Termy Gorący Potok
Termy w Polsce

Termy Gorący Potok

Termy Gorący Potok to obiekt, który o przyciągnięcie turystów konkuruje przede wszystkim z Termami Szaflary. Rywalizacja pomiędzy tymi kompleksami wynika z ich położenia, gdyż mieszczą się one dosłownie obok siebie. Mimo to są zgoła odmienne obiekty. Termy Szaflary stanowią raczej tradycyjny kompleks zbudowany we wnętrzu budynku. Natomiast Termy Gorący Potok to obiekt unikalny na skalę całego kraju. Wynika to co najmniej z dwóch powodów. Po pierwsze, są to jedyne termy ogrzewane naturalną wodą geotermalną. Po drugie, jest to unikalny kompleks, gdyż jest on niemal w całości położony na otwartym terenie. To z kolei sprawia, że turyści w zimę oraz latem korzystają z rozrywki na powietrzu. Czy jest to dobre rozwiązanie? Jakie są jego plusy i minusy? Co dokładnie warto wiedzieć o Termach Gorący Potok? Odpowiedzi na postawione pytania można znaleźć w poniższym artykule. Zapraszamy więc do zapoznania się z jego treścią.

Ile kosztuje bilet wstępu na Termy Gorący Potok? [Cennik]

W bardzo licznych obiektach termalnych ceny biletów nie są stałe. Zależą one przede wszystkim od aktualnego momentu sezonu. Dlatego w oficjalnych cennikach pojawiają się adnotacje dotyczące sezonu wysokiego oraz sezonu niskiego. Sezon wysoki to przede wszystkim wakacje, ale również ferie i inne okresy wzmożonego ruchu turystycznego (np. święta). Z kolei sezon niski oznacza praktycznie wszystkie daty poza wymienionymi okresami. W jego trakcie ceny biletów są niższe.

Termy Gorący Potok nie są pod tym względem wyjątkiem, ponieważ tutaj również pojawia się wspomniane rozróżnienie cenowe. Dość dobrze obrazuje to poniższa tabelka, która zawiera podstawowe informacje na temat cen. Wyszczególniony jest tutaj także podział na sezony:

Wejście w ciągu dnia (cena w sezonie niskim | cena w sezonie wysokim)Pakiet startowy 1,5hPakiet startowy 2,5hPakiet startowy bez limitu czasu
Normalny49,00 zł | 65,00 zł69,00 zł | 85,00 zł99,00 zł | 119,00 zł
Dzieci o wzroście do 100 cmGRATISGRATISGRATIS
Dzieci do lat 1835,00 zł | 59,00 zł49,00 zł | 69,00 zł75,00 zł | 99,00 zł
Studenci do 26 lat45,00 zł | 59,00 zł59,00 zł | 75,00 zł89,00 zł | 109,00 zł
Seniorzy powyżej 60 lat39,00 zł | 59,00 zł55,00 zł | 69,00 zł79,00 zł | 99,00 zł
Osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności (I gr) + opiekun45,00 zł | 59,00 zł59,00 zł | 79,00 zł89,00 zł | 109,00 zł
Dopłata za przekroczenie czasu taryfy0,50 zł/min0,50 zł/min

Ponadto w cenniku pojawiają się także inne ciekawe opcje. Pierwsza z nich dotyczy zakupu kompleksowego biletu wstępu, który poza strefą basenową obejmuje także SPA. Tutaj ceny są następujące:

Wejście w ciągu dniaPakiet startowy 5hPakiet startowy bez limitu czasu
OPEN strefa basenowa + sauny + borowina109,00 zł | 139,00 zł149,00 zł | 169,00 zł
Dopłata za przekroczenie czasu taryfy0,50 zł/min

Kolejną opcją jest zakup biletu rodzinnego dla dwóch osób z co najmniej jednym dzieckiem. Tutaj ceny wyglądają następująco:

Pakiet startowy 2,5hPakiet startowy bez limitu czasu
2+1149,00 zł | 209,00 zł229,00 zł | 299,00 zł
Kolejne dziecko (maksymalnie 5)30,00 zł | 39,00 zł55,00 zł | 59,00 zł

Atrakcyjną opcją dla niektórych będzie także bilet wieczorny, czyli taki obowiązujący od 18:00 do 22:00. Jego cena wynosi 65 lub 69 złotych.

Czy Termy Gorący Potok mają zniżki na bilety?

Przytoczona wyżej tabelka ze standardowym cennikiem zawiera kilka pozycji. Niektóre z nich są tańsze, co oznacza, że w Gorącym Potoku można znaleźć bilety zniżkowe. Tutaj bardzo ciekawym zapisem jest gwarancja darmowego wejścia dla dzieci o wzroście poniżej 100 centymetrów.

Oprócz tego Termy Gorący Potok oferują zniżki dla: wszystkich dzieci, studentów, seniorów i opiekunów osób niepełnosprawnych. Zapewniają one oszczędność rzędu 15-35%. Dlatego ich obecność będzie bardzo istotna dla wielu osób.

Jednocześnie pewną formą zniżek mogą być również dostępne abonamenty. Są one zalecane osobom, które na dłużej zatrzymają się w okolicach term. Tutaj cennik wygląda następująco:

10 wejść / Normalny – 2,5h / Strefa basenowa539,00 zł | 669,00 zł
10 wejść / Normalny – bez limitu / Strefa basenowa799,00 zł | 889,00 zł
10 wejść / Normalny – 1,5h / Strefa SPA415,00 zł
10 wejść / Normalny – 3,5h / Strefa SPA569,00 zł
10 wejść / Open – 5h/ Strefa basenowa + SPA899,00 zł | 1099,00 zł
10 wejść / Open – bez limitu/ Strefa basenowa + SPA1099,00 zł | 1299,00 zł

Warto także wspomnieć o jednej ciekawej kwestii. Abonamenty w Gorącym Potoku nie są przypisane do jednej osoby. To oznacza, że zakupione wejścia mogą wykorzystać także inne osoby. Z tego względu staje się to dużo praktyczniejsza alternatywa.

Termy Gorący Potok – godziny otwarcia

Godziny otwarcia Term Gorący Potok są dość standardowe. Kompleks ten jest czynny codziennie w godzinach 9:00-22:00. Każdy turysta może więc wybrać się tutaj o preferowanej przez siebie porze.

Termy Gorący Potok – kamera na żywo. Kiedy jest najmniej osób?

Zagadnienie dotyczące natężenia ruchu na termach jest szczególnie ważne dla wielu turystów. Nie ma w tym nic dziwnego. Większy ruch oznacza mniejszą swobodę w basenach oraz konieczność dłuższego czekania na dostęp do atrakcji. Dlatego naturalnym zachowaniem licznych turystów jest próba znalezienia takich godzin, kiedy wspomniany ruch nie będzie duży. Jak więc wygląda to w przypadku Term Gorący Potok?

Teoretycznie jednym ze sposobów na sprawdzenie poziomu ruchu jest skorzystanie z transmisji z kamer online. Link do takich kamer znajduje się nawet na stronie internetowej obiektu. Niestety, transmisja z takich kamery często jest niedostępna i nie zawsze można na niej polegać. Dlatego w przypadku Term Gorący Potok warto poszukać innej alternatywy.

Taką alternatywę może zapewnić stosunkowo nowa funkcja, która trafiła do systemu Google Maps. Otóż w wielu obiektach system Google Maps wyświetla historyczne oraz aktualne natężenie ruchu w poszczególnych ramach czasowych. Jest to bardzo przydatne zestawienie, które może stanowić cenną wskazówkę dla turystów.

Powyższy wskaźnik pokazuje, że ruch na Termach Gorący Potok jest zdecydowanie mniejszy niż na wielu innych podhalańskich termach. Ponadto w tygodniu zazwyczaj panuje tutaj względny spokój. Widoczny wzrost natężenia ruchu pojawia się w piątek i trwa praktycznie przez cały weekend.

Co trzeba ze sobą zabrać na Termy Gorący Potok?

Termy są zazwyczaj po prostu inną formą obiektu basenowego i dlatego wystarczy zabrać na nie zwykłe wyposażenie. Będą to przede wszystkim: kąpielówki, klapki lub inne obuwie oraz ręcznik. Naturalnie wszystkie te rzeczy przydadzą się także na Termach Gorący Potok. Jednak w tym przypadku trzeba pamiętać o jednej zasadniczej różnicy.

Termy Gorący Potok to jedyny obiekt termalny zlokalizowany w całości na otwartym powietrzu. Rzecz jasna temperatura panująca w wodzie jest na tyle wysoka, że zazwyczaj goście mogą liczyć na komfortowy wypoczynek. Jednak nawet wysoka temperatura wody nie niweluje pewnych niedogodności związanych np. z jesienną lub zimową aurą. Z tego względu turystom odwiedzającym Termy Gorący Potok warto polecić zabranie kilku dodatkowych rzeczy.

Na pewno przydatny będzie dodatkowy ciepły ręcznik lub szlafrok. Takie akcesoria będą bardzo użyteczne np. w czasie przechodzenia do innych basenów. Niektórzy mogą także zastanowić się nad zabraniem czapki lub czepka, aby nie ryzykować przeziębienia.

Czego nie wolno robić na Termach Gorący Potok?

Dosłownie każdy kompleks basenowy posiada swój własny regulamin. Określa on przede wszystkim zasady dotyczące korzystania z obiektu. Jednak równie duże znaczenie dla gości mają określone zakazy. Ich naruszenie może bowiem skutkować wyciągnięciem konsekwencji, w tym nawet wyrzuceniem z obiektu. Czego więc nie należy robić na Termach Gorący Potok?

Przede wszystkim na Termach Gorący Potok obowiązuje całkowity zakaz:

 • wnoszenia ostrych, szklanych lub innych niebezpiecznych przedmiotów;
 • wnoszenia na teren obiektu odbiorników lub urządzeń odtwarzających muzykę;
 • palenia papierosów oraz e-papierosów;
 • żucia gumy;
 • wnoszenia na teren obiektu żywności lub napojów (na terenie obiektu znajdują się miejsca przeznaczone do ich zakupu);
 • spożywania napojów alkoholowych poza miejscami do tego przeznaczonymi;
 • grania w piłkę lub organizowania podobnych zabaw poza wyznaczonymi strefami;
 • wprowadzania na teren obiektu zwierząt.

Co więcej, obsługa obiektu może odmówić sprzedaży biletu osobom, których zachowanie może wskazywać na stan nietrzeźwości.

Noclegi i hotele w okolicach Term Gorący Potok

Praktycznie żaden turysta spoza Małopolski nie zdecyduje się na jednodniowy przyjazd na Podhale. Dla zdecydowaniej większości turystów jedyną opcją jest więc znalezienie stosownego noclegu. Warto więc zadać pytanie o to, jakie alternatywy mają do wyboru osoby, które chcą odwiedzić Termy Gorący Potok?

Biorąc pod uwagę tylko lokalizację, najbardziej praktyczną alternatywą będzie wybór Hotelu Borowy SPA. Jest to obiekt położony dosłownie naprzeciwko Term Gorący Potok. Co więcej, sam obiekt zapewnia naprawdę niezłe standardy zakwaterowania przy zachowaniu stosunkowo przystępnej ceny. Dlatego warto wziąć go pod uwagę.

Niemniej w samych Szaflarach można znaleźć również mnóstwo innych ciekawych opcji pod względem noclegu. Jedną z najciekawszych i zarazem nietypowych opcji będzie Camping Gorący Potok. Jest to miejsce przystosowane zarówno do potrzeb osób podróżujących kamperami, jak i ludzi, którzy chcą wynająć domki. Co istotne, camping ten mieści się dosłownie obok term.

W pobliżu Gorącego Potoku działają także liczne hotele oraz pensjonaty. W obrębie kilkuset metrów można znaleźć między innymi: Pensjonat Ciepliczówka, Domki z Bali oraz Hotel Termy Szaflary. Jednak więcej informacji na temat Term Szaflary można znaleźć w naszym tekście poświęconym konkurencyjnemu kompleksowi.

Czy na termy potrzebne jest ubezpieczenie?

Na pewno ubezpieczenie nie jest wymagane do tego, aby móc wejść na teren Gorącego Potoku. Jednakże taka polisa bez wątpienia przyda się wszystkim osobom odwiedzającym to miejsce. Dlaczego?

Ponieważ na basenach oraz innych obiektach tego typu istnieje zwiększone ryzyko wypadku. Co jasne, wciąż jest ono stosunkowo niskie. Jednak duży tłok, mokra posadzka i inne czynniki mogą zwiększać ryzyko pechowego zdarzenia. Z tego względu turystom na pewno przyda się polisa, która zapewni dodatkową gwarancję bezpieczeństwa.

Taką ochronę może zapewnić zarówno ubezpieczenie turystyczne, jak i polisa NNW lub ubezpieczenie na życie oraz zdrowie. Pierwsze z wymienionych świadczeń jest kierowane do turystów, którzy przy okazji wyjazdu na Podhale pojawią się w termach. Natomiast pozostałe dwie polisy zachowują ważność przez określony czas (najczęściej rok lub 2-3 lata). Niemniej cechą wspólną tych świadczeń jest gwarancja uzyskania rekompensaty finansowej za doznany uszczerbek na zdrowiu. Takie odszkodowanie można później przeznaczyć np. na rehabilitację albo opłacenie wydatków związanych z leczeniem.

Gdzie znajdują się Termy Gorący Potok?

Termy Gorący Potok znajdują się tuż obok granicy administracyjnej przebiegającej pomiędzy Szaflarami i Białym Dunajcem. Formalnie jednak mieszczą się na terenie Szaflar, a dokładniej na Osiedlu Nowym 45. Taka lokalizacja sprawia, że wizyta w Gorącym Potoku może być dobrą opcją dla wszystkich turystów, którzy przyjadą na Podhale. Termy działają bowiem nieopodal Zakopianki i dlatego dojazd nie będzie stanowić problemu. Jeśli więc ktoś chciałby zasmakować termalnego odpoczynku na świeżym powietrzu, warto polecić mu Termy Gorący Potok.

Najważniejsze informacje:

 • Termy Gorący Potok to największy w Polsce i na Podhalu kompleks basenów termalnych, który w całości znajduje się na świeżym powietrzu. Ma to zarówno swoje wady, jak i zalety, ale bez wątpienia jest to popularne miejsce.

 • Najtańsze bilety wstępu kosztują tutaj 49 złotych (bilet na 1,5 godziny). Warto jednak pamiętać o tym, że w trakcie tzw. sezonu wysokiego ceny będą wyraźnie wyższe. Wtedy za wejście całodniowe trzeba będzie zapłacić nawet ponad 100 złotych.

 • W Gorącym Potoku można korzystać nie tylko z samych basenów. Do dyspozycji gości oddano także strefę SPA oraz usługę kąpieli w borowinie.

 • Nieopodal Term Gorący Potok mieści się camping, który może być bardzo ciekawą opcją pod względem zakwaterowania. Oprócz tego w samych Szaflarach bez trudu można znaleźć zarówno hotele, jak i prywatne kwatery.

 • Ubezpieczenie turystyczne, NNW albo polisa na życie i zdrowie to świadczenia, które mogą zapewnić dodatkową ochronę podczas pobytu w termach. Warto więc zastanowić się nad ich zakupem.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Gdzie znajdują się Termy Gorący Potok?
Termy Gorący Potok działają w Szaflarach przy granicy tego miasta z Białym Dunajcem. Ważne jest również to, że są one położone blisko Zakopianki, czyli najpopularniejszej drogi na Podhalu. Dlatego dojazd na termy nie będzie żadnym problemem dla turystów.
Ile trzeba zapłacić za bilet na Termy Gorący Potok?
Cennik w tym kompleksie zmienia się dość dynamicznie. Ceny rosną w tzw. sezonie wysokim, a spadają poza tym sezonem. Dla uproszczenia można jednak przyjąć, że całodniowa wejściówka kosztuje w tym przypadku około 100 złotych.
Dlaczego warto kupić ubezpieczenie na pobyt w termach?
W termach bardzo często panuje ogromny ruch, co może zwiększać ryzyko nieszczęśliwych wypadków. Dlatego zakup ubezpieczenia (np. polisy turystycznej lub NNW) może stanowić cenne zabezpieczenie dla turystów.