Termy Uniejów
Termy w Polsce

Termy Uniejów

Najpopularniejsze kompleksy termalne w Polsce bez wątpienia znajdują się na Podhalu. To właśnie tam działają słynne Termy Bania oraz Bukovina. Jednak ich popularność oznacza również ogromny ruch turystyczny, a co za tym idzie – wysokie ceny. Z tego względu całkiem sporo osób podchodzi dość sceptycznie do perspektywy relaksu w Tatrach. Takie osoby będą szukać innego miejsca, które zapewni im równie dobre warunki, ale przy mniejszym obłożeniu. Jeżeli chodzi o kompleksy basenów termalnych, ciekawą alternatywą mogą być choćby Termy w Uniejowie. Mieszczą się one w województwie łódzkim, a sam Uniejów nie jest typowym kurortem turystycznym. Jednak dla wielu osób właśnie ten aspekt może być największą zaletą tego miejsca. Jak więc prezentują się Termy Uniejów i co warto wiedzieć o tym obiekcie? Ile kosztuje bilet i kiedy warto się tutaj pojawić, aby uniknąć dużego ruchu? Zapraszamy do przeczytania naszego tekstu, w którym opiszemy wszystkie te kwestie.

Ile kosztuje bilet wstępu na Termy Uniejów? [Cennik]

Wyjazdy wakacyjne z roku na rok stają się coraz droższe. Niestety, wzrost cen jest odczuwalny także w kraju. Dlatego wakacje w Polsce, bez odpowiedniego planowania, mogą wcale nie być znacznie tańszą alternatywą. Z tego względu coraz więcej osób stara się planować budżet przed wyjazdem. Aby było to możliwe, trzeba w takich planach uwzględnić wszystkie istotne wydatki. Na jakie koszty muszą się więc przygotować osoby, które planują odwiedzenie Term w Uniejowie?

Aktualny cennik strefy basenowej w tym obiekcie jest następujący:

Rodzaj biletu1 godzina2 godziny3 godziny5 godzin
Normalny35,00 zł61,00 zł76,00 zł99,00 zł
Ulgowy32,00 zł54,00 zł66,00 zł84,00 zł
Ulga Dla osób niepełnosprawnych28,00 zł48,00 zł59,00 zł75,00 zł
Dzieci do lat 7 (Za darmo)0,00 zł0,00 zł0,00 zł0,00 zł

Co istotne, Termy Uniejów nie mają cennika opartego na tzw. sezonach. Takie rozwiązanie jest bardzo powszechne np. w tatrzańskich kurortach. To właśnie ono sprawia, że ceny np. w czasie wakacji są wyższe niż poza sezonem. Już sam ten aspekt działa więc na korzyść Uniejowa, gdyż tutaj jeden cennik obowiązuje przez cały rok.

Same ceny także stoją na przystępnym poziomie. Aby jednak uzyskać pełen obraz cennika, warto przytoczyć tutaj również inne pozycje. Ciekawą propozycją dla niektórych osób mogą być karnety do term. Ich ceny w zależności od wybranego wariantu wyglądają następująco:

10 WEJŚĆ
godzinnych
10 WEJŚĆ
godzinnych + Sauna
10 WEJŚĆ
2-godzinnych
10 WEJŚĆ
2-godzinnych + Sauna
Karnet210,00 zł370,00 zł390,00 zł530,00 zł

Do jednorazowych biletów można także dokupić dodatkowe wejście do Strefy Saun. Tutaj wysokość dopłaty waha się od 20 do 28 złotych. Dla miłośników saun nie będzie więc to istotny wydatek.

Czy Termy Uniejów mają zniżki na bilety?

Trzeba więc przyznać, że na tle wielu innych kompleksów Termy Uniejów wypadają pod kątem cenowym naprawdę dobrze. Co więcej, można tutaj skorzystać z kilku zniżek, które jeszcze bardziej zredukują cenę biletów. Komu przysługują takie rabaty?

Podstawową zniżką są bilety ulgowe, które obniżają wyjściową cenę biletów o około 10-15%. Taka ulga przysługuje przede wszystkim: uczniom i studentom (do ukończenia 26. roku życia), emerytom oraz rencistom.

Jeszcze wyższa ulga, bo około 20%, przysługuje osobom niepełnosprawnym. Natomiast pełna, czyli 100% ulga przysługuje dzieciom poniżej 7. roku życia. One mogą wejść na termy bez żadnych opłat.

Warto również przypomnieć, że sposobem na obniżenie ceny wejścia może być zakup jednego z opisanych wyżej karnetów. W przeliczeniu na pojedyncze wejścia takie karnety stają się bardzo atrakcyjną cenowo alternatywą.

Termy Uniejów – godziny otwarcia

Termy Uniejów codziennie są czynne do godziny 22:00. Jedyna różnica dotyczy godzin ich otwarcia. W dni powszednie termy są czynne od godziny 10:00. Natomiast w weekend ich drzwi zostają otwarte o godzinę wcześniej.

Termy Uniejów – kamera na żywo. Kiedy jest najmniej osób?

Na stronie internetowej kompleksu w Uniejowie można znaleźć liczne przydatne informacje. Dla wielu turystów dużym ułatwieniem może być np. dostęp do kamery online. Transmisja z tej kamery jest dostępna pod tym linkiem.

Dlaczego taka transmisja może być przydatna? Powód jest jasny. Dzięki niej można przynajmniej wstępnie ocenić, jaki ruch panuje aktualnie na termach. Niestety, zmorą praktycznie wszystkich obiektów termalnych jest ogromny ruch turystyczny. Co prawda, Termy Uniejów są mniej oblegane niż wspomniane już wielokrotnie tatrzańskie kompleksy. Jednak tutaj także pojawia się sporo osób. Z tego względu kamera online pozwala na szybkie sprawdzenie tego, czy obiekt jest aktualnie przepełniony.

Co jeszcze mogą zrobić osoby, które chciałyby uniknąć ruchu na termach? Od pewnego czasu serwis Google Maps publikuje statystyki dotyczące ruchu w poszczególnych obiektach. One także mogą być cenną wskazówką przy planowaniu podróży. Jeśli chodzi o Termy Uniejów, statystyki Google pokazują, że zdecydowanie największy ruch panuje tutaj w weekendy. Liczba gości systematycznie zwiększa się już od czwartku. Dlatego osobom preferującym spokojniejszy relaks warto polecić wizytę na termach od poniedziałku do środy. Należy również unikać godzin 16:00-20:00, gdyż wtedy w obiekcie panuje największy ruch.

Co trzeba ze sobą zabrać na Termy Uniejów?

Podstawowymi elementami wyposażenia będą typowe rzeczy, które wszyscy zabieramy na basen. Każdy powinien więc wziąć ze sobą przede wszystkim: strój kąpielowy, ręcznik oraz klapki lub inne obuwie basenowe. Niektóre osoby dość często wypożyczają np. ręcznik lub inne przybory. Jednak w Termach Uniejów ręczniki można wypożyczyć jedynie w Strefie Saun, natomiast na basenie nie ma takiej możliwości. Warto więc mieć wszystko przy sobie.

Warto również zaznaczyć, że większa część basenowa w Termach Uniejów mieści się na zewnątrz obiektu. Latem nie jest to żadnym problemem, ale niektórzy goście zimą zabierają ze sobą czapki, aby nie ryzykować infekcji na skutek przysłowiowego przewiania. Jednak dyrekcja obiektu zaznacza, że jest to już indywidualna decyzja gości.

Czego nie wolno robić na Termach Uniejów?

Regulaminy obiektów basenowych są często pomijaną kwestią przez turystów. Nie jest to jednak do końca słuszne podejście. O ile większość zapisów faktycznie nie będzie mieć znaczenia przy jednorazowej wizycie, o tyle niektóre części regulaminu są bardzo istotne. Przykładem mogą być wszystkie zapisy dotyczące zakazów oraz zachowań zabronionych. Czego więc nie należy robić w czasie wizyty na termach?

Jeżeli chodzi o strefy basenowe, zasady są dość standardowe. Goście nie mogą zachowywać się w sposób, którzy stanowiłby zagrożenie dla ich bezpieczeństwa lub bezpieczeństwa innych gości. Ponadto rodzice muszą stale opiekować się swoimi dziećmi. Jeśli chodzi o jedzenie i picie, nie jest ono dozwolone w basenach. Zabronione są także skoki do basenów oraz inne zachowania, które mogą okazać się niebezpieczne.

Oddzielny regulamin pojawia się także w przypadku Strefy Saun. Przede wszystkim w Termach Uniejów Strefa Saun ma status tekstylnej. Dlatego zabronione jest wchodzenie do sauny bez stroju kąpielowego. Ponadto wszyscy goście muszą bezwzględnie siadać w saunach na swoich ręcznikach (ręcznik można wypożyczyć w tej strefie). Co ważne, wstęp do saun jest dostępny dla dzieci powyżej 13. roku życia. Natomiast do 16. roku życia dzieci mogą przebywać w saunie jedynie pod opieką dorosłych.

Noclegi i hotele w okolicach Term Uniejów

Co jasne, wypad na termy może mieć charakter jednodniowy. Taka opcja jest często wybierana przez mieszkańców Łodzi oraz wielu okolicznych miejscowości. Jeśli jednak ktoś musi przejechać kilkaset kilometrów do Term Uniejów, jednodniowa wycieczka staje się czymś niemożliwym. Takie osoby muszą więc zadbać o znalezienie noclegu. Zatem jakie alternatywy pojawiają się pod tym względem?

Termy Uniejów prowadzą aktualnie współpracę z kilkoma miejscami noclegowymi. Kluczem jest tutaj fakt, że znajdują się one nieopodal kompleksu. Co więcej, wcale nie są to podobne obiekty. Wręcz przeciwnie! Ich duże zróżnicowanie może pomóc wielu osobom w znalezieniu najlepszej alternatywy.

Zacznijmy od tradycyjnych opcji, czyli hoteli o wysokim standardzie. Turyści mogą tutaj wybrać np. Medical Spa Hotel Lawendowe Termy (obiekt 4-gwiazdkowy) lub Hotel&Spa Kasztel Uniejów (obiekt 4-gwiazdkowy). Wysoki standard pobytu oraz liczne udogodnienia zagwarantują luksusowy wypoczynek.

Bardzo blisko term mieści się również Aparthotel Termy Uniejów. Ma on nieco inną formę, gdyż jest to obiekt z apartamentami na wynajem. Jego istotną zaletą jest przede wszystkim wysoki standard i położenie tuż obok term.

Trzeba jednak przyznać, że turyści mają także do wyboru znacznie mniej oczywiste propozycje noclegowe. Pierwszą z nich może być Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich. Nocleg w zamku jest marzeniem wielu osób i wizyta w Uniejowie jest do tego świetną okazją. Inną ciekawą opcją będzie Dom Pracy Twórczej. Kameralny obiekt o wyjątkowym klimacie przypadnie do gustu osobom, które wolą odpoczywać z daleka od tłumu turystów.

Natomiast prawdziwego folkloru można posmakować dzięki wizycie w Zagrodzie Młynarskiej. Jest to obiekt stworzony w zabytkowym dworku, a goście mogą wykupić nocleg w dworku lub… w młynie. Tak jest! Pobliski młyn został zaaranżowany na obiekt noclegowy. Wizyta w takim miejscu na pewno zapadnie w pamięci.

Czy na termy potrzebne jest ubezpieczenie?

Polisa w żadnym razie nie jest obowiązkowa. Jednak trzeba przyznać, że dodatkowa ochrona na termach może się przydać. Koniec końców baseny są miejscami, gdzie stosunkowo często dochodzi do różnych wypadków. Co prawda, zazwyczaj są one dość niegroźne, ale pechowy upadek może skończyć się urazem. Wówczas dedykowana polisa może zapewnić odszkodowanie za doznany uszczerbek na zdrowiu.

Rzecz jasna taką polisę można wykupić z myślą o wyjeździe na Termy Uniejów. Taka opcja będzie szczególnie zalecana osobom, które planują podróż z noclegiem. Wówczas wystarczy kupić jedno z ubezpieczeń turystycznych dla osób podróżujących po Polsce.

Natomiast długofalową ochronę mogą zapewnić polisy NNW oraz ubezpieczenia na życie i zdrowie. Są to świadczenia o nieco odmiennej specyfice. Ubezpieczenie NNW (od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków) ma zapewnić odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu doznany na skutek nieszczęśliwego zdarzenia. Natomiast polisa na życie i zdrowie to już bardziej kompleksowe świadczenie. Ono może już zapewnić dodatkową rekompensatę między innymi za przerwę w pracy spowodowaną urazem.

Gdzie znajdują się Termy Uniejów?

Termy Uniejów znajdują się w Uniejowie przy ulicy Zamkowej 3/5. Uniejów jest miejscowością położoną bardzo blisko granicy pomiędzy województwem łódzkim oraz wielkopolskim. Dlatego jest to ciekawy cel podróży dla mieszkańców tych terenów. Oto przykładowy czas podróży do Term Uniejów z wybranych miast:

 • Lódź – około 60-70 minut drogi;
 • Poznań – około 1,5 godziny jazdy;
 • Wrocław – około 2 godzin i 15 minut drogi;
 • Częstochowa – niecałe 2 godziny jazdy;
 • Warszawa – około 2 godzin;
 • Bydgoszcz – około 2,5 godziny jazdy.

Najważniejsze informacje:

 • Termy Uniejów to największy kompleks basenów termalnych w województwie łódzkim. Jest to na tyle popularne miejsce, że chętnie przyjeżdżają tutaj również mieszkańcy innych polskich miast.

 • Ceny biletów zaczynają się tutaj już od 35 złotych, ale podana kwota dotyczy wejścia raptem na godzinę. Przy pobycie kilkugodzinnym wejściówka będzie już kosztować średnio kilkadziesiąt złotych.

 • Ciekawą alternatywą dla mieszkańców Łodzi i okolicznych miast może być zakup karnetu w Termach Uniejów. W przeliczeniu na pojedyncze wejścia zakup takiego karnetu będzie bardzo opłacalną alternatywą.

 • Co istotne, Termy Uniejów prowadzą współpracę z zarządami wielu pobliskich obiektów noclegowych. Dzięki temu goście term mogą dużo łatwiej znaleźć nocleg w tych okolicach.

 • Lokalizacja Term Uniejów sprawia, że mogą tutaj stosunkowo szybko dojechać mieszkańcy wielu miast. Z Łodzi, Poznania, Częstochowy i Wrocławia można tutaj dojechać w czasie wynoszącym mniej niż 2 godziny.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Gdzie znajdują się Termy Uniejów?
Termy Uniejów są położone w Uniejowie, czyli niewielkim miasteczku w województwie łódzkim. Kompleks mieści się przy ulicy Zamkowej 3/5. W około 1,5 godziny mogą tutaj dotrzeć między innymi mieszkańcy Łodzi oraz Częstochowy.
Ile kosztuje bilet w Termach Uniejów?
Ceny normalnych biletów w Termach Uniejów wynoszą średnio kilkadziesiąt złotych. Warto jednak pamiętać o tym, że niektórzy goście mogą tutaj skorzystać z opcji zakupu biletów ulgowych. Taką możliwość mają między innymi uczniowie i studenci.
Czy w okolicach Term Uniejów można znaleźć nocleg?
Tak i to bez większego problemu. Wynika to głównie z faktu, że zarząd Term Uniejów prowadzi współpracę z właścicielami obiektów noclegowych. Dlatego goście tego miejsca mogą skorzystać z rekomendacji i wybrać jeden z obiektów partnerskich.