Termy Szaflary
Termy w Polsce

Termy Szaflary

Amatorzy relaksu w basenach termalnych mogą naprawdę dobrze bawić się w czasie wizyty na Podhalu. Jest to bowiem region słynący z wielu kompleksów tego typu. Praktycznie w każdym większym podhalańskim mieście można odnaleźć basen albo cały kompleks basenowy. Jednak na szczególne wyróżnienie zasługują tutaj Szaflary, czyli niewielka miejscowość zlokalizowana około 30 minut drogi od Zakopanego. Powód tego wyróżnienia jest niezwykły, ponieważ w Szaflarach mieszczą się aż dwa kompleksy basenów termalnych. Pierwszy z nich to znany ośrodek Gorący Potok, czyli największe termy zbudowane w całości na otwartym terenie. Natomiast drugim kompleksem są również bardzo popularne Termy Szaflary. Co warto o nich wiedzieć i czy stanowią one lepszą alternatywę dla Gorącego Potoku? Zapraszamy do zapoznania się z naszym tekstem.

Ile kosztuje bilet wstępu na Termy Szaflary? [Cennik]

Kompleksy basenów termalnych mają przede wszystkim gwarantować turystom możliwość relaksu i komfortowego spędzania czasu. Jednak nie można zaprzeczyć, że istotnym aspektem dla licznych turystów jest także cena biletów. Koniec końców zaplanowany urlop już sam w sobie może oznaczać spore wydatki. Dlatego mnóstwo osób ma w zwyczaju sprawdzanie cen wejściówek na dany obiekt jeszcze przed jego odwiedzeniem.

Jak więc wygląda ten cennik w przypadku Term Szaflary? Aktualne ceny wejściówek prezentują się następująco:

Wejście w ciągu dniaPakiet startowy 1,5h + 10 minut na przebraniePakiet startowy 2,5h + 10 minut na przebraniePakiet startowy 4,5h + 10 minut na przebranieBrak limitu czasu
Normalny79,00 zł89,00 zł99,00 zł109,00 zł
Dzieci o wzroście do 120 cmGRATISGRATISGRATISGRATIS
Dzieci do lat 1669,00 zł79,00 zł89,00 zł99,00 zł
Seniorzy powyżej 60 lat69,00 zł79,00 zł89,00 zł99,00 zł
Osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności (1 gr) + opiekun78,00 zł88,00 zł98,00 zł108,00 zł
Bilet OPEN strefa basenowa + saunyBrak135,00 zł165,00 zł169,00 zł
Dopłata za przekroczenie czasu taryfy1 PLN za minutę1 PLN za minutę1 PLN za minutę1 PLN za minutę

Co istotne, zarząd Term Szaflary wprowadził do sprzedaży również bilety rodzinne. Tutaj wybór jest dużo mniejszy, ale ich atutem jest korzystna cena w przeliczeniu na jedną wejściówkę. Ich cennik wygląda bowiem następująco:

Rodzaj wejściaPakiet startowy 2,5hBez limitu czasu
Rodzinny 2+1199 zł272 zł
Rodzinny 2+2279 zł329 zł
Kolejne dziecko do biletu 2+2 (maks. 2)45 zł45 zł

Gwoli ścisłości dodajmy, że cennik ten obowiązuje w tzw. sezonie wysokim. Po zakończeniu wakacji lub ferii zimowych ceny mogą być odpowiednio niższe.

Czy Termy Szaflary mają zniżki na bilety?

Powyższy cennik zawiera kilka pozycji, które pozwalają na tańszy zakup biletów. Wszystko za sprawą przyznawanych ulg. Mogą z nich skorzystać przede wszystkim: dzieci do lat 16, seniorzy, rodziny oraz osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami.

Bardzo dobrą informacją dla rodzin jest także fakt, że dzieci o wzroście poniżej 120 centymetrów wchodzą na termy bez dodatkowych opłat. Dzięki temu rodzice najmniejszych dzieci mogą zaoszczędzić sporo pieniędzy na zakupie wejściówek.

Przy okazji warto pamiętać o tym, że w Termach Szaflary dość regularnie pojawiają się różne promocje. Aktualnie jedną z nich jest bilet poranny, który obowiązuje od godziny 9:00 do 11:00. Jego cena wynosi 68 złotych. Informacje o obecnych promocjach można znaleźć na stronie obiektu.

Termy Szaflary – godziny otwarcia

Kompleks basenów w Termach Szaflary jest otwarty codziennie od godziny 9:00 do godziny 22:00. Saunarium otwierane jest z kolei godzinę później.

Termy Szaflary – kamera na żywo. Kiedy jest najmniej osób?

Zaletą wspomnianego wyżej biletu porannego jest nie tylko atrakcyjna cena, ale również fakt, że pozwala on na spokojny wypoczynek. Wszystko ze względu na to, iż w godzinach porannych w Termach Szaflary panuje stosunkowo nieduży ruch. Ponadto termy pustoszeją tuż przed ich zamknięciem, a ruch zmniejsza się już od godziny 20:00.

Tak właśnie wyglądają wskazania serwisu Google, który od pewnego czasu monitoruje natężenie ruchu w popularnych obiektach. Rzecz jasna wskazania te nie zawsze są precyzyjne, ponieważ np. w sezonie wakacyjnych ruch jest co do zasady większy. Niemniej jednak ogólne tendencje są tutaj doskonale widoczne i można się nimi kierować.

Niektórzy turyści mają także w zwyczaju weryfikowanie natężenia ruchu turystycznego poprzez kamery online. W wielu przypadkach jest to rzeczywiście całkiem niezła metoda. Niestety, obecnie w Termach Szaflary nie działa żadna kamera online. Dlatego w przypadku tego obiektu trzeba posiłkować się innymi wskaźnikami natężenia ruchu.

Co trzeba ze sobą zabrać na Termy Szaflary?

Na pewno wszystkim odwiedzającym przyda się podstawowy komplet akcesoriów basenowych. Warto więc zabrać ze sobą: ręcznik, strój kąpielowy oraz obuwie basenowe. Rodzice powinni dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech i zadbać ze sobą akcesoria do pływania.

Czego nie wolno robić na Termach Szaflary?

Każdy turysta może inaczej rozumieć dobrą zabawę. Niektórzy wolą spokojnie wypoczywać, a inni bawić się z prawdziwym przytupem. Co jasne, nie ma w tym nic złego, ale tylko pod warunkiem, że zachowanie nie łamie regulaminu obiektu. Takie regulaminy pojawiają się we wszystkich basenach termalnych. Co więcej, nie są one tylko ozdobą, ponieważ złamanie zasad regulaminu może skutkować nawet koniecznością natychmiastowego opuszczenia obiektu. Dlatego też warto wziąć sobie to do serca.

Jakie zachowania są niedopuszczalne na Termach Szaflary? Oto wykaz najważniejszych zakazów:

 • zabronione jest bieganie, wpychanie innych do wody oraz wszelkie zachowania, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa gości;
 • na teren obiektu nie mogą wejść osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu lub/i środków odurzających;
 • spożywanie napojów alkoholowych oraz pokarmu (poza strefą restauracyjną);
 • skakanie do wody i wchodzenie na elementy ozdobne i dekoracyjne;
 • korzystanie z atrakcji w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem;
 • niszczenie wyposażenia obiektu;
 • zanieczyszczanie wody basenowej.

Noclegi i hotele w okolicach Term Szaflary

Przyjazd na Podhale dla większości obywateli Polski oznacza co najmniej kilkugodzinną podróż. Nic zatem dziwnego, że niewielu turystów decyduje się na wyjazd jednodniowy. Z tego względu warto także zastanowić się nad tym, gdzie mogą zatrzymać się turyści, którzy planują odwiedzenie Term Szaflary.

Pierwsza propozycja zapewne nikogo nie zaskoczy. Termy Szaflary stanowią bowiem obiekt, który przynależy w całości do kompleksu hotelowego o tej samej nazwie. Kompleks ten składa się z licznych apartamentów gwarantujących wysokie standardy zakwaterowania. Ponadto w cenie noclegu goście uzyskują nielimitowany dostęp do term oraz codzienne śniadania. Przykładowe ceny takich noclegów można znaleźć pod tym linkiem.

Pod względem korzystania z Term Szaflary trudno znaleźć wygodniejszą alternatywę. Jednak cena takich noclegów nie jest najniższa, dlatego niektórzy z pewnością będą szukali tańszych noclegów. Na szczęście nie jest to trudne, ponieważ w samych Szaflarach bez problemu można znaleźć hotele i pensjonaty.

Jeżeli chodzi o ich lokalizację, szczególnie godne polecenia będą obiekty zlokalizowane w pobliżu Term Szaflary. Tutaj warto wymienić między innymi: Borowy Dwór, Apartamenty Zakopane, Ośrodek Cieplicówka oraz Pokoje Gościnne „u Topora”.

Czy na termy potrzebne jest ubezpieczenie?

Ubezpieczenie na termy jest bardzo przydatne, ale nie obowiązkowe. Obsługa takich obiektów nie będzie więc w żaden sposób weryfikować tego, czy goście dysponują ważnym ubezpieczeniem turystycznym. Z drugiej strony można tutaj wskazać kilka istotnych argumentów przemawiających za zakupem takiej polisy.

Przede wszystkim prywatna polisa jest najlepszym sposobem na zabezpieczenie zdrowia oraz bezpieczeństwa. Takie świadczenia gwarantują cenne wsparcie w razie ulegnięcia nagłemu wypadkowi.

Co jasne, opisane wsparcie mogą zapewnić różne polisy. Jeżeli wizyta w Termach Szaflary ma związek z wyjazdem turystycznym, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup ubezpieczenia dla podróżnych. Taka polisa powinna zagwarantować pomoc finansową oraz wsparcie informacyjne w czasie wyjazdu. Jeśli jednak ktoś poszukuje ochrony w codziennym życiu, wybór jest znacznie szerszy. Wtedy warto wybrać np. ubezpieczenie na życie i zdrowie lub polisę NNW.

Gdzie znajdują się Termy Szaflary?

Termy Szaflary stanowią główną część kompleksu położonego przy ulicy Osiedle Nowe 20 w Szaflarach. Co ciekawe, obiekt ten znajduje się dosłownie kilkaset metrów od kompleksu Gorący Potok. Aby dowiedzieć się więcej na temat Gorącego Potoku, zapraszamy do lektury naszego tekstu opisującego ten obiekt.

Najważniejsze informacje:

 • Szaflary to niewielka podhalańska miejscowość, która będzie jednak idealnym celem wyjazdu dla wielbicieli kompleksów termalnych. W mieście tym działają bowiem aż dwa takie obiekty.

 • Termy Szaflary to obszerny kompleks zlokalizowany przy ulicy Osiedle Nowe 20. Poza samymi basenami termalnymi można tutaj znaleźć także komfortowe apartamenty. Są one zdecydowanie najlepszą opcją noclegową dla osób, które zamierzają spędzać czas w tych termach.

 • Naturalnie turyści wcale nie muszą zatrzymywać się akurat w tym kompleksie, gdyż Szaflary oferują również inne opcje noclegowe. Nawet w samym pobliżu term można bez większego problemu odnaleźć hotele i pensjonaty.

 • W sezonie wysokim za całodniowy normalny bilet wstępu do Term Szaflary trzeba zapłacić około 100 złotych. W sezonie niskim ceny poszczególnych wejściówek mogą być nieco niższe.

 • Termy Szaflary znajdują się dosłownie kilkaset metrów obok Gorącego Potoku, czyli innego kompleksu basenów termalnych. Wizyta w Szaflarach będzie więc idealną okazją do odwiedzenia obydwu obiektów.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Gdzie znajdują się Termy Szaflary?
Kompleks Termy Szaflary jest położony przy ulicy Osiedle Nowe 20 w Szaflarach. Mieści się on więc w odległości zaledwie kilkuset metrów od Gorącego Potoku. Jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie dwa kompleksy termalne znajdują się tak blisko siebie.
Które termy wybrać – Termy Szaflary czy Gorący Potok?
Pomimo niemal identycznej lokalizacji są to dwa różne kompleksy. Termy Gorący Potok są w całości zlokalizowane na otwartym powietrzu, co może być dość uciążliwe w sezonie jesienno-zimowym. Wtedy lepszą alternatywą wydają się właśnie Termy Szaflary, które działają w pełnej zabudowie.
Ile kosztuje bilet wstępu do Term Szaflary?
W sezonie wysokim za normalny bilet całodniowy trzeba zapłacić 109 złotych. Na szczęście liczne osoby (np. seniorzy, dzieci do 16. roku życia) są uprawnione do otrzymania zniżek. Ponadto ceny są tutaj niższe poza sezonem i z pewnością warto o tym pamiętać.