Termy Zakopane
Termy w Polsce

Termy Zakopane

Chyba żadna inna miejscowość turystyczna w Polsce nie budzi większych emocji niż Zakopane. Co ciekawe, nie zawsze są to emocje pozytywne. Tak naprawdę perspektywa spędzenia urlopu w tym mieście mocno polaryzuje amatorów podróżowania. Dla jednych Zakopane to stolica polskiej turystyka i obowiązkowy punkt na mapie letnich podróży. Dla innych jest to z kolei stolica kiczu, a tłumy turystów skutecznie zniechęcają ich do odwiedzin. Nie ulega jednak wątpliwości, że fanów Zakopanego jest dużo więcej, gdyż ruch turystyczny w tym mieście praktycznie nigdy nie zamiera. Tym większe zaskoczenie budził fakt, iż to ościenne miasta przez długi czas mogły poszczycić się atrakcją, której nie było w Zakopanem. Mowa o kompleksie basenów termalnych. Jednak ta sytuacja skłoniła władze miasta do renowacji miejscowego aquaparku, czego efektem był rebranding oraz stworzenie Termy Zakopane. Co warto wiedzieć o tym miejscu? Na to pytanie odpowiemy w niniejszym artykule.

Ile kosztuje bilet wstępu na Termy Zakopiańskie? [Cennik]

Wspomniana we wstępie renowacja polegała na tym, aby odświeżyć nieco ten obiekt i wypełnić luki basenowe dobroczynną wodą termalną. Dzięki tym zabiegom Termy Zakopiańskie stały się realną alternatywą oraz konkurencją dla popularnych Term Bania i innych obiektów na Podhalu. Niektórzy mogą teraz pomyśleć, że termy zlokalizowane w Zakopanem muszą mieć bardzo drogie bilety. Jednak wbrew pozorom jest zupełnie inaczej!

Okazuje się bowiem, że bilety na Termy Zakopiańskie są dostępne w naprawdę przystępnych cenach. Aktualny cennik dotyczący wstępu do strefy zabawy i relaksu jest następujący:

Rodzaj wejścia:Bilet normalnyBilet ulgowy
Godzinne40,00 zł35,00 zł
2,5-godzinne65,00 zł49,00 zł
Bez limitu czasu90,00 zł79,00 zł
Poranny (1,5 godziny) do 11:0040,00 zł40,00 zł
Wieczorny (1,5 godziny) do 11:0040,00 zł40,00 zł

Jeżeli ktoś wybiera się na Termy Zakopiańskie z dziećmi, dobrym rozwiązaniem może być dla niego bilet rodzinny. Ceny takich wejściówek są następujące:

Rodzaj wejścia:Rodzice + 1 dzieckoRodzice + 2 dzieci
2,5-godzinne169,00 zł199,00 zł
Bez limitu czasu249,00 zł279,00 zł
Wejściówka dla kolejnych dzieci30,00 zł za osobę30,00 zł za osobę

Czy Termy Zakopiańskie mają zniżki na bilety?

Wspomniane bilety ulgowe i rodzinne można uznać za rodzaj zniżek. Przy okazji warto dodać, że bilety ulgowe przysługują tutaj: dzieciom w wieku 3-16 lat, seniorom powyżej 60. roku życia, osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom.

Warto również wspomnieć o tym, że zarząd Term Zakopiańskich cyklicznie organizuje różne promocje. One są kolejnym sposobem na tańszy zakup wejściówek. Sporą popularnością cieszy się np. promocja Happy Hours, kiedy to można zakupić 5-godzinną wejściówkę w atrakcyjnej cenie. Informacje na temat promocji organizowanych przez Termy Zakopiańskie można znaleźć np. na stronie internetowej kompleksu.

Termy Zakopiańskie – godziny otwarcia

Termy Zakopiańskie mają stałe godziny otwarcia. Obiekt ten jest czynny codziennie od 9:00 do 22:00. Wspomniane godziny mogą w wyjątkowych sytuacjach ulec zmianie, kiedy na terenie obiektu odbywają się specjalne wydarzenia.

Termy Zakopiańskie – kamera na żywo. Kiedy jest najmniej osób?

Pytanie o możliwość uniknięcia tłumów w Zakopanem jest dość kłopotliwe. Koniec końców miano najpopularniejszego miasta turystycznego w Polsce nie wzięło się z przypadku. Dlatego nie trzeba chyba dodawać, że na Termach Zakopiańskich również panuje spory ruch. Co jednak mogą zrobić osoby, które starają się uniknąć ogromu turystów?

Z pomocą przychodzi wskaźnik serwisu Google Maps, który analizuje poziom natężenia ruchu w popularnych obiektach. Zapewne nikogo nie zaskoczy fakt, że Termy Zakopiańskie praktycznie nigdy nie świecą pustkami. Jednak nawet w przypadku tak popularnego obiektu można znaleźć godziny, kiedy ten ruch jest nieco mniejszy.

Według wskazań opisanego serwisu są to pierwsze godziny po otwarciu term (9:00-11:00). Taka zasada sprawdza się zwłaszcza w dni powszednie. Natomiast najmniej obleganym okresem w weekend jest niedzielny wieczór. Od godziny 20:00 można tutaj liczyć na względny spokój.

Jeśli ktoś zamierza podejrzeć poziom natężenia ruchu przy pomocy kamery online, mamy dla niego złą wiadomość. Termy Zakopiańskie nie dysponują bowiem własną kamerą internetową. Toteż goście muszą polegać na wspomnianym wyżej wskaźniku należącym do serwisu Google Maps.

Co trzeba ze sobą zabrać na Termy Zakopiańskie?

Popularność Zakopanego sprawia, że dla wielu osób przyjazd tutaj będzie pierwszą okazją do wizyty na termach. Takie osoby zapewne będą zastanawiać się nad przygotowaniami. Co więc trzeba zabrać ze sobą na termy?

Tak naprawdę nie jest tego dużo. Najważniejsze jest podstawowe wyposażenie, czyli: kąpielówki, klapki/japonki oraz ręcznik. Niektórzy w chłodniejsze dni mogą zabrać ze sobą szlafrok i czepek, zwłaszcza przy korzystaniu z basenu zewnętrznego. Z kolei rodzice muszą pamiętać o akcesoriach kąpielowych dla dzieci.

Czego nie wolno robić na Termach Zakopiańskich?

Ciepła termalna woda sprzyja osiągnięciu stanu relaksu i dobrego nastroju. Z kolei dla dzieci każdy basen jest okazją do rozrywki. Ważne jest jednak to, aby w ferworze zabawy nie złamać regulaminu obiektu. Naruszenie zasad może bowiem prowadzić do przykrych konsekwencji, takich jak: kary finansowe, konieczność opuszczenia obiektu i zakaz wstępu na termy w przyszłości. Warto więc przynajmniej pobieżnie poznać regulamin miejsc, które zamierzamy odwiedzić.

Jeżeli chodzi o Termy Zakopiańskie, regulamin wskazuje na kilka zachowań zabronionych. Na terenie obiektu nie wolno między innymi:

 • wchodzić basenów, które zostały wyłączone z eksploatacji;
 • wprowadzać wózków dziecięcych do szatni oraz hali basenowej;
 • przechowywać rzeczy osobistych poza szafkami;
 • wchodzić do hali basenowej bez wcześniejszego umycia ciała pod prysznicem;
 • wnosić na teren obiektu ostrych lub niebezpiecznych przedmiotów;
 • wchodzić do basenu z biżuterią, która może skaleczyć innych gości;
 • biegać, skakać do wody lub zachowywać się w sposób stanowiący zagrożenie dla innych;
 • zachowywać się wulgarnie i utrudniać innym korzystania z obiektu;
 • wnosić na teren obiektu własnego alkoholu oraz żywności.

Dodajmy także, że w regulaminie obiektu pojawia się inny ważny zapis. Otóż dyrekcja Term Zakopiańskich zastrzega sobie prawo do odmówienia sprzedaży biletu w razie przepełnienia obiektu. W sezonie wakacyjnym taka sytuacja jest jak najbardziej realna. Dlatego naprawdę warto wziąć sobie do serca rady dotyczące godzin, kiedy ruch w obiekcie maleje.

Noclegi i hotele w okolicach Term Zakopiańskich

Znalezienie noclegu w Zakopanem nie stanowi problemu. W mieście tym można odnaleźć setki różnych hoteli, pensjonatów oraz kwater prywatnych. Nawet w sezonie zazwyczaj można liczyć na kilka wolnych miejsc. Jeżeli jednak ktoś planuje odwiedzenie Term Zakopiańskich, powinien zwrócić szczególną uwagę na obiekty partnerskie.

Termy te są bowiem własnością miasta Zakopane. Dlatego zarząd obiektu nawiązał współpracę z właścicielami niektórych obiektów noclegowych. Efektem tej współpracy jest bardzo atrakcyjna oferta dla turystów. Jeżeli ktoś zdecyduje się na pobyt w jednym z obiektów partnerskich, otrzyma wejściówkę do Term Zakopiańskich w cenie pobytu. Taka promocja obejmuje kilka różnych pensjonatów. Są to przede wszystkim: Kompleks Antałówka, Pensjonat Biały Potok, Pensjonat Telimena, Willa Pan Tadeusz, Hotel Tatry oraz Zajazd Górski Kuźnice.

Oprócz tego w sąsiedztwie Term Zakopiańskich można znaleźć liczne obiekty noclegowe. Jeżeli jednak obiekt nie należy do opisanego wyżej programu, turyści nie otrzymają wspomnianych biletów w cenie pobytu.

Czy na termy potrzebne jest ubezpieczenie?

Taka polisa będzie naprawdę przydatna, ale jej zakup nie jest obowiązkowy. Nikt nie zapyta więc turysty o to, czy dysponuje ważnym ubezpieczeniem na termy. Dlatego niektórzy mogą stwierdzić, że taka polisa nie będzie im potrzebna. Jednak takie podejście nie jest do końca słuszne.

Warto bowiem pamiętać, że na Termach Zakopiańskich praktycznie zawsze panuje ogromny ruch. Przy takim natężeniu ludzi dość często dochodzi do różnych pechowych wypadków. Rzecz jasna z reguły są to niegroźne sytuacje, które kończą się co najwyżej niewielkimi urazami. Jednak nawet taki niewielki uraz może oznaczać konieczność leczenia, co wymusi przerwę w pracy lub nauce. Dlatego warto dwa razy zastanowić się nad zakupem takiej polisy.

Jakie ubezpieczenie wybrać? W przypadku osób przyjeżdżających na Podhale zazwyczaj najlepsza będzie ubezpieczenie turystyczne. Takie ubezpieczenie może zapewnić ochronę nie tylko w czasie pobytu w termach, ale także podczas trekkingu w Tatrach. Z tego względu jest to kompleksowa alternatywa na czas podróży.

Jeżeli jednak zakup jednorazowego świadczenia kogoś nie przekonuje, można tutaj postawić na polisę NNW. Taka polisa zapewni ochronę przynajmniej przez kilka miesięcy. Dzięki niej dana osoba może uzyskać odszkodowanie za szkody doznane na skutek nieszczęśliwych wypadków.

Inną opcją będzie kompleksowe ubezpieczenie na życie i zdrowie. Taka polisa może gwarantować dostęp do wielu różnych świadczeń w razie zagrożenia życia lub zdrowia. Dlatego z reguły jest to najlepsza alternatywa dla osób, którym zależy na bezpieczeństwie.

Gdzie znajdują się Termy Zakopiańskie?

Termy Zakopiańskie są zlokalizowane w budynku przy ulicy Jagiellońskiej 31. Ulica ta widnieje tuż obok ścisłego centrum miasta. Toteż turyści bez trudu tutaj trafią.

Najważniejsze informacje:

 • Termy Zakopiańskie powstały w wyniku modernizacji zakopiańskiego aquaparku. Obiekt został wyremontowany, a w nieckach basenowych pojawiła się woda termalna. Dzięki temu Termy Zakopiańskie stały się konkurencją dla innych podhalańskich kompleksów.

 • Co ciekawe, bilety na Termy Zakopiańskie są dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Za całodniowy bilet normalny trzeba zapłacić tutaj 90 złotych. Ceny są więc znacznie bardziej przystępne niż w innych podhalańskich termach.

 • Termy Zakopiańskie znajdują się nieopodal ścisłego centrum miasta. Mieszczą się one na ulicy Jagiellońskiej, dzięki czemu dojazd nie będzie stanowić problemu.

 • Zarząd tego obiektu prowadzi współpracę z właścicielami wybranych obiektów noclegowych. Dlatego turyści mogą zatrzymać się w jednym z takich obiektów i uzyskać wejściówkę na termy w cenie pobytu.

 • Jeżeli nawet komuś nie uda się wynająć takiego noclegu, można zdecydować się na inną alternatywę. Tuż obok Term Zakopiańskich działają liczne obiekty noclegowe. Jedynym minusem jest wtedy brak wspomnianej wejściówki w cenie biletu.

FAQ - Najczęsciej zadawane pytania

Gdzie znajdują się Termy Zakopiańskie?
Termy Zakopiańskie znajdują się na terenie kompleksu przy ulicy Jagiellońskiej 31, a więc blisko centrum miasta. Taka lokalizacja sprawia, że turyści nie powinni mieć problemów z dojazdem na termy.
Ile kosztuje bilet wstępu na Termy Zakopiańskie?
Wbrew pozorom ceny wejściówek nie są tutaj szczególnie wysokie. Wręcz przeciwnie! Normalny bilet całodniowy kosztuje tutaj 90 złotych, natomiast w wielu innych tatrzańskich kompleksach za taką wejściówkę trzeba zapłacić grubo ponad 100 złotych.
Jakie noclegi warto polecić gościom Term Zakopiańskich?
Rzecz jasna najlepszą opcją będzie zatrzymanie się w jednym z obiektów, które współpracują z Termami Zakopiańskimi. Goście takich obiektów mogą bowiem liczyć na wejściówki zapewniane w cenie pobytu. Niemniej w pobliżu samych term również można znaleźć obiekty noclegowe, dzięki czemu każdy może wybrać odpowiednią dla siebie alternatywę.