Na naszej stronie można znaleźć liczne artykuły z opisami najpopularniejszych kompleksów basenów termalnych. Uważni czytelnicy szybko więc zauważą, że zdecydowana większość tych tekstów dotyczy term zlokalizowanych w południowej części Polski. Nie jest to żaden przypadek. Przez bardzo długie lata tego typu obiekty można było znaleźć wyłącznie w południowej części kraju. Zresztą do dzisiaj sercem wypoczynku termalnego pozostaje Podhale, gdzie można znaleźć najwięcej takich kompleksów. Jednak na początku 2016 roku nastąpił pewien przełom. Wówczas otwarto bowiem pierwszy kompleks basenów termalnych na północy Polski. Tym obiektem są Termy Warmińskie zlokalizowane w Lidzbarku Warmińskim. Co warto o nich wiedzieć? Jakie atuty ma ten kompleks i ile kosztują wejściówki? Na te pytania odpowiemy w poniższym tekście. Zachęcamy więc do lektury.
Z artykułu dowiesz się:
- Ile kosztuje bilet wstępu na Termy Warmińskie? [Cennik]
- Czy Termy Warmińskie mają zniżki na bilety?
- Termy Warmińskie – godziny otwarcia
- Termy Warmińskie – kamera na żywo. Kiedy jest najmniej osób?
- Co trzeba ze sobą zabrać na Termy Warmińskie?
- Czego nie wolno robić na Termach Warmińskich?
- Noclegi i hotele w okolicach Term Warmińskich
- Czy na termy potrzebne jest ubezpieczenie?
- Gdzie znajdują się Termy Warmińskie?
Ile kosztuje bilet wstępu na Termy Warmińskie? [Cennik]
Otwarcie Term Warmińskich z oczywistych względów wzbudziło ogromne zainteresowanie. Dla wielu mieszkańców północnej Polski powstanie tego obiektu było pierwszą okazją do odwiedzenia basenów termalnych. Jednak niektórzy dość szybko zaczęli narzekać na wysokie ceny. Czy jest to uzasadniony argument?
Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto najpierw przytoczyć aktualny cennik Term Warmińskich. Od razu zaznaczamy, że podane ceny obowiązuje w trakcie sezonu wakacyjnego (wysokiego). Poza sezonem mogą być one nieco niższe:
Strefa: | Wejście na godzinę | Wejście na 3 godziny | Wejście całodniowe |
Strefa Wodna | 50 złotych (normalny) 44 złote (ulgowy) | 84 złote (normalny) 78 złotych (ulgowy) | 119 złotych (normalny) 107 złotych (ulgowy) |
Strefa Wodna + Saunarium | 56 złotych (normalny) 50 złotych (ulgowy) | 90 złotych (normalny) 84 złote (ulgowy) | 134 złote (normalny) 122 złote (ulgowy) |
Saunarium* | 50 złotych (normalny) 44 złote (ulgowy) | 84 złote (normalny) 78 złotych (ulgowy) | 119 złotych (normalny) 107 złotych (ulgowy) |
Co można powiedzieć o tych cenach? Z jednej strony rzeczywiście nie są one najniższe. Jednak z drugiej strony nie odbiegają znacząco od średnich cen w tego typu obiektach. Jeżeli punktem odniesienia będą tatrzańskie termy, całodniowy bilet normalny kosztuje tam średnio ponad 100 złotych. Tym samym Termy Warmińskie stosują podobny cennik. Jeśli jednak ktoś liczył, że będzie tutaj taniej niż w Tatrach, mocno się rozczaruje.
Co istotne, cennik obiektu nie przewiduje istnienia różnic w cenach wejściówek. Oznacza to, że bilety kupione w tygodniu i w weekend mają identyczne ceny.
*W Termach Warmińskich z saunarium mogą korzystać jedynie osoby pełnoletnie.
Czy Termy Warmińskie mają zniżki na bilety?
Jednym z najlepszych sposobów na tańszy wypoczynek w termach jest skorzystanie ze zniżek na zakup biletów. Dobra wiadomość jest taka, że tego typu zniżki pojawiają się właściwie w każdym obiekcie. Termy Warmińskie nie są tutaj wyjątkiem.
Komu przysługują bilety ulgowe? Zgodnie z regulaminem obiektu takie bilety mogą zakupić:
- uczniowie oraz studenci do 26. roku życia;
- rodziny z dziećmi (odmianą biletu ulgowego jest bilet rodzinny);
- emeryci;
- osoby niepełnosprawne.
Dodatkowo Termy Warmińskie oferują możliwość zakupu imiennych karnetów na 10 wejść. Ich ceny zaczynają się od około 250 złotych.
Ponadto zarząd obiektu często organizuje rozmaite dodatkowe promocje. Jednak z reguły dotyczą one wejść na Termy Warmińskie połączonych z noclegami na terenie kompleksu. Więcej informacji na ten temat będzie można znaleźć w części poświęconej noclegom.
Termy Warmińskie – godziny otwarcia
Termy Warmińskie są czynne codziennie w godzinach 9:00-21:30. Wyjątkiem są tutaj imprezy specjalne, które czasami odbywają się na terenie obiektu. Jeżeli jest to typowe pool party, zabawa może trwać nawet do późnych godzin nocnych.
Termy Warmińskie – kamera na żywo. Kiedy jest najmniej osób?
Jeżeli ktoś był już przynajmniej kilka razy na basenach termalnych, zapewne przynajmniej raz zetknął się z tłumem innych gości. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ ruch na tego typu obiektach zazwyczaj jest wysoki. Jednak niektórzy po takiej „przygodzie” za wszelką cenę starają się unikać dużego ruchu na termach. Powstaje więc pytanie, kiedy na Termach Warmińskich panuje mniejsze obłożenie?
Odpowiedzi na to pytanie może dostarczyć np. wskaźnik natężenia ruchu, który stanowi część serwisu Google Maps. Według jego wskazań ruch na Termach Warmińskich rośnie od piątkowego popołudnia i trwa do niedzielnych godzin wieczornych. Jest to w pełni zrozumiałe, ponieważ w weekend natężenie ruchu we wszystkich popularnych obiektach jest wyższe. Dlatego recepta na spokojny wypoczynek jest dosyć prosta. Do Term Warmińskich warto udać się w tygodniu. Jeżeli jednak ktoś nie ma takiej możliwości, powinien wybrać godziny poranne lub późne godziny wieczorne w weekend.
Niestety, obecnie na Termach Warmińskich nie ma kamery online, która pozwoliłaby na zdalne śledzenie natężenia ruchu.
Co trzeba ze sobą zabrać na Termy Warmińskie?
Tak naprawdę zazwyczaj wystarczy zabrać ze sobą podstawowe wyposażenie basenowe, czyli: ręcznik, klapki oraz kąpielówki. Czepki ani inne dodatkowe akcesoria nie są wymagane od gości Term Warmińskich.
Co ciekawe, regulamin obiektu zakłada, że wejście do basenu z własnymi akcesoriami do pływania wymaga uzyskania zgody ratowników. Jednak nie powinno to stanowić większego problemu.
Czego nie wolno robić na Termach Warmińskich?
Wspomniany wyżej regulamin obiektu jest zresztą dość kompleksowy. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w kontekście zakazów panujących na terenie obiektu. Regulamin precyzuje, że osoby łamiące takie zakazy mogą zostać nie tylko wyproszone z Term Warmińskich. W skrajnych przypadkach zarząd obiektu zastrzega sobie nawet prawo do wkroczenia na drogę sądową.
Rzecz jasna takie sytuacje dotyczą głównie tych najcięższych wykroczeń, czyli np. zdewastowania obiektu. Niemniej jednak każdy gość powinien wiedzieć o tym, jakie zachowania są zabronione w Termach Warmińskich. Wykaz ten obejmuje między innymi:
- ignorowanie poleceń wydawanych przez ratowników;
- przebywanie w obiekcie w stanie wskazującym na spożycie alkoholu lub środków odurzających;
- wnoszenie i spożywanie takich środków na terenie obiektu;
- skakanie do wody;
- wrzucanie do wody przedmiotów z zewnątrz lub inne zanieczyszczanie obiektu;
- korzystanie z telefonów komórkowych na hali basenowej;
- bieganie, wpychanie do wody i inne zachowania stanowiące zagrożenie dla bezpieczeństwa;
- palenie tytoniu, picie alkoholu oraz żucie gumy (poza strefą restauracyjną);
- wnoszenie na teren obiektu sprzętu do odtwarzania muzyki;
- wprowadzanie na teren obiektu zwierząt lub pojazdów (np. rowerów, hulajnóg).
Noclegi i hotele w okolicach Term Warmińskich
Lokalizacja Term Warmińskich sprawia, że mogą tutaj szybko trafić mieszkańcy licznych miast położonych w północnej części Polski. Jednak dla pozostałych osób przyjazd na Termy Warmińskie będzie równoznaczny z zaplanowaniem przynajmniej kilkudniowego urlopu. To zaś oznacza także konieczność znalezienia miejsc noclegowych. Jakie obiekty warto więc polecić gościom Term Warmińskich?
Naturalnie pierwsza propozycja może być tylko jedna. Termy Warmińskie to bowiem cały kompleks, który składa się z basenów termalnych, apartamentów oraz restauracji. Zarząd tej placówki umożliwia więc gościom rezerwację kompleksowego pobytu. W cenie takiej rezerwacji często można otrzymać: nocleg, częściowe wyżywienie oraz wstęp do term. Co więcej, zarząd obiektu cyklicznie organizuje promocje dla gości. Przykładowo, jedną z nich jest znana promocja Last Minute, która pozwala na rezerwację pokoi w atrakcyjnych cenach.
Rzecz jasna wspomniany obiekt nie musi odpowiadać każdemu turyście. Dlatego teraz należy się zastanowić nad tym, jakie alternatywy mają do wyboru osoby, które postanawiają odwiedzić Lidzbark Warmiński. Na pewno warto wspomnieć o Hotelu Góreckim znajdującym się niemal naprzeciwko term. Pod kątem lokalizacji może być to bardzo dobra opcja. Oprócz tego stosunkowo blisko obiektu znajduje się także Hostel Bartek i Dworek Krasickiego.
Czy na termy potrzebne jest ubezpieczenie?
Wypoczynek na basenach termalnych ma przynieść chwilę relaksu i wytchnienia. Jednak warto pamiętać o tym, że duży ruch w takich obiektach może zwiększać ryzyko wystąpienia pechowego wypadku. W takiej sytuacji bardzo pomocne będzie dedykowane ubezpieczenie, które pozwoli na uzyskanie wsparcia ze strony asekuratora.
Co jasne, ubezpieczenie na termy nie jest wymagane od gości takich obiektów. Decyzja o zakupie tej polisy należy więc do samych turystów. Mimo tego prywatna polisa stanowi zdecydowanie najlepszą formę ochrony przed wieloma nieprzewidzianymi sytuacjami. Dlatego naprawdę warto zastanowić się na takim zakupem.
Dla sporej grupy osób wizyta na Termach Warmińskich będzie stanowić część zaplanowanego urlopu. W takiej sytuacji dobrym pomysłem będzie zakup ubezpieczenia turystycznego na podróż po Polsce. Taka polisa zapewni skuteczną ochronę, która będzie przystosowana do specyfiki wyjazdów krajowych.
Minusem ubezpieczeń turystycznych jest z kolei fakt, że zapewniają one ochronę jedynie na czas podróży. Jeżeli więc komuś zależy na bardziej kompleksowym zabezpieczeniu, powinien wybrać ubezpieczenie w życiu codziennym. Może to być np. ubezpieczenie NNW lub ubezpieczenie na życie. Takie świadczenia z reguły zachowują ważność przez co najmniej rok, dzięki czemu zapewniają trwałą ochronę.
Gdzie znajdują się Termy Warmińskie?
Termy Warmińskie znajdują się w Lidzbarku Warmińskim, a konkretniej w budynku przy ulicy Kąpielowej 1. Co istotne, ulica ta jest zlokalizowana tuż przy Drodze Krajowej 51. Dlatego też nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem tego kompleksu.
Najważniejsze informacje:
Termy Warmińskie dzierżą zaszczytne miano pierwszego dużego kompleksu basenów termalnych, który powstał na północy Polski. Znajdują się one w Lidzbarku Warmińskim przy ulicy Kąpielowej 1.
Ceny wejściówek w tym obiekcie stoją na dość standardowym poziomie. Za całodniowy normalny bilet trzeba zapłacić 119 złotych. Jest więc to cena porównywalna z tymi, które obowiązują w podhalańskich termach.
Termy Warmińskie stanowią jedną z najważniejszych atrakcji regionu, dlatego od piątku do niedzieli panuje tutaj spory ruch. Jeżeli więc komuś przeszkadza taki stan rzeczy, wizytę warto zaplanować w tygodniu.
Na terenie kompleksu Term Warmińskich znajdują się nie tylko baseny, ale także wygodne apartamenty. Co więcej, zarząd obiektu oferuje specjalne promocje osobom, które zdecydują się na taki nocleg.
Jeśli jednak obiekt nie przypadnie komuś do gustu, Lidzbark Warmiński oferuje również inne opcje zakwaterowania. W pobliżu term można bowiem znaleźć inne pensjonaty oraz hostele.
FAQ - Najczęsciej zadawane pytania
- Gdzie znajdują się Termy Warmińskie?
- Termy Warmińskie były pierwszym tego typu obiektem wybudowanym w północnej Polsce. Powstały one w Lidzbarku Warmińskim, a konkretniej przy ulicy Kąpielowej 1. Ulica ta znajduje się tuż obok DK51, dlatego do term można łatwo trafić.
- Ile kosztuje bilet wstępu na Termy Warmińskie?
- Jeżeli komuś nie przysługują żadne zniżki, normalny bilet całodniowy kosztuje tutaj 119 złotych. Jest więc to cena porównywalna ze stawkami w innych obiektach tego typu.
- Gdzie mogą zatrzymać się osoby, które chcą odwiedzić Termy Warmińskie?
- Osobom preferującym wyższy standard zakwaterowania warto polecić apartamenty należące do tego kompleksu. W cenie pobytu zazwyczaj jest uwzględnione wyżywienie, a także wejściówka na Termy Warmińskie. Jeśli turyści nie będą jednak zainteresowani, pozostaje im znalezienie innego noclegu w Lidzbarku, gdzie znajduje się kilka mniejszych pensjonatów.