Termy Mszczonów
Termy w Polsce

Termy Mszczonów

Codzienna praca i wysiłek z nią związany potrafi wykończyć nawet te bardzo wytrzymałe osoby. Nic więc dziwnego, że dla zdecydowanej większości turystów zaplanowany wypoczynek ma być przede wszystkim okazją do relaksu. Co prawda, każdy może mieć swoje własne sposoby na udany wypoczynek. Jednak w ostatnich latach ulubioną atrakcją turystów stały się kompleksy basenów termalnych. Ich popularność wzrosła tak bardzo, że zaczęły one powstawać w wielu polskich miastach. Jedną z takich inwestycji była budowa dużego kompleksu termalnego w podwarszawskim Mszczonowie. Lokalne termy szybko przyciągnęły uwagę turystów i mieszkańców województwa mazowieckiego. Dlatego w tym tekście przedstawimy najważniejsze informacje na temat tego kompleksu. Ile trzeba zapłacić za bilet wstępu i o czym powinni pamiętać goście Term Mszczonów? Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu.

Ile kosztuje bilet wstępu na Termy Mszczonów? [Cennik]

Rosnące ceny różnych usług sprawiają, że coraz większa część turystów uważnie monitoruje wszystkie wydatki związane z podróżą. Szczególnie duży nacisk spada tutaj na ceny wejściówek do różnych atrakcji. Dlatego warto od razu odpowiedzieć na pytanie, ile trzeba będzie zapłacić za wejście na teren Term Mszczonów?

Odpowiedź powinna ucieszyć wszystkich turystów, ponieważ wejściówki są tutaj dostępne w całkiem przystępnych cenach. Oto aktualny wyciąg z cennika Term Mszczonów:

Nazwa biletuDni roboczeSobota/niedziela/święta
Normalny (1h)19,00 zł21,00 zł
Normalny (2h)36,00 zł40,00 zł
Normalny (3h)51,00 zł57,00 zł
Normalny (6h)90,00 zł102,00 zł
Dopłata do biletu normalnego za przedłużenie pobytu: 1 osoba/1 minuta0,35 zł0,40 zł
Ulgowy (1h)14,00 zł16,00 zł
Ulgowy (2h)26,00 zł30,00 zł
Ulgowy (3h)36,00 zł42,00 zł
Ulgowy (6h)60,00 zł72,00 zł
Dopłata do biletu ulgowego1 za przedłużenie pobytu:0,25 zł0,30 zł

Warto również dodać, że powyższy cennik obowiązuje w czasie sezonu wakacyjnego. Poza nim w Termach Mszczonów jest znacznie taniej.

Z czego jednak wynika dość niska cena biletów? Przede wszystkim z faktu, że Termy Mszczonów to stosunkowo nieduży kompleks. Goście mogą tutaj korzystać jedynie z: dwóch basenów termalnych, basenu rekreacyjnego, sportowego oraz brodzika dla dzieci. Całość dopełniają także inne atrakcje, takie jak: grota solna, zjeżdżalnie wodne i sauna. Mimo tego trzeba przyznać, iż na tle innych term jest to ubogi wybór atrakcji.

To sprawia również, że w sprzedaży nie ma biletów całodniowych. Według opinii wielu turystów Termy Mszczonów to obiekt, w którym można spędzić około 2-4 godziny. Warto zatem mieć to w pamięci przy planowaniu swojej podróży.

Czy Termy Mszczonów mają zniżki na bilety?

W przytoczonym wyżej wyciągu z cennika Term Mszczonów można odnaleźć bilety ulgowe. Tego typu wejściówki przysługują przede wszystkim:

 • uczniom oraz studentom do ukończenia 26. roku życia (za okazaniem ważnej legitymacji);
 • seniorom, emerytom i rencistom (za okazaniem dowodu tożsamości);
 • osobom niepełnosprawnym, a także ich opiekunom.

Dodatkowo niektóre osoby mogą otrzymać wejściówkę bez żadnych opłat. Darmowe wejście na Termy Mszczonów przysługuje między innymi:

 • dzieciom poniżej 3. roku życia;
 • dzieciom poniżej 10. roku życia (dotyczy tylko obywateli Mszczonowa);
 • weteranom wojennym.

Przy okazji warto wspomnieć również o karnetach na Termy Mszczonów. Takie karnety mogą zapewnić bardzo atrakcyjne warunki cenowe w przeliczeniu na pojedyncze wejścia. Ich cennik wygląda bowiem następująco:

Nazwa karnetuŚrodki na karnecieCena karnetu
Miesięczny (30-dniowy)100 zł80 zł
Miesięczny (30-dniowy)150 zł120 zł
Karnet kwartalny (90-dniowy)200 zł160 zł
Karnet kwartalny (90-dniowy)300 zł240 zł
Karnet roczny (365-dniowy)400 zł320 zł

Termy Mszczonów – godziny otwarcia

Obecnie standardem jest to, że wszystkie baseny oraz kompleksy termalne są otwarte codziennie. Jeżeli chodzi o Termy Mszczonów, godziny otwarcia mają tutaj charakter stały. Obiekt jest czynny od godziny 9:00 do godziny 21:00.

Termy Mszczonów – kamera na żywo. Kiedy jest najmniej osób?

Kameralny charakter Term Mszczonów ma jedną istotną zaletę. Otóż w porównaniu do innych kompleksów termalnych panuje tutaj nieco mniejszy ruch. Jest więc to świetna informacja dla osób, którym zależy na spokojnym wypoczynku.

Rzecz jasna nawet tutaj pojawia się pewne zróżnicowanie dotyczące natężenia ruchu. Świadczą o tym choćby wskazania platformy Google Maps. Według tego serwisu największy ruch na Termach Mszczonów panuje w niedziele, a nieco mniejszy w sobotę. Natomiast w ciągu tygodnia jest tutaj stosunkowo spokojnie.

Na pewno niektórzy turyści mają w zwyczaju sprawdzanie natężenia ruchu w obiektach przy pomocy kamer online. Warto jednak pamiętać, że taka metoda nie zawsze się sprawdzi, ponieważ nie wszędzie znajdują się takie kamery. Niestety, Termy Mszczonów aktualnie nie udostępniają transmisji ze swoich kamer. Dlatego turyści muszą polegać głównie na wspomnianych wyżej wskazaniach Google Maps.

Co trzeba ze sobą zabrać na Termy Mszczonów?

Tak naprawdę baseny oraz kompleksy termalne nie różnią się pod względem rekomendowanych akcesoriów. W obu przypadkach gościom przyda się głównie: strój kąpielowy, ręcznik i obuwie basenowe (klapki, japonki). Dodatkowo w chłodniejsze dni warto zabrać ze sobą szlafrok, aby nie wychładzać organizmu w czasie przechodzenia pomiędzy basenami.

Czego nie wolno robić na Termach Mszczonów?

Regulaminy atrakcji turystycznych rzadko kiedy przyciągają zainteresowanie gości. Nie jest to jednak usprawiedliwienie dla osób, które w razie problemów chcą tłumaczyć się nieznajomością regulaminów. W wielu obiektach obowiązuje bowiem prosta zasada. Zakłada ona, że zakup biletu wstępu jest równoznaczny z akceptacją regulaminu. Tym samym złamanie jego zasad może prowadzić do wyciągnięcia konsekwencji względem konkretnych osób.

Dlatego jeszcze przed odwiedzeniem Term Mszczonów warto wiedzieć, jakie zachowania nie są tolerowane na terenie obiektu. Dotyczy to przede wszystkim:

 • spożywania posiłków i palenia papierosów poza miejscami wyznaczonymi;
 • wskakiwania do wody, biegania lub innych zachowań mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa innych gości;
 • nieuprawnionego używania sprzętu ratunkowego oraz akcesoriów alarmowych;
 • wnoszenia na teren obiektu alkoholu i żywności (z wyłączeniem produktów spożywczych dla małych dzieci);
 • niszczenia wyposażenia obiektu oraz zanieczyszczania wody;
 • stosowania mydła lub innych środków chemicznych na hali basenowej.

Obsługa obiektu zastrzega sobie również prawo do odmowy sprzedaży biletów osobom, które znajdują się w stanie wskazującym na spożycie alkoholu lub środków odurzających.

Noclegi i hotele w okolicach Term Mszczonów

Na pewno jednym z dużych atutów Term Mszczonów jest ich lokalizacja. Położenie w pobliżu Warszawy sprawia, że do Mszczonowa mogą zawitać mieszkańcy wielu różnych miast. Niektórzy zapewne przy okazji takiej podróży zdecydują się na dodatkowy nocleg. Dlatego warto zastanowić się nad tym, gdzie mogą zatrzymać się goście Term Mszczonów. Jakie alternatywy noclegowe pojawiają się w przypadku tego obiektu?

Z odpowiedzią przychodzi… zarząd Term Mszczonów. Na stronie internetowej kompleksu można bowiem znaleźć dedykowaną zakładkę z wykazem pobliskich obiektów noclegowych. Ogromnym plusem tego wykazu jest fakt, iż zawiera on dane kontaktowe i odnośniki do stron internetowych poszczególnych obiektów. Dzięki temu każdy będzie mógł bez trudu skontaktować się z wybranym ośrodkiem.

Jeżeli żaden z tych obiektów nie przypadnie turystom do gustu, alternatywą pozostaje skorzystanie z wyszukiwarek hoteli.

Czy na termy potrzebne jest ubezpieczenie?

Ubezpieczenie na termy może być niezwykle przydatne, ale nie jest obowiązkowe. Goście term nie są więc w żaden sposób zobowiązani do zakupu takiego świadczenia. Niemniej jednak zakup polisy tego typu będzie bardzo rozsądną decyzją. Dlaczego?

Ponieważ na termach, podobnie jak na basenach i innych obiektach, może dochodzić do pechowych wypadków. Czasami dosłownie chwila nieuwagi wystarczy do tego, aby np. poślizgnąć się na mokrej posadzce. Zazwyczaj skutkiem takich zdarzeń jest niewielkie rozcięcie lub siniak, ale nieraz taki upadek może mieć bardziej dotkliwe skutki. W takich sytuacjach ubezpieczenie może zapewnić bardzo przydatną pomoc.

Co prawda, obecnie na rynku nie ma żadnych dedykowanych ubezpieczeń na termy. Jednak w tej roli doskonale sprawdzą się inne polisy. Może to być np. standardowe ubezpieczenie turystyczne, które warto polecić wszystkim osobom planującym podróż. Jeżeli ktoś poszukuje z kolei bardziej kompleksowej alternatywy, powinien wybrać ubezpieczenie na życie i zdrowie lub polisę NNW.

Gdzie znajdują się Termy Mszczonów?

Termy Mszczonów powstały przy ulicy Warszawskiej 52. Budynek mieści się w pobliżu drogi S8, która biegnie wprost do Warszawy.

Jak długo do Mszczonowa musieliby jechać mieszkańcy pobliskich miast? Oto krótki wykaz z przybliżonym czasem podróży:

 • Warszawa – 40 minut;
 • Łódź – 1 godzina 10 minut;
 • Płock – 1 godzina 20 minut;
 • Częstochowa – 1 godzina 30 minut;
 • Lublin – niespełna 2 godziny;
 • Poznań/Bydgoszcz – około 2 godzin i 40 minut.

Najważniejsze informacje:

 • Termy Mszczonów to kameralny kompleks termalny zlokalizowany w odległości około 30 minut drogi od Warszawy. Termy te mieszczą się w Mszczonowie przy ulicy Warszawskiej 52.

 • Bardzo dużym atutem tego obiektu jest nie tylko lokalizacja, ale także przystępne ceny wejściówek. Niestety, podczas sezonu wakacyjnego (od 1 czerwca do 31 sierpnia) ceny są tutaj wyraźnie wyższe.

 • Same Termy Mszczonów nie są szczególnie dużym obiektem. Dlatego spora część gości twierdzi, że jest to obiekt idealny na około 2-3 godziny pobytu.

 • Natężenie ruchu na Termach Mszczonów jest zazwyczaj niższe od natężenia na innych obiektach tego typu. Dzięki temu warto polecić ten obiekt osobom, które preferują spokojny wypoczynek.

 • W pobliżu Term Mszczonów można znaleźć kilka obiektów noclegowych. Dane kontaktowe do tych obiektów widnieją nawet na stronie internetowej samego kompleksu.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Gdzie znajdują się Termy Mszczonów?
Jak sama nazwa wskazuje, Termy Mszczonów znajdują się w podwarszawskim Mszczonowie przy ulicy Warszawskiej 52. Sam kompleks mieści się w odległości około pół godziny drogi od Warszawy.
Ile kosztuje bilet wstępu do Term Mszczonów?
Poza sezonem wakacyjnym ceny wejściówek do Term Mszczonów są bardzo atrakcyjne. Z kolei w trakcie takiego sezonu pozostają one na standardowym poziomie, gdyż 6-godzinny bilet normalny kosztuje tutaj 90 lub 102 złote.
Co warto wiedzieć o Termach Mszczonów?
Termy w Mszczonowie nie są szczególnie dużym kompleksem i dlatego panuje tutaj mniejszy ruch niż na innych termach. To z kolei może skłonić wielu turystów właśnie do wybrania tego obiektu.