Termy Maltańskie w Poznaniu
Termy w Polsce

Termy Maltańskie

Sama nazwa Term Maltańskich może przywodzić na myśl pewną słoneczną wyspę. Jednak w tym przypadku podróż nie jest tak odległa, ponieważ Termy Maltańskie działają w Wielkopolsce, a konkretniej w Poznaniu. Ich budowa zakończyła się w 2011 roku i od tego momentu Termy Maltańskie codziennie przyjmują tysiące gości. Duża popularność tego kompleksu nie jest dziełem przypadku. Otóż Termy Maltańskie to zdecydowanie największy w Polsce obiekt z naturalnymi wodami geotermalnymi. Szeroki wybór atrakcji sprawia, że każdego dnia przyjeżdżają tutaj osoby z Wielkopolski oraz innych części kraju. Dlatego warto z wyprzedzeniem przygotować się do wizyty w tym miejscu. Co warto wiedzieć o Termach Maltańskich? Ile kosztuje bilety wstępu na teren tego kompleksu? Jakie zasady panują w obiekcie? Na te oraz inne pytania postaramy się odpowiedzieć w ramach niniejszego tekstu. Zapraszamy więc do jego lektury.

Ile kosztuje bilet wstępu na Termy Maltańskie? [Cennik]

Miano największego kompleksu basenów geotermalnych może robić wrażenie na gościach, którzy odwiedzają Termy Maltańskie. Jednak to właśnie takie tytuły często są uzasadnieniem dla wysokich cen biletów. Dlatego niektórzy mogą obawiać się, że zakup biletów na Termy Maltańskie będzie stanowić duży wydatek. Czy słusznie?

Na pewno Termy Maltańskie nie są najtańszym aquaparkiem w Polsce. Z drugiej strony nie można również powiedzieć, iż miejscowe ceny są zaporowe. Tak naprawdę cennik jest tutaj porównywalny z innymi obiektami termalnymi, które znajdują się np. na Podhalu.

Co ciekawe, cennik na Termach Maltańskich jest uniwersalny. Nie ma tutaj podziału np. na sezonowość lub innych cen obowiązujących w weekendy. Jest więc to duże ułatwienie dla osób, które planują spędzić dzień w tym miejscu.

Jak więc wyglądają wspomniane ceny? Podstawowy cennik jest następujący:

Rodzaj biletu:1-godzinny2-godzinny3-godzinnyCałodniowy
Normalny42,00 zł55,00 zł66,00 zł89,00 zł
Ulgowy34,00 zł47,00 zł57,00 zł78,00 zł
Rodzinny (2 osoby dorosłe + 1 dziecko albo 1 osoba dorosła + 2 dzieci)85,00 zł (+ dopłata 12 złotych za każde kolejne dziecko)111,00 zł (+ dopłata 18 złotych za każde kolejne dziecko)135,00 zł (+ dopłata 26 złotych za każde kolejne dziecko)189,00 zł (+ dopłata 32 złotych za kolejne dziecko)

Wysokość dopłaty za przekroczenie wykupionego pobytu wynosi złotówkę za każdą minutę. Warto tutaj dodać, że po godzinie 23:00 wysokość dopłaty rośnie do aż 5 złotych za minutę!

Jeżeli chodzi o cennik Strefy Saun, wygląda on nieco inaczej. Oto aktualne ceny:

Rodzaj biletu:1-godzinny2-godzinny3-godzinnyCałodniowy
Normalny54,00 zł65,00 zł75,00 zł109,00 zł
Ulgowy47,00 zł59,00 zł69,00 zł99,00 zł

Czy Termy Maltańskie mają zniżki na bilety?

Dobra wiadomość jest taka, że w licznych obiektach basenowych pojawiają się dodatkowe zniżki na bilety. Termy Maltańskie również należą do grona takich obiektów. Zatem na jakie zniżki mogą liczyć ich goście?

Na pewno warto wspomnieć o tym, że dzieciom do 3. roku życia przysługuje bezpłatne wejście. Z kolei bilety ulgowe przysługują dzieciom oraz młodzieży kontynuującej naukę. Stosowne zniżki pojawiają się także dla seniorów.

Oddzielna ulga przysługuje osobom niepełnosprawnym. Jest to bilet ulgowy z dodatkowo wydłużonym czasem ważności. Co istotne, opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą wejść na Termy Maltańskie bez żadnych dodatkowych opłat!

Warto przy tym dodać, że w Termach Maltańskich cyklicznie pojawiają się dodatkowe promocje ograniczone czasowo. Takie promocje mogą być okazją na jeszcze tańszy zakup biletów. Z tego względu warto zwracać na nie uwagę.

Termy Maltańskie – godziny otwarcia

Termy Maltańskie to nie tylko jeden z największych, ale również najdłużej otwartych obiektów tego typu. Dość powiedzieć, że termy działają aż do godziny 23:00. Tymczasem większość kompleksów zamyka swoje bramy o jedną lub dwie godziny wcześniej.

Aktualne godziny otwarcia Term Maltańskich to:

 • Baseny Sportowe – 6:00-23:00 (od poniedziałku do soboty) i 7:00-23:00 (w niedziele);
 • Aquapark – codziennie w godzinach 9:00-23:00;
 • Świat Saun – codziennie 12:00-23:00;
 • Strefa SPA – 11:00-21:00 (od poniedziałku do piątku) i od 10:00-21:00 (w weekendy).

Termy Maltańskie – kamera na żywo. Kiedy jest najmniej osób?

Kamery na żywo cieszą się dużym zainteresowaniem osób, które planują podróż do danego miasta lub obiektu. Powód jest dość oczywisty. Dzięki takim kamerom można samodzielnie sprawdzić, jak wygląda dane miejsce. Jednak kamery spełniają jeszcze jedną funkcję, gdyż pozwalają na ocenę ruchu turystycznego. Jeśli więc na transmisji będzie szczególnie tłoczno, niektórzy mogą uznać, że warto przełożyć zaplanowany wyjazd.

Niestety, obecnie w Termach Maltańskich nie ma żadnej kamery. Tym samym turyści nie mogą sprawdzić za jej pomocą natężenia ruchu w obiekcie. Na szczęście od pewnego czasu takie osoby mają dostęp do innej alternatywy. Jest nią dodatkowy wskaźnik natężenia ruchu uruchomiony przez Google Maps. Za jego pomocą można łatwo zweryfikować, czy obecnie w danym miejscu panuje duży ruch. Jak więc wyglądają wskazania tego wskaźnika w przypadku Term Maltańskich?

Na pewno dłuższe godziny otwarcia pomagają nieco rozłożyć natężenie ruchu w obiekcie. Niemniej popularne godziny pozostają w tym przypadku dość standardowe. Najwięcej ludzi pojawia się w termach popołudniami, szczególnie w tygodniu. Natomiast w weekendy szczyt ruchu przypada na godziny 12:00-16:00.

Jakie godziny warto więc polecić osobom, które chcą uniknąć tłoku w termach? Bez wątpienia najlepszą alternatywą byłoby pojawienie się w termach w tygodniu i to do godziny 14:00. Wtedy można tutaj liczyć naprawdę na stosunkowo duży spokój. Jeżeli zaś chodzi o weekendy, dobrym rozwiązaniem będą godziny poranne lub wieczorne. Co prawda, ruch będzie wtedy całkiem spory, ale nadal nie są to przysłowiowe godziny szczytu.

Co trzeba ze sobą zabrać na Termy Maltańskie?

Przede wszystkim każdemu przyda się standardowy komplet basenowy, czyli: kąpielówki, klapki lub inne buty oraz ręcznik. Niektóre osoby mogą również zabrać ze sobą np. czepek lub inne podobne akcesoria.

Czy w Termach Maltańskich można wypożyczyć wspomniane przedmioty? Tak, ale dotyczy to tylko Strefy Saun. Wypożyczenie szlafroków lub prześcieradeł kosztuje odpowiednio 15 i 10 złotych. Natomiast za 20 złotych można tutaj kupić ręcznik z logiem Term Maltańskich.

Czy Termy Maltańskie przyjmują bon turystyczny?

Zainteresowanie możliwością realizowania bonów turystycznych do dzisiaj jest ogromne. Dlatego na stronie Term Maltańskich pojawiła się nawet informacja w tej sprawie. Niestety, nie jest ona korzystna dla posiadaczy wspomnianych bonów. Otóż w Termach Maltańskich bony turystyczne nie są honorowane. Tym samym nie można z nich skorzystać w czasie wizyty.

Czego nie wolno robić na Termach Maltańskich?

Nikogo zapewne nie zaskoczy to, że na Termach Maltańskich obowiązuje stosowny regulamin. Znajdują się w nim przede wszystkim różne zakazy i nakazy dotyczące określonych norm oraz zachowań. Z tego względu w treści regulaminu widnieje opis pewnych zachowań, które mogą skutkować określonymi konsekwencjami. Czego więc nie należy robić na Termach Maltańskich?

Pierwsze ograniczenia pojawiają się już w aspekcie wejścia na teren obiektu. Obsługa ma bowiem prawo do odmówienia sprzedaży biletu osobom, które:

 • znajdują się w stanie nietrzeźwości lub stanie wskazującym na spożycie środków odurzających;
 • mają problemy zdrowotne mogące stanowić przeciwwskazanie do korzystania z obiektu;
 • zachowują się w sposób wskazujący, że mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa innych użytkowników obiektu;
 • nie przestrzegają norm w zakresie szeroko pojętej higieny.

Jeżeli zaś chodzi stricte o zabronione zachowania, dotyczą one między innymi:

 • palenia papierosów i stosowania substancji psychoaktywnych;
 • spożywania napojów alkoholowych poza wyznaczonymi strefami;
 • wnoszenia na teren Term Maltańskich żywności, a także napojów znajdujących się w szklanych opakowaniach;
 • wchodzenia na teren obiektu wraz ze zwierzętami (nie dotyczy zwierząt asystujących);
 • niszczenia wyposażenia obiektu;
 • wchodzenia do pomieszczeń przeznaczonych tylko dla personelu.

Noclegi i hotele w okolicach Term Maltańskich

Wizyta w Termach Maltańskich stanowi popularną rozrywkę dla mieszkańców Poznania i okolic. Jednak największy kompleks geotermalny w Polsce na pewno przyciągnie również uwagę turystów. Takie osoby muszą jednak zadbać o znalezienie noclegu, aby spokojnie wypocząć po wizycie w termach. Jakie więc opcje noclegowe mają do wyboru przyjezdni?

Nazwa Term Maltańskich może zastanawiać przyjezdnych, ale nie jest ona tajemnicą dla samych mieszkańców Poznania. Oni wiedzą bowiem o tym, że obiekt ten mieści się tuż obok znanego Jeziora Maltańskiego. Co istotne, tuż obok term znajduje się również całkiem popularny Hotel Novotel Poznań Malta. Jest to obiekt 3-gwiazdkowy, który oferuje wysoki standard noclegu w całkiem przystępnej cenie. Naturalnie w jego przypadku ogromnym atutem jest położenie tuż obok term.

Innymi alternatywami dla turystów mogą być hotele: HP Park, Śródka Boutique, Malta Premium oraz Camping. Wszystkie te obiekty znajdują się stosunkowo blisko term i dlatego są godnymi polecenia alternatywami.

Czy na termy potrzebne jest ubezpieczenie?

Na pewno taka polisa nie jest obowiązkowa. Nikt przy wejściu na termy nie będzie sprawdzać, czy dany gość wykupił ubezpieczenie. Istnieje jednak kilka ważnych argumentów za tym, aby kupić wspomnianą polisę.

Przede wszystkim baseny są miejscami, gdzie ryzyko pechowego wypadku jest nieco wyższe. Przyczyn można dopatrywać się w wielu czynnikach. Po pierwsze, śliska posadzka zwiększa ryzyko upadku, który czasami kończy się kontuzją. Po drugie, przy korzystaniu np. ze zjeżdżalni można pechowo uderzyć w jakiś element konstrukcyjny. W każdym razie niebezpieczeństwo jest całkiem realne. Dlatego dodatkowe zabezpieczenie w postaci polisy nie jest obowiązkowe, ale z pewnością będzie przydatne.

Jakie ubezpieczenie na termy wybrać? To już zależy od potrzeb danej osoby. Jeśli ktoś planuje wyjazd turystyczny do Poznania, może kupić ubezpieczenie dla podróżujących po Polsce. Taka polisa zapewni pomoc w wielu niespodziewanych sytuacjach, w tym także podczas pobytu w termach.

Bardziej kompleksowym rozwiązaniem jest jednak polisa NNW lub ubezpieczenie na życie. Polisa NNW jest bezpośrednio przystosowana do wypłaty odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu wynikający z nieszczęśliwego wypadku. Pechowe zdarzenie na termach idealnie wpisuje się w taką definicję. Natomiast ubezpieczenie na życie lub zdrowie gwarantuje kompleksową ochronę w czasie licznych codziennych aktywności. Pod tym względem jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie.

Gdzie znajdują się Termy Maltańskie?

Termy Maltańskie są zlokalizowane przy ulicy Termalnej 1. Mieści się ona tuż przy brzegu Jeziora Maltańskiego i jest to niewątpliwie malownicza lokalizacja. Dzięki niej czas spędzony na termach może stać się jeszcze przyjemniejszy.

Najważniejsze informacje:

 • Termy Maltańskie to największy w Polsce kompleks basenów z naturalnymi wodami geotermalnymi. Łącznie w tym kompleksie można znaleźć 18 basenów sportowych oraz rekreacyjnych, a powierzchnia lustra wody to aż 5000 metrów kwadratowych.

 • Termy te mieszczą się w Poznaniu, a konkretniej przy ulicy Termalnej 1. Położenie nad brzegiem malowniczego Jeziora Maltańskiego stanowi jeden z wielu atutów tego miejsca.

 • Całodniowy bilet wstępu na Termy Maltańskie kosztuje 89 złotych (78 złotych w przypadku biletu ulgowego). Co ciekawe, Termy Maltańskie mają jeden uniwersalny cennik i nie jest on uzależniony np. od dnia lub sezonowości.

 • Bez wątpienia Termy Maltańskie są bardzo popularnym obiektem i dlatego przyjeżdża tutaj mnóstwo osób. Natomiast dłuższe godziny otwarcia obiektu sprawiają, że wyższe natężenie ruchu nie zawsze jest odczuwalne.

 • Tuż przy termach znajduje się również Hotel Novotel Poznań Malta. Pod kątem położenia jest on zdecydowanie najlepszą alternatywą dla turystów, ale w pobliżu można znaleźć także inne obiekty.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Gdzie znajdują się Termy Maltańskie?
Sama nazwa tego obiektu słusznie sugeruje, że Termy Maltańskie znajdują się nad brzegiem Jeziora Maltańskiego. Aby być bardziej precyzyjnym, cały kompleks mieści się przy ulicy Termalnej 1 w Poznaniu.
Ile kosztuje bilet wstępu na Termy Maltańskie?
Całodniowy normalny bilet kosztuje tutaj 89 złotych. Trzeba więc przyznać, że w porównaniu do np. tatrzańskich kompleksów termalnych jest to naprawdę atrakcyjna cena. Ponadto cennik w Termach Maltańskich jest stały i nie trzeba się tutaj martwić o sezonowość lub dzień tygodnia.
Czy w pobliżu Term Maltańskich można znaleźć nocleg?
Jak najbardziej. Tuż obok term mieści się Hotel Novotel Poznań Malta. Jeśli nie przypadnie on komuś do gustu, nieopodal term działają również inne obiekty noclegowe.