednak stosowna polisa może się przydać gościom term?

Przede wszystkim dlatego, iż na basenach i w termach dość często dochodzi do pechowych zdarzeń. Rzecz jasna większość z nich jest niegroźna, gdyż kończą się one najczęściej drobnymi urazami. Jednak nawet taki uraz może wymusić czasową przerwę w pracy, a niekiedy nawet podjęcie leczenia lub fizjoterapii. Dlatego ochrona gwarantowana w ramach ubezpieczenia może pomóc w pokryciu takich kosztów.

Jeżeli chodzi o wybór ubezpieczenia na termy, jest on bardzo szeroki. Przykładowo, jeśli wyjście na termy stanowi część podróży, warto kupić dedykowane ubezpieczenie turystyczne. Takie polisy bardzo często obejmują: NNW, ubezpieczenie bagażu i inne przydatne świadczenia.

Dobrym rozwiązaniem może być także dedykowana polisa NNW lub ubezpieczenie na życie lub zdrowie. Takie polisy mają jedną przewagę nad ubezpieczeniami turystycznymi. Mianowicie mogą one zapewnić ochronę np. przez rok lub kilka lat, a nie tylko w trakcie wyjazdu.

Gdzie znajdują się Termy Chochołowskie?

Termy Chochołowskie, jak sama nazwa wskazuje, mieszczą się w Chochołowie pod adresem Chochołów 300. Położenie w pobliżu innych tatrzańskich miejscowości sprawia, że stają się one dobrą alternatywą dla innych popularnych kompleksów termalnych.

Najważniejsze informacje:

 • Termy Chochołowskie to duży kompleks basenów termalnych zlokalizowany w urokliwym Chochołowie. Mieszczą się one tuż obok wielu popularnych tatrzańskich kompleksów termalnych i stanowią dla nich ciekawą alternatywę.

 • Ceny normalnych biletów w Termach Chochołowskich zaczynają się od około 75 złotych. Za całodniowy pobyt w tym miejscu zazwyczaj trzeba zapłacić ponad 100 złotych. Dobra informacja jest taka, że liczne zniżki na bilety pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy przy zakupie wejściówek.

 • Praktycznie przez cały rok w Termach Chochołowskich panuje spory ruch. Jeśli ktoś chce tutaj wypocząć w spokoju, powinien wybrać się do term w tygodniu i to najlepiej poza sezonem.

 • Termy Chochołowskie współpracują z licznymi obiektami noclegowymi. Jednak nie każdy taki hotel znajduje się w pobliżu Term Chochołowskich. Jeżeli więc lokalizacja stanowi dla kogoś priorytet, warto poszukać noclegu w samym Chochołowie.

 • Przy okazji wyjazdu do term warto zastanowić się nad zakupem ubezpieczenia. Taka polisa może zapewnić pomoc finansową w razie doznania pechowego uszczerbku na zdrowiu.-

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Gdzie znajdują się Termy Chochołowskie?
Termy Chochołowskie znajdują się w Chochołowie, czyli tuż przy granicy polsko-słowackiej. Są one nieco oddalone od najpopularniejszych tatrzańskich kompleksów termalnych i dlatego mogą być dla nich świetną alternatywą.
Ile kosztuje bilet wstępu w Termach Chochołowskich?
Ceny biletów normalnych zaczynają się od 75 złotych. Jeżeli chodzi o bilety ulgowe, są one tańsze średnio o 10-20%. Bilety ulgowe przysługują między innymi: uczniom, seniorom, a także osobom niepełnosprawnym.
Jaki nocleg wybrać w pobliżu Term Chochołowskich?
W samym Chochołowie można bez problemu odnaleźć liczne pensjonaty i kwatery prywatne. Pod kątem lokalizacji stanowią one zdecydowanie najlepszą alternatywę. Natomiast plusem obiektów polecanych przez Termy Chochołowskie jest możliwość uzyskania dodatkowej zniżki na zakup biletów.