Termy Cieplickie
Termy w Polsce

Termy Cieplickie

Kompleksy basenów termalnych mogą słusznie kojarzyć się z Podhalem. To właśnie tam znajdują się liczne obiekty tego typu. Nie oznacza to jednak, że w innych częściach kraju nie można liczyć na podobne atrakcje. W ostatnich latach popularność basenów termalnych stała się niezwykle duża. Dlatego władze różnych miast zaczęły inwestować w tego typu obiekty. W 2014 roku oficjalnie otwarto Termy Cieplickie, czyli nowoczesny obiekt termalny zlokalizowany w Jeleniej Górze. Od tego momentu cieszą się one dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów spędzających urlop w Karkonoszach. Toteż w tym tekście przedstawimy najważniejsze informacje na temat tego kompleksu. Jednocześnie postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania, które mogą trapić przyszłych gości Term Cieplickich. Zapraszamy więc do lektury.

Ile kosztuje bilet wstępu na Termy Cieplickie? [Cennik]

Ogromne zainteresowanie Termami Cieplickimi nie powinno nikogo dziwić. Koniec końców jest to jedyny tak duży kompleks zlokalizowany w Karkonoszach. Dlatego chętnie przyjeżdżają tutaj turyści oraz mieszkańcy tych okolic. Powstaje więc pytanie, na jaki wydatek muszą przygotować się przyszli goście tego obiektu?

W pierwszej kolejności przedstawimy ceny najczęściej wybieranych biletów, czyli biletów normalnych. Aktualnie ich ceny wyglądają następująco:

Wejście
w godzinach
Czas pobytuCena biletu: basenyCena biletu: baseny+ SPA
08:00-09:00*2 godziny24,00 zł
09:00-19:002 godziny49,00/51,00 zł59,00 zł/61,00 zł
19:00-22:002 godziny45,00 zł55,00 zł
08:00-22:00bez limitu80,00 zł90,00 zł

Jak widać, cennik ten nie jest szczególnie rozbudowany. Goście Term Cieplickich mogą w praktyce zdecydować się tylko na dwa rodzaje wejściówek. Pierwszym z nich są bilety 2-godzinne, a drugim wejściówki całodniowe.

Poza biletami normalnymi dostępne są tutaj również bilety rodzinne. Są one przeznaczone dla dwóch osób, które wchodzą na teren obiektu z dwójką dzieci. W takim przypadku cennik prezentuje się następująco:

Wejście
w godzinach
Czas pobytuCena biletu: basenyCena biletu: baseny+ SPA
08:00-09:00*2 godziny66,00 zł
09:00-19:002 godziny130,00 zł150,00 zł
19:00-22:002 godziny115,00 zł135,00 zł
08:00-22:00bez limitu210,00 zł230,00 zł

Za wejście każdego kolejnego dziecka trzeba dopłacić odpowiednio 25 (2 godziny) lub 45 złotych (całodniowy).

*W godzinach 8:00-9:00 czynny jest tylko basen pływacki i basen termalny norweski.

Czy Termy Cieplickie mają zniżki na bilety?

Jak najbardziej. W sprzedaży są przede wszystkim bilety ulgowe dla młodzieży i seniorów. Co ciekawe, dzielą się one na dwie kategorie.

Pierwszą z nich tworzą bilety ulgowe typu S. Są one przeznaczone dla: seniorów, uczniów powyżej 16. roku życia, studentów do 26. roku życia i osób niepełnosprawnych. Jednocześnie warto dodać, że zgodnie z aktualnym regulaminem obiektu – opiekunowie osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności mogą wejść na teren kompleksu bez żadnych opłat. Ceny biletów ulgowych typu S są widoczne w poniższej tabeli:

Wejście
w godzinach
Czas pobytuCena biletu: basenyCena biletu: baseny+ SPA
08:00-09:00*2 godziny21,00 zł
09:00-19:002 godziny39,00 zł49,00 zł
19:00-22:002 godziny35,00 zł45,00 zł
08:00-22:00bez limitu65,00 zł75,00 zł

Drugą kategorię stanowią bilety ulgowe typu D. One są z kolei przeznaczone dla uczniów w wieku od 4 do 15 lat. Podstawą do zakupu takiego biletu jest okazanie legitymacji szkolnej. Ich cennik prezentuje się następująco:

Wejście
w godzinach
Czas pobytuCena biletu: baseny
08:00-09:00*2 godziny18,00 zł
09:00-19:002 godziny32,00 zł
19:00-22:002 godziny25,00 zł
08:00-22:00bez limitu50,00 zł

Dodatkowo Termy Cieplickie oferują specjalne rabaty na zakup wejściówek. Na 10% zniżkę mogą liczyć między innymi posiadacze:

 • Karty Dużej Rodziny;
 • Kuponu Karkonoskiego (dostępnego w aplikacji KARKONOSZE GO);
 • Karty Harrachov;
 • Biletów wstępu do jednej z pobliskich atrakcji (np. Huty Julia, Parku Rozrywki Esplanada).

W sprzedaży dostępne są także karnety na termy. Oto ich przykładowe ceny:

 1. Cena 100 złotych – do wykorzystania 110 zł (10 zł gratis), ważność karnetu – 2 miesiące.
 2. Cena 200 złotych – do wykorzystania 230 zł (30 zł gratis), ważność karnetu – 3 miesiące.
 3. Cena 300 złotych – do wykorzystania 350 zł (50 zł gratis), ważność karnetu – 4 miesiące.

Termy Cieplickie – godziny otwarcia

Termy Cieplickie są czynne codziennie od godziny 8:00-22:00. Warto jednak pamiętać, że dopiero od godziny 9:00 dostępne są wszystkie atrakcje.

Termy Cieplickie – kamera na żywo. Kiedy jest najmniej osób?

Jeżeli ktoś pierwszy raz odwiedzi kompleks basenów termalnych, zapewne rzuci mu się w oczy ogrom gości. Rzeczywiście duże natężenie ruchu stanowi znak obiektów termalnych. Dlatego wiele osób zastanawia się nad tym, co zrobić, aby uniknąć tłumu innych osób.

Co ciekawe, Termy Cieplickie to jedyny taki obiekt, który również pochylił się nad kwestią natężenia ruchu. Na stronie internetowej kompleksu można znaleźć specjalną zakładkę z informacjami na ten temat. Według niej ruch w obiekcie rozkłada się następująco:

Dostępność miejsc w okresie ferii zimowych i wakacji:

godzinyobłożenie
8:00 – 10:00słabe
10:00 – 11:00umiarkowane
11:00 – 17:00znaczne
17:00 – 21:00umiarkowane
21:00 – 22:00słabe

Takie informacje mogą być bardzo cenną poszlaką dla osób, które chcą w spokoju wypocząć. Zarząd term jasno sugeruje, aby pojawić się tutaj w godzinach 8:00-11:00 lub 17:00-22:00. Wtedy obłożenie obiektu powinno być słabe lub umiarkowane.

Co ważne, zamieszczone informacje pokrywają się ze wskazaniami serwisu Google Maps. On także sugeruje, że w godzinach porannych i wieczornych panuje tutaj mniejszy ruch. Warto jednak pamiętać o tym, iż w sezonie wakacyjnym obłożenie obiektu co do zasady będzie większe.

Niestety, obecnie nie można sprawdzać obłożenia obiektu przy pomocy kamer online, gdyż nie ma tutaj takich kamer.

Co trzeba ze sobą zabrać na Termy Cieplickie?

Podstawowym wyposażeniem dla wszystkich gości Term Cieplickich jest: strój kąpielowy, obuwie basenowe oraz ręcznik. Jeżeli ktoś zapomni ręcznika, można wypożyczyć go w obiekcie w cenie 10 złotych. Czepki basenowe nie są wymagane od gości.

W kwestii organizacyjnej warto wspomnieć o czymś, co może zaskoczyć niektórych gości. Otóż transpondery basenowe nie są tutaj przypisane do konkretnej szafki w szatni. Goście mogą więc przyłożyć taki transponder do ekranu i samodzielnie wybrać konkretną szafkę. Na stronie internetowej obiektu można nawet znaleźć szczegółową instrukcję na temat wyboru szafki:

 1. Wybrać na panelu dotykowym okno „nie mam szafki” i przyłożyć transponder.
 2. Wybrać numer szafki na zielonym tle (kolor zielony oznacza wolną szafkę, kolor czerwony zajętą).
 3. Przyłożyć transponder do czytnika i wybrać okno „otwórz szafkę”.
 4. Wybrana szafka powinna się otworzyć i wtedy można schować swoje rzeczy,
 5. Po zamknięciu szafki należy upewnić się, czy jest ona zamknięta.

Czego nie wolno robić na Termach Cieplickich?

Na pewno wszyscy goście kompleksów termalnych zdają sobie sprawę z tego, że obiekty te mają swoje regulaminy. Jednak w praktyce mało kto się tym przejmuje. Niestety, takie podejście może zepsuć cały wyjazd. Dlaczego? Ponieważ złamanie określonych zakazów może doprowadzić do licznych problemów. Wobec tego warto z wyprzedzeniem wiedzieć, czego nie wolno robić na Termach Cieplickich.

Jeżeli chodzi o najważniejsze zakazy, dotyczą one:

 • zachowań stanowiących naruszenie porządku (np. używanie wulgaryzmów) lub zagrożenie dla innych gości term;
 • pozostawiania dzieci bez stałej opieki;
 • korzystania z wyposażenia w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem;
 • poruszania się po strefie basenowej bez stosownego obuwia;
 • niestosowania się do poleceń ratowników lub obsługi obiektu.

Ponadto w regulaminie zastrzeżono, iż obsługa obiektu może odmówić sprzedaży biletu osobom, które:

 • zachowują się w sposób wskazujący na spożycie alkoholu lub środków odurzających;
 • zachowują się w sposób hałaśliwy, niekulturalny, agresywny lub w jakikolwiek sposób mogą zakłócać wypoczynek innym;
 • nie spełniają ogólnie przyjętych standardów higieny osobistej;
 • mają określone problemy zdrowotne (np. rany, urazy, choroby skóry, choroby zakaźne);
 • posiadają na ciele opatrunki medyczne spowodowane otwartą raną.

Noclegi i hotele w okolicach Term Cieplickich

Mieszkańcy Jeleniej Góry oraz okolicznych miejscowości mogą w każdej chwili przyjechać do Term Cieplickich. Jednak dla wielu osób taki wypad będzie możliwy tylko przy okazji dłuższego wypoczynku w Karkonoszach. Co jasne, przy planowaniu takiego wypoczynku kluczowe znaczenie ma znalezienie odpowiedniego noclegu. Zatem na jakie obiekty noclegowe warto zwrócić uwagę?

W naszych rekomendacjach zawsze uwzględniamy przede wszystkim obiekty, które znajdują się w pobliżu opisywanego miejsca. Jeżeli więc chodzi o Termy Cieplickie, wybór jest całkiem szeroki. W pobliżu tego kompleksu znajdują się między innymi: Pokoje u Sylwii pod Termami, Hotel Bella, Pokoje przy Parku, Hotel Cieplice Medi & SPA, Apartamenty Widok, 7apartments.

Co jasne, opisane obiekty mają mocno zróżnicowany standard. Niektóre z nich to typowe kwatery prywatne, a inne można określić mianem pełnoprawnych hoteli. Jednak wszystkie łączy bardzo dobra lokalizacja, gdyż znajdują się w odległości maksymalnie kilku minut od Term Cieplickich.

Dlatego rekomendujemy zapoznanie się z ofertą wspomnianych obiektów i wybór odpowiedniej alternatywy.

Czy na termy potrzebne jest ubezpieczenie?

Ubezpieczenie na termy jest potrzebne i przydatne, ale jego zakup nie stanowi obowiązku. Nikt przy sprzedaży biletów nie sprawdzi, czy dana osoba wykupiła ubezpieczenie. Mimo tego warto dobrze zastanowić się nad zakupem takiej polisy.

Wynika to przede wszystkim z faktu, że na basenach i termach czasami dochodzi do pechowych wypadków. Zazwyczaj stanowią one skutek poślizgnięcia się na mokrej podłodze lub uderzenia w część basenu. Co prawda, takie wypadki zazwyczaj skutkują niegroźnymi urazami, które mogą być jednak dość nieprzyjemne. Ponadto niektóre kontuzje tego typu mogą spowodować wymuszoną przerwę w pracy i konieczność rozpoczęcia leczenia. Choćby z tego względu warto się przed nimi zabezpieczyć.

Na szczęście ochronę przed takimi zdarzeniami mogą zapewnić różne polisy. Dla osób goszczących w Termach Cieplickich w charakterze turystycznym najlepszym wyborem będzie ubezpieczenie dla podróżnych. Takie polisy mogą zapewnić kompleksową ochronę zarówno w czasie podróży po Polsce, jak i poza granicami kraju. Z drugiej strony alternatywą może być także wybór polisy na życie i zdrowie lub ubezpieczenia NNW. Obydwie te polisy powinny zapewnić wsparcie w razie pechowego wypadku na termach.

Gdzie znajdują się Termy Cieplickie?

Termy Cieplickie znajdują się pomiędzy dwoma parkami – Parkiem Zdrojowym w Cieplicach oraz Parkiem Norweskim. Zresztą Park Zdrojowy 5 to oficjalny adres tego obiektu. Powinni więc wiedzieć o tym wszyscy turyści, którzy zaplanowali już swoją podróż.

Najważniejsze informacje:

 • Termy Cieplickie to jedyny tak duży kompleks zlokalizowany w Karkonoszach. Mieszczą się one w Jeleniej Górze, a ich pełen adres to Park Zdrojowy 5.

 • Goście term mogą korzystać z różnych atrakcji. Do ich dyspozycji oddano baseny sportowe, rekreacyjne, a także niecki termalne oraz jacuzzi.

 • Termy Cieplickie są czynne w godzinach 8:00-22:00. Warto jednak pamiętać, że niektóre atrakcje mogą być dostępne dopiero od godziny 9:00.

 • Normalny bilet wstępu na Termy Cieplickie bez limitu czasowego kosztuje 80 złotych. Jest więc to stosunkowo przystępna cena, gdy weźmiemy pod uwagę cenniki innych term.

 • Zarząd Term Cieplickich poleca gościom korzystanie z obiektu w godzinach rannych oraz wieczornych. To właśnie wtedy obłożenie term jest najmniejsze, dzięki czemu można liczyć na więcej spokoju.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Gdzie i kiedy powstały Termy Cieplickie?
Termy Cieplickie powstały w 2014 roku nieopodal centralnej części Jeleniej Góry. Znajdują się przy dwóch często odwiedzanych parkach, dlatego każdy turysta powinien tutaj trafić bez żadnego problemu.
Ile kosztuje wstęp do Term Cieplickich?
Na tle tatrzańskich basenów termalnych ceny w Termach Cieplickich wydają się dość przystępne. Za całodniowy normalny bilet trzeba tutaj zapłacić 80 złotych. Do tego wielu osobom przysługuje dodatkowe 10% rabatu, dzięki czemu cena staje się jeszcze atrakcyjniejsza.
Jakie obiekty noclegowe znajdują się w pobliżu Term Cieplickich?
Jelenia Góra to miejscowość bardzo popularna wśród turystów odwiedzających Karkonosze. Toteż bez trudu można tutaj znaleźć liczne obiekty noclegowe, a niektóre z nich znajdują się w pobliżu Term Cieplickich. Są to między innymi: Pokoje u Sylwii pod Termami, Hotel Bella, Pokoje przy Parku, Hotel Cieplice Medi & SPA.